Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rızası ile birlikte olmus

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

kanun karsisinda 18 yas altinda birisinin kendi rizasiyla cinsel iliski yapmasi diye bisey yok. 18 yas altinin kendi rizasi yok bu konuda.

Resit olmayanla cinsel iliskiye girmek ayri bir suc. Tecavuz denilen cinsel saldiri sucu ayri bir suc. Rizasi varsa tecavuz olusmaz ama yine de resit olmayanla cinsel iliski sucu olusur. Ki bu sucun cezasi az. Cocuklarin cinsel istismari sucunda 15 yasindan buyukse olayin ne oldugunu idrak edip etmedigine ve rizasina bakilir.

Çocukların cinsel istismarı

MADDE 103. - (1) Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişi, üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Cinsel istismar deyiminden;

a) Onbeş yaşını tamamlamamış veya tamamlamış olmakla birlikte fiilin hukukî anlam ve sonuçlarını algılama yeteneği gelişmemiş olan çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranış,

b) Diğer çocuklara karşı sadece cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir nedene dayalı olarak gerçekleştirilen cinsel davranışlar,

Anlaşılır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çocuğu cinsel istismarı dosyaları herkes için çok ciddi bir sıkıntı, bu olayı bir kenara koyun, bugün ağır cezada yok yere yargılanan bir sürü insan var.

Yargıtayda olan bir dosyamı anlatayım.

A ve B üsküdarda dolaşırken gece 2 sularında bir kızla karşılaşırlar, kız çantasının çalındığını ve ailesinin şehir dışında olduğunu dolayısıyla eve gidemediğini söyler. Eski polis memuru olan A kızı annesiyle birlikte oturduğu eve götürür. Kızın karnını doyururlar kızı biraz sıkıştırırlar ve aslında evden kaçtığını öğrenirler. Sabah olunca A ve B kızı polise götürür. Kız bu arada A ve B ye beni polise teslim ederseniz sizi yakarım der ama buna aldırış etmeyen A ve B kızı polise teslim eder.

Kız poliste verdiği ifadede A ve B nin kendisine tecavüz ettiğini söyler. Bunun üzerine yapılan yargılama sırasında Adli tıpdan kızın bakire olduğuna dair rapor gelir ancak aynı adli tıp kızın ruh sağlığının bozulduğu yönünde rapor verir ( bu raporda kızın olaydan önce 3 olaydan sonra 2 kere daha evden kaçtığını gözardı eder, not: Üzmez olayından beri adli tıp inceleme yapmadan bu tür dosyalarda otomatik ruh sağlığı bozulmuştur raporu veriyor).

Yargılama devam ederken duruşmaya gelen kız , olay sırasında ruh sağlığının yerinde olmadığını evden kaçtığını şahısların kendisini polise teslim etmesinden dolayı çok sinirlendiğini bu yüzden polis de bu tarz bir ifade verdiğini beyan eder.

Savcı esasa ilişkin mütalasında gerek mağdur beyanı gerek sanık savunmaları gerekse adli tıp raporu göz önüne alındığında sanıkların beraat etmelerinin gerektiğini beyan eder.

ve WAIT FOR IT mahkeme heyeti sanıklara 15 yıl çarpar.
Sosyal ağlarda paylaş

Ortada küçük yaşta kızı cinsel olarak suistimal etmek var, bu bir suç zaten cezası neyse verilmesi gerekir.

Şurda kimsenin de bişey savunduğu yok saçmalayacak yer arıyosunuz resmen, basit bişey dedim ben tecavüz ile bu yapılan farklı şeyler 15-18 yaş aralığında bi kız gayet de bilir ne yapıp ne yapmadığını, rızasıyla bişeyler yapmaya razı edilebilir bunun adı suistimaldir tecavüz değil.
Sapla samanı birbirine karıştırmamayı bi öğrenemedi insanımız, 16 yaşında bi oğlan çocuğu rus kadına 100 dolar verip birlikte olsa kadın çocuğa tecavüz mü etmiş olucak?

