Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

boyoz...

MrLevie

Öne çıkan mesajlar

Askere gittiğimde aa izmirde boyoz yerim çiğdem yerim gevrek yerim diyerek heves ettiğim şeyler beni hep hayal kırıklığına uğrattı. Bi tanesi ankara simidini geçtim istanbul simidi ayarında bile değil, diğeri zaten pakette çekirdek (yerel bi tat yakalayamadım çarşılarda).. Boyoz ise soğuk yağlı börekten başka bi niteleme bulamadığım inanılmaz sıkıcı bir aperatif. Böylesine primitif yiyecekler için neden başlık açıyorsunuz anlamıyorum.

Ayrıca izmir türkiyenin m2 başına kebapçı sayısı en az olan ili heralde. Büyük lokantalar harici adam gibi kebapçı bütün şehirde bir elin parmakları kadar, ve ilk 3 ay bi tanesine bile rastlamadım. Ya lahmacunu nasıl kötü yaparsın? Bak iyi yapamazsın demiyorum, her yer kozyatağı çanak kebap ayarında lahmacun yapamayabilir. Ama nasıl kötü yaparsın izmir? Yuh sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

çiğdem gevrek domat

eksik kalmasın bunlar da

bunlar zaten olan şeylere söylenen farklı isimler ama. boyoz başka bişi o açıdan.

axedice said:

Askere gittiğimde aa izmirde boyoz yerim çiğdem yerim gevrek yerim diyerek heves ettiğim şeyler beni hep hayal kırıklığına uğrattı. Bi tanesi ankara simidini geçtim istanbul simidi ayarında bile değil, diğeri zaten pakette çekirdek (yerel bi tat yakalayamadım çarşılarda).. Boyoz ise soğuk yağlı börekten başka bi niteleme bulamadığım inanılmaz sıkıcı bir aperatif. Böylesine primitif yiyecekler için neden başlık açıyorsunuz anlamıyorum.

abi çiğdem zaten bildiğin ayçekirdeği izmirde daha güzeli yok yani, standart bişi. gevrek de bildiğin simit, hatta evet iyi değildir izmirde pek. boyoz da nebilim ben sevmem şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

Narlıderedeydim, haliyle merkeze giderdim çarşı ve evci izinlerimde. Resmen kebaba hasret kaldım izmirde, ve türkiye sınırları içerisinde böyle bişey olabileceği aklımın ucundan geçmezdi.

Bak konak pierde dükkanın et lokantası var orda biftek bile yedim (ki gayet güzel yapıyorlar tavsiye ederim herkese), ama bi adana bi beyti yiyemedim ağız tadıyla. Bİ LAHMACUN YİYEMEDİM ADAM GİBİ LANET OLSUN
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada askerlik anısı olarak anlattığım hikaye çarşıda kebap bulamamak olunca kendimi bi sorguladım. Daha geçen gün liseden bi arkadaş nasıl görev için kuzey ırağa çatışma bölgesine gidip dönüş helikopteri olmadığı için 3 gün mahsur kaldığını falan anlattı.

Şanslı axedice şanslıymış.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...