Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KFC extreme menü fiyatı

Chemical

Öne çıkan mesajlar

fede said:

germeç varken vinervald neymiş ya

şunun üstüne tavuk yok he.

Ankarada olsaydim da yeseydim. Ankara'nın tek iyi yani benim için..

Ne sipariş ederdik askerde. 2 yarim 2 ayran götürürdüm.

askerdeykene severek tüketirdik. Sonra dedim lan askerdik ondan öyle güzel geliyordu falan diye.

Bişi için Ankara'ya gittiğimde yine yedim. Gerçekten efsane.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Türkiye'de fastfood sağlık kontrolleri şaşılacak şekilde Avrupa standartlarının üstünde, ABD standartlarını ise ezip geçmiş durumda.

Yine normal yemek kadar sağlıklı olmasa ve çok kalori verse de, sağlık açısından bakıldığında dünya ortalamasının çok çok üzerinde hepsi, o açıdan biraz rahat edebilirsiniz.

Gerek düşük kalite ve bol yağ içeren domuz yerine sığır eti kullanılması, gerek denetim şartlarının daha fazla olması, gerekse Pınar, Banvit vb gibi üst kalite et zincirleriyle anlaşılmış olması zaten bu konuda yeterli özenin gösterildiğini gösteriyor. Patatesten uzak durmaya çalışın. Arbys patatesi olmadıkça çok da sorun olmaz zaten heralde.

En sağlıksız kısmı patates ve yine yağda kızaran nugget tarzı yan ürünler. Ama burger tarzı ürünler iyi.

Ha, temizlik açısından (personelin titizliği, elini yıkaması falan filan) ne durumdadır orasını bilmiyorum tabii.

Dediklerin dogru. Fakat eklemek isterim ki amerika fastfood'da standardi belirlemiyo. Marka ordan geliyo sadece. Amerikadan iyi standartlarda fastfood yesek de avrupa'dan iyi oldugumuzu söyleyemiycem. Hele ki almanya'da hic iyi konumda sayilmayiz. Ayrica domuz eti kullanilan 1 veya en fazla 2 burger olur o restorantlarda. Geri kalan hersey bizdeki gibi dana tavuk balik. Yani onlar domuz yiyo biz saglikli sigir yiyoruz diye bisey yok. Hatta garanti ediyorum avrupa'da da domiz eti fastfood'da en az tercih edilen et cesidi. Konu disi olucak ama belirtim, avrupa domuz eti icinde yüzmüyo. Millet Domuz etiyle yatip kalkmiyo. Domuz ucuz. Ekonomik durumu kisitli olanlarin cogunlukla tükettigi bir gida. Tabi tadini begenip yiyen insanlar da var. Genelleme yapmiyim. Ama türkiye'de bu konuda bilgi sahibi olmayan insanlar dogal olarak saniyo ki millet domuzla uyuyo.
Rewendor üstüne alinma sadece aciklama yapma geregi duydum
Sosyal ağlarda paylaş

Domuzu bayağı seven var aslında, özellikle Amerikalılarda ve Almanlarda. Amerikalılar domuz içinde yüzüyor denebilir esasen, zenginler biftek, orta ve aşağı kesim domuz ağırlıklı besleniyor. Hatta en zengin etlerinin burgerlerinin üzerine bile ince dilim bacon atma modası var.

Ama ucuz olduğu, bol bulunduğu ve çok çeşitli faydalanılabildiği için domuz tercih edildiği de doğru. Adam cebinden az para çıkarak en çok çeşit alabiliyor. Avantaj.

Almanya'da Mc. gibi dükkanlar dediğim gibi bakkaldan aldığın peynir ekmekten daha ucuza servis yapıyorlarken sağlık konusunda Türkiye'den ileride olduklarını pek sanmıyorum. Oraya kadar gitmişken fastfood yemedim tabii, ama gördüğüm kadarıyla da çok iştah açıcı değildi. Ama almanların gördüğüm kadarıyla o tarz dükkanlara sağlık açısından bayağı burun kıvırdığını söyleyebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Mc donalds'ta hijyen konusu malesef iscilere ve restoranta göre degisiyo. Standartlari ayni olmasi gerekse de olmayabiliyo. A iscisi elini yarim saatte bir yikarken B iscisi hic yikamayabilir. Ürünler gayet hijyenik sekilde hatirlanabilir. Olanaklar var. Besin degerleri konusu muhamma. Yenmemesi gereken seylerin basinda 1€ luk tavuk burgerler geliyo. Izgra tavuk ile hazirlananlar gayet saglikli. Patates kizartmasi EN kötülersen bence. Ve cola... Icmeyin. Genel olarak tüketmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...