Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Steve Jobs RIP

reyou

Öne çıkan mesajlar

Deathblade said:

Suark said:

şirket olarak apple ı sevmem ama, şu anda leimin altında LG nin bi laptopu var hayvan gibi donanımı var ( çalıştıramadığı oyun yok işet ).
AMA
5 sene önce aldığım macbook ( pro deil ) 'un
görüntü kalitesi, ses kalitesi ve wifi çekebilitesi çok daha ii bu meretten.
Yani adamlar yapıyorlar, yapcak bişi yok.

Abi o LG'nin sorunu ama.

Birde yani macbook'a verdiğin 2000$'la LG'e verdiğin 800$ arasındaki farkı da konuştuk kaç defa.

o fiyatlarda tatava
2000 dolar neymiş bea. Ben aldığımda, aynı donanıma sahip - identical bak, tamamen aynı tek fark ekran kartı kötü - HP ile aynı fiyataydı. bu applelar pahalı geyiğide bi bitemedi gitti
Sosyal ağlarda paylaş

Ekşi'de millet kendinden geçiyor.

" çok şahane bir tasarımcıdır. geleceği tasarlamıştır. "

Ahahaha lan telefonu, bilgisayarı hala bu adamın bulduğuna inanan var. Halbuki iyi yönettiği bir şirket varda, bu adamı bu kadar seviyorken, gidin donald trump'ı falan da sevin o da iyi yönetiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Ne yaptı bütün bunları hayrına mı yaptı abi.

Dünyayı değiştirdi deniyor, iphone olmasa hala herkes 3310 kullansa dünyanın sonu mu gelirdi. Maci yapmasa PC'ler hiç yaygınlaşmayacak mıydı ?
Ice Age izlemeseydi çocuklar zihinsel gelişimleri eksik mi kalacaktı nedir yani.

Adam büyük girişimci, büyük yönetici ona birşey demiyorum da ölür ölmez insanlara hemen 2 tane kanat iliştirmeyi anlamıyorum.

"Your time is limited, so don't waste it living someone else's life.
Don't be trapped by dogma."

Steve Jobs

Ben sırf bu sözünden dolayı adama saygı duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Ekşi'de millet kendinden geçiyor.

" çok şahane bir tasarımcıdır. geleceği tasarlamıştır. "

Ahahaha lan telefonu, bilgisayarı hala bu adamın bulduğuna inanan var. Halbuki iyi yönettiği bir şirket varda, bu adamı bu kadar seviyorken, gidin donald trump'ı falan da sevin o da iyi yönetiyor.

bi açıp appleın tarihini okur musun, ama 2009 dan sonrası deil.
Sosyal ağlarda paylaş

Daha şimdi gördüm de harbiden tüylerim diken diken oldu bende apple hater takılırım ederim ama adamın geçmişine yaşadıklarına ve geldigi noktalara bakacak olursak ilham kaynagı olucak bir hayatı var ve bu kadar başarıyı elde etmiş olmasından dolayı sadece apple ürünleriyle degil ileri görüşlülügü ile saygı duyulacak bir adamdı.

Nice steveler gelir arkasından umarım.

Nejat İşler çok üzülmüştür bu haberi duydugunda.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

garaj çocukları

"ertuğrul özkök" said:

Yaptığım ilk iş ne oldu biliyor musunuz?
Hemen iPod’umu açtım.
Ve John Lennon’u dinlemeye başladım.
Kendi kendime dedim ki;
Böyle bir ölümün tek milli marşı, “Imagine’dır.”
“Hayal edin.
Dünyayı değiştirebileceğinizi hayal edin.
Çok güçlü hayal edin…”

