Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Let's talk iPhone 4S

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
LathspeLL said:
Açıkça söyleyeyim, şu sizin yerinize kart atma servisi bile tek başına iPhone sattıracak güçte.

İyi de android'de var bu. hepsi var bu yazılımların süper dediğiniz. 4 katı pazar payı olduğundan yakında geçer de.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Samsung Galaxy S2 White vs Iphone 4s icin kontratli hatlara bakiyorum burada da:

Ikisi de 600dk gorusme + sinirsiz mesaj + 500MB mobile internet ile satilan paketlerde telefon icin 99£ aliyorlar.

samsung aylik 36£, iphone da aylik 41£ odeme ile veriliyor.

18 aylik kontratlar. toplamda 18 ay sonunda iphone icin 90 £ fazla odemis olucam.

iphone mu ucuz yoksa samsung mu fazla ucretlendirilmis nedir? normalde bu fark daha buyuk idi eskiden samsung ve iphone'un en ust telefonlari icin.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende tek elle direk olarak her yerine ulaşamıyorum valla ekranın, şişman dolma parmaklı filanda değilim :) Yani kişiden kişiye değişir ancak bence doğru tespit.
Buarada arka sayfalardaki benchmark linkine baktımda cidden iphone 4s'in performans olarak daha iyi olacağını düşünüyordum da bu kadar fark yaratacağını düşünmemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:
Siri bütün yaptığınız querry'leri Apple HQ'ya yolluyor ve database'i güçlendiriyor, Siri her seferinde daha çok güçleniyor.

Hizmet, software gücü bu işte.

Apple ile Google'ı karşılaştırdığının farkında mısın şu ikisini söylerken?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Samsung öyle zaten. Ama SE'nin telefonları en iyi tasarımlarla geliyor nacizane fikrime göre. HTC de Apple'dan daha iyi tasarım. Bu üçünün malzeme kalitesi de aynı gibi.

Apple'ın asıl sorunu tasarım değil ama bence, 3.5" yapıyor telefonları bir kere 4" üstü Android'lere alışıp Netflix filan izleyen adam orada geri dönmez o boyutlarda ekranlı bir telefona. Büyük model çıkarmamalarının nedeni anlıyorum ama rekabette büyük darbe yiyorlar bu yüzden. Ben de küçük telefonları savundum burada ama küçük telefon zaten multimedia için kullanılmayacağından çok 1.500 TL verip Apple almak yerine 500 TL verip Wildfire S almayı tercih eder bir sürü insan.

Demeye çalıştığım: smartphone pazarını kuran Apple olmasa de gerçek anlamıyla global bir pazar haline getiren Apple ama o günden beri tarz değiştirmeyerek pazarın gerisinde kaldıklarını ve yakın zamanda 90'ların başındaki düşüşlerine benzer bir şey yaşamalarının önündeki tek engelin kazandıkları büyük kullanıcı kitlesi ve DRM olduğu.

Siz ne dersiniz bilmiyorum ama bence işler böyle. Apple gerçek anlamda yenilik yapmalı yoksa pazarın %10'u civarında dolaşmaya başlar kullanıcıların 1/3'ünü filan Android'e kaybedip.

Teknolojik olarak çok geride kaldıklarına da inanmıyorum Apple'ın, bir kaç şey var gözüme batan sadece. Nasıl iOS 5'i Android 2.x.x ile kıyaslayamazsak bu çıkanı da GS3 ile kıyaslayamayız ama. Geri kaldıkları yerler var, işlemci filan geri demek şaçma yine de. Near field communication yok mesela, bunu diyin donanımı kıyaslayacaksanız.

Apple malzeme kalitesini digerleriyle kiyaslamak biraz hayalperestlik olur en hafif tanimiyla. Senelerdir biseyler yapan, tamir eden, her turlu elektronik esyanin bir cok cesidini en ince ayrintisina kadar inceleyen biri olarak rahatlikla soyleyebilirim bunu. Malzeme kalitesi ve iscilikde apple in hemen ardindan motorola nin top serileri ve BB ler gelir heralde. ne sony ne htc ne de samsung yakin dahi degiller maalesef.

