Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Van'da deprem, 6.6

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

ya saçma sapan konuşmayın nasıl yardıma muhtaç olmazlar? şu anda oradaki çadır sayısı gereksinimin çok altında. hükümet yardım önerilerini (gerek araç, gereç,erzak v.s , gerekse arama-kurtarma). bugüne değin reddetmiş durumda idi, ve şu anda gerekeni yapamadığı çok açık. çadırlar yetersiz, gelen malzemenin dağıtımında koordinasyon eksikliği var.dünyanın her yerindeki her afet bölgesinde türeyebilecek türden fırsatçılar burada da vardır eminim, ama halkın genel tavrı, görgüsüzlüğü, bencilliği olarak algılanmaması gerekir yağma olayının. adamın ailesi aç ve açıkta ise, o ayazda elbet elinden geleni yapacak gereksinimlerini gidermek için. kendinizi biraz onların yerine koyun. size yardım düzenli bir biçimde ulaştırılamıyorsa, erzaklar kafanıza kafanıza atılıyorsa, s.çarım böyle işi değip, kendi işinizi her yolu deneyerek halletmeye çalışmaz mısınız?

bilgisizlik ve önyargıya katkısı olabilir aşağıdaki videoların:

http://tvarsivi.com/player.php?y=22&z=2011-10-26%2001:15:00

http://tvarsivi.com/player.php?y=7&z=2011-10-25%2022:35:00
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

ya saçma sapan konuşmayın nasıl yardıma muhtaç olmazlar? şu anda oradaki çadır sayısı gereksinimin çok altında. hükümet yardım önerilerini (gerek araç, gereç,erzak v.s , gerekse arama-kurtarma). bugüne değin reddetmiş durumda idi, ve şu anda gerekeni yapamadığı çok açık. çadırlar yetersiz, gelen malzemenin dağıtımında koordinasyon eksikliği var.dünyanın her yerindeki her afet bölgesinde türeyebilecek türden fırsatçılar burada da vardır eminim, ama halkın genel tavrı, görgüsüzlüğü, bencilliği olarak algılanmaması gerekir yağma olayının. adamın ailesi aç ve açıkta ise, o ayazda elbet elinden geleni yapacak gereksinimlerini gidermek için. kendinizi biraz onların yerine koyun. size yardım düzenli bir biçimde ulaştırılamıyorsa, erzaklar kafanıza kafanıza atılıyorsa, s.çarım böyle işi değip, kendi işinizi her yolu deneyerek halletmeye çalışmaz mısınız?

bilgisizlik ve önyargıya katkısı olabilir aşağıdaki videoların:

http://tvarsivi.com/player.php?y=22&z=2011-10-26%2001:15:00

http://tvarsivi.com/player.php?y=7&z=2011-10-25%2022:35:00

eğer benim yazdığım için dediysen "ya saçma sapan konuşmayın nasıl yardıma muhtaç olmazlar?" cümlesini yanlış anladın sanırım beni. benim yardıma muhtaç değilmiş çoğu dediğim insanlar o kamyonu yağmalayanlar. yoksa tabiki binlerce yardıma muhtaç insan var orda. ama işte o kamyonu yağmalayan şerefsizler yüzünden hala daha yardıma muhtaçlar.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik birazcık bilgisiz ve fazla iyimser davranmışsın burada.

17 ağustos depremini yaşamış ve gündemi de takip etmiş biri olarak söyleyebilirim ki, evet o yağmacılar ihtiyaçtan değil açgözlülükten dolayı orada. 17 ağustos depreminden sonra "Trabzon'dan minibüs kaldırdık da geldik, emminin kamyoneti getirdik 17 kişi" diye anlatan adam vardı. Defalarca evlerine, kaldıkları yerlere baskın yapıldı, plazma tv'ler, laptoplar çıktı. Bunlar mı temel ihtiyaç? Evimiz hasar görmedi (ufak çatlaklar dışında) ama Avcılar'a bayağı yakındık, oralarda çok gördük bunları.

Fırsatçı hırsız bunlar, yere saçıldıysa alma hakkı olduğunu düşünüyor işte. Açıkçası olağanüstü hal ilan edilip yağmacılar vurulsa şikayetçi olmam ben. O kadar ihtiyaç sahibi varken, insanlar evlerini, sevdiklerini kaybetmiş kendileri hayatlarını geleceklerini sorgularken gelmiş enkazı karıştıran mal kaçırmaya çalışan kişi zaten yaşamasın.