Berlin’de uyandığımda saat 04.38’di.
Açık kalmış televizyonda alt yazı geçiyordu.
“Steve Jobs öldü…”
Yanına “Apple” kelimesini yazmak bile gerekmiyordu.
Sadece Steve Jobs…
John Lennon’la birlikte hayal etme cüretini, kendi elleriyle DNA’larına yazmış, kendi DNA’sını yaratmış kuşağın ilk büyük kayıbı…
Müziğimiz tabii ki o şarkı.
Ölümsüz “Imagine.”
Garaj çocuklarının ebedi ninnisi; Gelecek zaman kipi…
Dünyayı değiştirmiş insanların, di’li geçmiş zamanı, şimdiki zamanı
Ve dahi ölümün bile kesemeyeceği ebedi bir gelecek zaman kipi…
“Imagine….”
Hayal edin …değiştirebilirsiniz…

Sabah 04.46…
iPhone’u dünyaya tanıttığı günü hatırlıyorum.
Simsiyah bir zeminin önünde, siyah bir blucin, siyah bin kazakla oturmuş.
Olağanüstü yaratıcı bir kukla tiyatrosu dekoru gibi.
Her şeyin siyahlaştığı bir dünyanın önünde, sadece başı görünüyor.
Hayal eden başı…
Bir de elindeki iPhone…
Ne demişti o gün:
“Bugün telefonu yeniden icad ediyoruz…”
Tarihin sonunun geldiğinin ilan edildiği bir Yüzyılı henüz kapatmıştık.
Ölüm bedenine yapıştığı halde, umutla haykırıyordu:
“Tarihin sonu gelmişse, biz onu yeniden icad edeceğiz..”

Tarihi yeniden yazmaya Cupertino’da bir evin garajında başlamıştı.
Bugün ölümü bile yeniden icad etti.
Hepimize hangi mirası bıraktığı diye sorarsanız;
Evet, Mac, Evet Mouse, Evet iPod, evet iTouch, Evet iPhone, Evet iPad…
Ama hepsinden önce küçük “i” hafinin önüne “Imagine” kelimesini koymayı.
“iMagine” kavramını öğretti.
İşte onu miras bıraktı. Yani Apple’ınkilerden bile kıymetli, değeri her gün yükselecek bir hisseyi.
İcad edilmişi yıkıp, yeniden icad etmeyi.
Başkalarının keşfettiği şeyi, yeniden keşfetmeyi.
Ama önce kendimizi; sonsuz bir yıldızlar aleminde kaybolup gitmiş, sadece ötekilerden biri haline indirgenmiş “Kendimizi”, icad etmeyi; 20’nci Yüzyılın ilk yarısında kitlelerin totaliter ruhu içinde erimiş gitmiş, “Kendi bireyliğimizi” keşfetmeyi miras bıraktı.
O, hepimizin içindeki kaybolmuş kıtayı keşfeden son Vasço da Gama” idi…

Her çocuğun bir icadı vardır.
Benim son icadım, Hürriyet internet sitesindeki “Yarını bekleyemedim” logosuydu.
Yarın bekleyemeyecek duygularım için icad etmiştim.
Meğer icad edilecek başka bir şey daha varmış.
“Bugünü bile bekleyememek…”
Onun son icadı ise Apple mağazalarındaki şeffaf cam merdivenlerdi.
O merdivenleri ne zaman görsem, gözümün önüne bir Magritte tablosu geliyordu.
Şeffaf bir merdiven gökyüzüne doğru yükseliyor, bulutlar arasında kayboluyor.
Şimdi, onu; siyah kazağı ve blucini ile merdivenleri tırmanıp iClouds’a giderken görüyorum.
iPhone”u siyahlar içinde icad etmişti.
Ölümün rengini ise beyaza çevirdi.

