Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kola Zararlı mı?

saturn

Öne çıkan mesajlar

prof doktor erkan topuz içmeyin dedi tv de
çukurova üniden bir doç zararlı diyor ama bana bilimsel dergilerde yayınlanmış tarzda ciddi bir yazı lazım. Elemanın birisi bana bırak profu doç u normal içilen kola için bilimsel olarak kanıt dedi ve kaldım
Sosyal ağlarda paylaş

- bağımlılık yapar, doğru

- aşırı derecede şeker içeriyor, obezite kilo problemi ve şeker hastalığına gider, bundan dolayı zararlı

- insülin direncini arttırır, bu da vücut şeker dengesini bozar, diabete kadar götürebilir, bu yüzden zararlı

- asidik içecek olduğu için yemek borusu ve mide ph'ını etkiliyor, uzun vadede kalıcı zarar bırakma riski var.
Sosyal ağlarda paylaş

Asit ve seker orani fazlasiyla yuksek. Asiri asitli icecek tuketimi bogazda, kucuk dilde, yemek borusunda ve midede hasara sebep oluyor. Bu yuzden ameliyat olmuslugum var. Igrenc bir sey.

Duzenli asit tuketimi midenin asit seviyesini arttiriyor, reflu ve turevi mide hastaliklarina davetiye cikariyor.

Ayni sekilde midenin asit salgisini azalttigindan kola tuketirken sindirimin gayet hizli olurken biraktigin anda iskence cekiyorsun.

Zero ya da light gibi urunlerinde aspartam oldugundan ve aspartam vucutta biriktiginden ileriki zamanda kanser riski doguruyor. Vucudun insulin dengesini de dolayli yoldan etkiliyor diye biliyorum.

Kisacasi yararli tek yani bulundurdugu asitten dolayi et ve benzeri urunleri sindirmede yardimci olmasi fakat kola gibi maddeleri surekli tuketmediginde miden tek basina yapabiliyor zaten bunu. Haliyle safi zarar.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

kolanın zararlı oldugunu bu yaşa geldin anlamadın mı hala? dünya saglık örgütünün bile zararlı saydığı bişidir senelerce

Şuna link verirsen iyi olur. çocuklarla alakalı buldum gibi ama yetersiz. sadece çocuk ve obezlik için kola hamburger kızartmayı yasaklamış falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...