Verdiğin videolarda istisnai durumlar var. Ki o bile sakıncalı, adam hem kendi hayatını hem de göçük altında biri varsa onun hayatını riske ediyor oraya çıkıp eşyaların yerini değiştirerek.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

ya saçma sapan konuşmayın nasıl yardıma muhtaç olmazlar? şu anda oradaki çadır sayısı gereksinimin çok altında. hükümet yardım önerilerini (gerek araç, gereç,erzak v.s , gerekse arama-kurtarma). bugüne değin reddetmiş durumda idi, ve şu anda gerekeni yapamadığı çok açık. çadırlar yetersiz, gelen malzemenin dağıtımında koordinasyon eksikliği var.

türkiyeden temin edebilecek şeyleri reddetmesini anlarım
devlet için çok küçük sayılacak bir parayla hepsi karşılanabilir çünkü
ama temin etme ve dağıtma da sıkıntı varsa, üstüne de yardımları önce reddedip sonra kabul etmesi çok saçma
arama kurtarma ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

kamyonu yağmalayanlar şerfsiz oldukları için değil, yardımlar kendilerine düzgün ulaştırılmadığı için yağmalamak zorunda kalıyorlar. linklerini verdiğim videoları bi izlesen

izledim. benimde ilk postladığım videoda gayet net yağma yapıolar. ztn orası van'ın dış kısmı. goruntuler bugun çekildi. belediye başkanı konuşuyo ztn orda yağmalıyolar diye. 2. verdiğim çadır videosu yağma değil evet.
Sosyal ağlarda paylaş

13 yılda toplanan 50 milyon dolar dan daha fazla deprem vergisi nerde?

madem kızılay böyle büyük bir depremi karsılayamayacak durumda neden bizim deprem vergilerimizle alınmadı bu erzaklar, daha önceden hazır edilmedi?

istanbulda nüfus 20 milyon, van'ın kaç katı bilmiyorum, burda 7.2 bir deprem olsa ne olacaktı halimiz, kızılay ve devlet daha van'ın nüfusuna yetişemiyor.

bunları konuşan varmı televizyonlarda, basında,
en son bir adam konuşuyordu trt de sansürlediler.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

absolute, şu anda orada ve yazıp duruyor çadır eksikliğ ikonusunda. bu topikten söz ediyorum, bi bak. yeterli çadır var diye bi olay yok yani.

yahu diyorum ki bir milyon çadır da göndersen yağma olduğu sürece ihtiyacı olana ulaşamayacak. Burda başarısızlık sayıdan değil olayı koordine edememekten. 18bine yakın çadır gönderilmiş van'a. ama işte 20 kişi falan kalan var o çadırlarda, kimbilir kalanları kimler aldı da parayla satmaya çalışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

verdiğim linklerdeki videoları lütfen izleyin.

sen de bunu oku.

‘17 TIRIMIZ YAĞMALANDI’
Depremin ardından her depremde olduğu gibi Van'da da yağmacıların ortaya çıktığına dikkati çeken Kızılay Başkanı Akar, ''17 TIR’ımız, yağmacılar tarafından talan edilmiştir. Van'daki çadır kentimiz de bu yağmacılar tarafından talan edilmiş, vatandaşların direnci sayesinde oradaki 50 çadırımız muhafaza edilebilmiştir. Van'daki Kızılay Şube Başkanlığımız, bunlar tarafından basılmıştır'' diye konuştu.
Sosyal ağlarda paylaş

sadece ihtiyaç değil diyorum ben de idilik, aç eski haberlere bak, 17 ağustostan sonra, gölcükten sonra ne olmuş yağmacılar nasıl depremle alakası olmayan şehirlerden kamyonet minibüs kaldırarak yağmaya gelmiş gör.

yağmacıların topladığı ele geçirdiği lüks malları da gör.
Sosyal ağlarda paylaş

idilik said:

yahu yağma yok demiyorum, ama çalma çırpma amaçlı değil; gelen mallar düzgün dağıtılamadığı için, gerekli koordinasyon sağlanamadığı için, bkendi başlarına, kendi çabalarıyla ulaşmaya çalışıyor insanlar gönderilenlere...

abi hala daha neler diyosun ya. tamam aralarında ihtiyacı olanda vardırda sence orda sırıtarak ford transit'e dolduranlar falan ihtiyaçtan mı dolduruyo o arabayı yoksa açgözlülükten şerefsizlikten mi? belediye başkanı diyo biz bunları tanımıyoruz simaları yabancı burdan değil bunlar diye.

ayrıca belediye başkanıda ayrı bi olay ztn.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...