Bayanlar ve baylar;
Garaj çocukları ilk cenazelerini kaldırıyor…
Şimdi ölümü de yeniden icad etme zamanıdır…
Hepinizi, su muazzam “Meçhul hayal çocukları anıtı” önünde saygı duruşuna davet ediyorum.
Saylgı duruşunda yapacağınız tek şey var.
iMagine…
Hayal edin.
Yeniden icad edilecek hayaller; Yeniden keşfedilecek bütün kıtalar bizi bekliyor…

kafayı yiycem ya
Sosyal ağlarda paylaş

bu adamın varsa en büyük başarısı interneti telefonlara "kullanışlı" bir şekilde getirmesi oldu. iphonedan önce smartphone vardı elbette. kaliteli olanları çok pahalı, ucuzları ise çöptü o telefonların ve sadece bilenler tarafından kullanılıyordu. motorola mpx200 vardı mesela efsane telefon.

iphone bu telefonları son kullanıcı için en uygun hale soktu. sıradan insanları mobil hayatla tanıştırdı, twitter veya facebook bu kadar tuttuysa insanlar bunları mobil olarak kullanabildiklerinden dolayıdır. iphone olmasaydı da nokia 3310 lara mahkum kalsaydık dünyada bir çok şey şimdiki gibi olmazdı inanın.

koca bir medya düzeni değişiyor internet yüzünden ve bu masabaşı bilgisayarlarla olacak iş değil. mobilite çok önemli ve bu adam bunu yaygınlaştırdı.

tek bu yeter büyük adam olarak anılması için.
Sosyal ağlarda paylaş

Lan bill gates bu adamdan daha çok iş yaptı ( geleceğe şekil vermek açısından), niye onu sevmeyip, bunu seviyonuz.

Edit : Birde suark'ın lafı üzerine gidip apple fiyatlarına baktım, acaba steve amcanın ölmesi üzerine indirim falan olmuş diye, şaşırdım çünkü aynı fiyat diyince.

C2D 2.4 Ghz 1.450$ 'ı gördüm kapattım geri. Hell yeah acer !
Sosyal ağlarda paylaş

Birinin ölümüne üzülmemiz için adamın thor ile aynı savaşta savaşmış birisi falan olması gerektigini burda ögrendim. Çoğu insanın iphone ve macbook kullandıgı günlerde adamın ölümü bile marketing olmuş. Adam öldü diye gidin ipad alın demıyoruz ama biraz insan olup üzülün en azından. Hani oturup hüngür hüngür aglama da degil ama en azından hadi bee valla başarılı adamdı diip devam edin hayatınıza 'Ölmüşse nolmuş abi zaten kazıkçıydı boşver' demekte hıyarlık.
Sosyal ağlarda paylaş

ya çüş o kadar bir tutmadık onlarla ama "hiçbişi yapmadı" demek parası var diye çamur atmaktır.

bu arada macbookları piyasadan kaldırdılar mı? kendi sitesinde bile bulamıyorum modellerini

edit : haaa macbooklar kaldırılmış, o yüzden ynei nesil apple çok pahalıı reöreöe diyo. E prolar pro çünkü ondan.
Benim ki müzelik oldu desene
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

twitter veya facebook bu kadar tuttuysa insanlar bunları mobil olarak kullanabildiklerinden dolayıdır. iphone olmasaydı da nokia 3310 lara mahkum kalsaydık dünyada bir çok şey şimdiki gibi olmazdı inanın.

Görmemiş insanlar facebook mobiledan girip de @Reina xoxoxoxoox yazınca mı, onu yedim bunu okudum şurada sıçtım diye tweet geçince mi dünya değişti ?

Ha ben de kullanıyorum gayet, trafik kilitlenince açıyorum iphone'u patiye eksiye giriyorum vakit öldürmek için ama olmazsa yapacak başka birşey bulabilirsin eminim.

İş perspektifiyle baktığımda iphonedan önce de cep telefonuyla konuşabiliyordum, msglaşabiliyordum, maillerime bakabiliyordum.

Şu an iphonu, smartphoneları, hatta tüm cep telefonlarını yok etseniz dünyadan insanlık yok olmaz abi, biraz bocalama dönemi olur sonra alışırız merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...