Bak tekrar söylüyorum ikisi de suç bi tanesi daha ağır, bunu anlayamayacak kapasitede insanlar olduğunu zannetmiyorum forumda gerçekten...
Ben de hakim olsam birine 5 sene veriyorsam diğerine 20 sene veririm.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Sapla samanı birbirine karıştırmamayı bi öğrenemedi insanımız, 16 yaşında bi oğlan çocuğu rus kadına 100 dolar verip birlikte olsa kadın çocuğa tecavüz mü etmiş olucak?

Bak tekrar söylüyorum ikisi de suç bi tanesi daha ağır, bunu anlayamayacak kapasitede insanlar olduğunu zannetmiyorum forumda gerçekten...
Ben de hakim olsam birine 5 sene veriyorsam diğerine 20 sene veririm.

abi kanunda ne diosa o şimdi, rus kadın tecavuz etmıs olcak eet
Sosyal ağlarda paylaş

tecavüz diye anılan Cinsel Saldırı suçu şöyle tanınlanmıştır:

"
Cinsel saldırı

Madde 102 - (1) Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle işlenmesi durumunda, yedi yıldan oniki yıla kadar hapis cezasına hükmolunur. Bu fiilin eşe karşı işlenmesi hâlinde, soruşturma ve kovuşturmanın yapılması mağdurun şikâyetine bağlıdır.
"

velhasılı kelam, Rus kadının bıyıkları terlememiş delikanlımıza tecavüz etmesinin kanunen de imkanı yoktur. Nitekim tecavüz diye bildiğimiz şey, benim bildiğim kadarıyla "sokma" fiilinin de gerçekleşmesi ile olur. Meğer ki, Rus kadın, bıyıkları terlememiş 16'lık delikanlımıza organ veya sair cisim soksun; ancak o halde bir tecavüzden bahsedilebilir.

TCK m. 103, Çocukların Cinsel İstismarı konusunda yukarıda bilgi verilmiş zaten, ekleyeceğimiz bir şey yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

hmmm
e ama 1. maddede diyor ya
"Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır"

bu durumda, rus kadınımız 16 yaşında ki delikanlıya dokununca tecavuz etmıs sayılmıyor mu adam sıkayet edınce?
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

EricCantona said:

18 yaşından küçük insanların da iradeleri olduğunu savunmaya çalışıyorum.
kızın olur da 13 yaşında kendi rızasıyla tüm mahalleyle ilişkiye girer umarım.

bu mesaj niye bu kadar agir geldi anlayamadim. 13 yasinda bir cocugun iradesi oldugunu savunan adama bu laf ana avrat sovdurtecek kadar koymamali. koyuyorsa ya soylediginde ya dusundugunde terslik var.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

hmmm
e ama 1. maddede diyor ya
"Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlâl eden kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır"

bu durumda, rus kadınımız 16 yaşında ki delikanlıya dokununca tecavuz etmıs sayılmıyor mu adam sıkayet edınce?

işte tecavüz diye bir şey yok diyorum ben de. cinsel saldırı suçu var. bunun nitelikli haline halk arasında tecavüz deniyor diye biliyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

CthuLhu said:

EricCantona said:

18 yaşından küçük insanların da iradeleri olduğunu savunmaya çalışıyorum.
kızın olur da 13 yaşında kendi rızasıyla tüm mahalleyle ilişkiye girer umarım.

bu mesaj niye bu kadar agir geldi anlayamadim. 13 yasinda bir cocugun iradesi oldugunu savunan adama bu laf ana avrat sovdurtecek kadar koymamali. koyuyorsa ya soylediginde ya dusundugunde terslik var.

Ben diyorum ki ikisi de suç, biri diğerinden daha ağır suç ikisi ayırt edilmeli... Ama belli ki normal yollardan anlamıyosunuz sizin anladığınız dilde yazayım...

"İşallah sizin de benim de 13 yaşında kızlarımız olur, benimkine seçme şansı sunulurken sizinki tecavüze uğrar, o zaman anlarsınız arada fark olup olmadığını."
Sosyal ağlarda paylaş

oha ortam çirkinleşiyor, hemen müdahale edip puan alayım.

evet canton'a haklı. iki ayrı suçun cezası tartışılır ama silah ya da başka bir zorlama ile 13 yaşında veletle iş tutmakla, herhangi bir zorlama olmadan iş tutmak arasında tabii ki bir fark olmalı.

bana kalsa birisi 20 sene diğeri müebbet olmalı o ayrı. adam haklı beyler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...