Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cari açık cartlamış

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

O diil de , Yiğit Bulut , 2050 'de TR nin USA dan bile güçlü olacağı hakkında bir yorum yapan kitabı tanıtıyordu . Süper güç olacakmışız , puhahahah.

Ver gazı ,izle lazı tadında bir habercilik

Edit : Bu konunun altına yazma sebebim ; ulan bu mevzu da dahil , hiçbir objektif incelenen veri iyiye gitmezken , 2050 de bütün dünyaya rage atıcak kadar güçlü olucaz oğğğlum hikayelerine nasıl varabiliyorlar anlamadım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ülkelerin vergi gelirlerini görebileceğimiz bir kaynak var mı ?
Böyle bir site buldum vergilerin GDP'nin yüzde kaçını oluşturduğunu söylüyor sanırım. Türkiye için 2 değer yazılmış 25% ve 32% diye. 735 milyar dolar GDP'miz varsa yaklaşık 200 milyar dolar vergi toplamış yani geçtiğimiz sene devlet.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP
Sosyal ağlarda paylaş

Büyüme hızı nedir ya ne büyüyor abi ? Istanbule ile sınırlandırırmış bir ülkeye dönüyoruz yada döndük diyelim bumu büyüme o kadar özelleştirme oldu,paralar geldi gitti nerede kafam kadar delik var çözemiyorum hortumlanıyormuyuz nedir bu ya 99 dan beri her çizelge ve ne öğrendiysem hayatta over prized oldu,kriz diyorlar ne krizi onuda anlamıyorum çünkü elalemin ülkeleri takır takır takılıyor 5 yılda bir zam gelirse geliyor,çoğu sektörü sarsılmıyor bize geliyorsun karayel gibi tövbe tövbe.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Edit : Bu konunun altına yazma sebebim ; ulan bu mevzu da dahil , hiçbir objektif incelenen veri iyiye gitmezken , 2050 de bütün dünyaya rage atıcak kadar güçlü olucaz oğğğlum hikayelerine nasıl varabiliyorlar anlamadım :)

1 tane de mi yok? vardır bence, iyi bak sen.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar Türkiye güçleniyor, büyüyor, zenginleşiyor, harcamalar arttığı için cari açığın artmasında da bir anormallik yok.
bunları kafanıza takmayın, askerden hesap sorulduğu için "öbür tip yandaş" medya sizi aldatmaya çalışıyor. bu propogandalara kanmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Türkiye İstatistik Kurumu'nda "2011 TÜFE ve ÜFE Madde Sepetleri ile Madde Ağırlıkları Güncellemesi" konusunda Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz'ın katılımıyla bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda basın mensuplarına dağıtılan dosyada yer alan bilgilere göre, enflasyon sepetinden yünlü kumaş, kadın mantosu ve atık çöp ücreti çıkarıldı. Tramvay ücreti ve Süper Loto enflasyon sepetine dahil edildi.

2011 yılı boyunca kullanılacak 445 kalemden oluşan madde sepetindeki en ağırlıklı ilk 20 ürün; kira, taze sebzeler, ekmek, elektrik, otomobil, su, benzin, cep telefonu görüşme ücreti, et, taze meyveler, tüp, dolmuş ücreti, LPG, sigaralar, doğalgaz, kömür, mazot, beyaz peynir, lokantada yenenler ve deterjanlardan oluştu.

Faks, modem cihazı, telefon kart ücreti, PTT koli gönderme ücreti, tramvay ücreti, köprü geçiş ücreti, şans oyunu (10 Numara), pamuk, otoban geçiş ücreti, dikiş ipliği, ayakkabı tamiri, bankayla para havale ücreti, veteriner ücreti, pirinç unu, mektup gönderme ücreti, tiyatro, viski, ilk yardım aletleri, banliyö tren ücreti, kakaolu içecekler ve boş CD'de sepetteki en az ağırlıklı son 20 ürün oldu.

pinpon topu, corn flakes, cep telefonu sarj aleti devri geride kaldi ehueehu, o yuzden cift haneli enflasyonlar geri geliyor yavas yavas asdf
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

'Borç yapmadan yatırım olmaz borç yapıyoruz ki yatırım oluyor yatırım oluyor ki büyüyoruz'

Bu lafa gelecek sonuç, bizde peki borç yatırım ok ama ne zaman büyüyüp borç yapmayıp vergileri azaltacaksınız? Diyebiliriz cevap olarak.

photographer said:

cari açık bütün ülkelerin eknonomilerinde vardır
tabiki bunun düşük olması iyi bişey ama bir taraf borç bir taraf alacaktır herzaman
dışarısı ile ne kadar çok alışveriş olursa cari açık o kadar açılır genellikle.
iktisat okuyanlar bilir :)

öngörmüştüm. İleri görüşlü biriyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...