Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ANKA casus uçağı

Milamber

Öne çıkan mesajlar

Konu açıldı mı bilmiyorum arama sistemi hata verdi :P

http://video.haberturk.com/ekonomi/video/ankatelli/55291

TUSAŞ'ın geliştirdiği ANKA isimli insansız hava aracının testinden görüntüler yayınlanmış. Daha çok geliştirilecektir eminim ama çok şükür bir şeyler üretebildiğimizi görmek sevindirici. :D böyle bir şeyi şimdiye kadar nasıl yapmadık esas onu merak ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben izleyemiyorum videoyu şu an. İnişte stabil olmadığı için testler devam ediyordu en son, TAI genel müdürü 2013 başında TSK'nın emrinde olacak diye umuyordu falan.

Bu proje Türkiye'nin kaçırdığı "havacılık teknolojisi" trenini yakalaması için inanılmaz bir fırsat, eğer hakkaten 2013'e yetişecekse inanılmaz hızlı ilerliyor çalışmalar demektir. Daha geçenlerde Spiegel'de Alman casus uçağının sanırım 15-20 yıllık proje süresine rağmen "haaalen" hazır olamadığını falan okumuştum, Amerikalılar ve İsrailliler dışında bu işi çok sağlam götürebilen yok gibi. O yüzden çok umutluyum.

Yapabiliriz, yapacağız da. Buna sonuna kadar inanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar da değil ASELSAN gerçekten beklentimin(bilmiyorum siz farklımı düşünüyorsunuz) üstünde projelere imza atıyor

ayrıca radara yakalanmayan maddeyi esas bizim ünili gençler yapmıştı abdnin ki ile aynı ayarda bak şimdide gemiyi kapladık radara yakalanmayan gemimiz oldu
Sosyal ağlarda paylaş

RRa said:

dünya üzerinde amerika ve israilden sonra 3.sırada yerimizi aldık o yönden çok tarihi bir gelişme aslında

beyler rüya görmeyin lütfen ya. herifler gps e alternatif yaratmak için uzaya kırk tane uydu fırlatıp sıfırdan sistem yapmaya çalışıyor şurda insansız hava taşıtının ilk testini yaptık diye havalara uçuyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

RRa said:

dünya üzerinde amerika ve israilden sonra 3.sırada yerimizi aldık o yönden çok tarihi bir gelişme aslında

beyler rüya görmeyin lütfen ya. herifler gps e alternatif yaratmak için uzaya kırk tane uydu fırlatıp sıfırdan sistem yapmaya çalışıyor şurda insansız hava taşıtının ilk testini yaptık diye havalara uçuyorsunuz.

e 3. deil miyiz bu konuda?
o farklı şey bu farklı şey,

ha tabi şu var, başkaları yapmak istese yaparlar. Yani 3. yüz die eeöö caponlar yapamadı dıe bısı yk
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda sıfırdan bir savaş uçağı yapamayız, yapmamız çok çok zor, yaparız ama çok uzun yıllar sürer. Ama hem ar-ge'si kısa, hem getirisi yüksek, hem trend, hem de maliyet olarak düşük en ideal proje insansız hava araçlarını içeren projeler yanlış mıyım. Bütün dünya bu alana yatırım yapıyorken "amana boşver" demek olmaz. O yüzden "bari" bunu destekleyin lan. Bir şeyi de beğenin yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...