Form factor den dem vurmak da manasiz bana kalirsa, zaten su haliyle bile hayli buyuk ve agir, ki bunu hala en ince smart phone olmasina ragmen soyleyebiliyoruz, digerleri aynen mum un soyledigi gibi bi tablet edasinda. Elbette kullanim aliskanliklari istekleri cok sekillendirir ama video izleyemiyorum dolayisiyla bu telefona 2000 lira yazik, ayni boyutlarda bambaska bi crippled telefon olan wildfire tercih ederim demek bambaska bisey. Telefon alirken sadece islem gucu ve ekran almiyoruz, ne aliyoruz sorusunun cevabini daha once cok yazdim/yazdilar/yaziliyor.

Pazarin gerisinde kalacagini da dusunmuyorum, 4s lansmaniyla pek gorunurde bisey sunmasa da performans olarak underclocked diye aglanan a5 islemcilerle iki kati kadar hizli telefonlardan daha iyi benchler cikardiklarini goruyoruz ilk testlerde. iphone 4 bile ios5 sayesinde sgs2 ayarlarina cikmis durumda benchlerde. Performans olarak geri kalmadigi bariz, inovatif olarak ne bekliyorduk ki digerlerinin yaptiklarini yapmadilar da geri kaldilar? Onumuzdeki release e kadar da geri kalacaklarini dusunmuyorum, donanim canavari cihaz yapmakla bitmiyor maalesef isler.

Belki evet NFC , LTE yok denebilir. NFC nin ihtiyac oldugunu dahi dusunmuyorum acikcasi, LTE nin de aciklamasi qualcomm un su an ki uretim teknolojileriyle worldphone +LTE yi ayni chip de apple in istedigi buyuklukte uretemiyor olusu. Su anki haliyle bile telefonun icinde gram bosluk yok. 32nm veya 22nm comm chip ile sonraki nesillerde 4g ye de gececekdir.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

LathspeLL said:
Siri bütün yaptığınız querry'leri Apple HQ'ya yolluyor ve database'i güçlendiriyor, Siri her seferinde daha çok güçleniyor.

Hizmet, software gücü bu işte.

Apple ile Google'ı karşılaştırdığının farkında mısın şu ikisini söylerken?

Evet? Farkeder mi?
Google'ı acaip severim, bir sürü teknoloji üzerinde çalışıyorlar, çalıştıkları teknolojileri Apple implement etmiş oluyor ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Size şöyle bir açıklama yapayım bari:

Annem iPhone 4 kullanıyor ve gayet efektif kullanıyor. Başka telefon denedi kullanamadı/kullanmadı. Bazı özelliklerin aynısı diğer telefonlarda olmasına rağmen kullanmıyordu, iPhone'da kullanıyor çünkü iOS kullandırtıyor kolaylıkla.

Fark burda.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty özel mesaj yollamışsın sanırım yanlışlıkla. Hatta bende yolladım yanlışlıkla sdfs.

xaty said:

LathspeLL said:

Konuya gitmek icin tiklayin: http://forum.paticik.com/read.php?7,5916129,5931068#msg-5931068

Evet? Farkeder mi?
Google'ı acaip severim, bir sürü teknoloji üzerinde çalışıyorlar, çalıştıkları teknolojileri Apple implement etmiş oluyor ama.

Evet, biraz komik durmuş bi tarafta Google varken diğer taraftaki şirketin db güçlendirmesinden bahsetmen.

Hala diyorum ne farkeder? Google'ın database'i büyük, tamam, ee ama Siri Apple'da? Nerde google'ın ki? İstediğin kadar database oluştur, kullanıcıya kolaylıkla sunmadıktan sonra işlevi nedir? Onca Google hizmeti kullanıcıya ulaşamadığı için kaldırıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Siri tüm aramaları alıp HQ'ya yönlendiriyor ve DB geliştiriyor demişsin.

Google'da aynısını yapıyor yıllardır. Farklı amaçlarla kullanıyor sadece.

Mum, ters tarafından bakmışsın biraz. DB oluşturmakla ilgili söylüyordum. Sosyal ağ olayının db ile ilişkisini anlamadım ama.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...