Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PvZ'de P imba diyen bu repi izlesin.

Oymanq

Öne çıkan mesajlar

inyourmind said:

Genede abartılı bir anlatım.Bir de şu crono ile muleu aynı kefene koymanın alemi yok.Keşke crono da makroyu bir anda tavana çıkarsa =/ =P

yahu 5 marine fazla bastıracak para getiriyor 30 saniye içinde. zaten oyundaki asıl kısıtlamanın gaz olduğunu biliyoruz hepimiz. orduların temelini de gaz oluşturuyor. nedir bu kadar mule ağlaması anlamıyom ki.

zaten kaç maçta terran haritada 1-2 exp kalmışken, exp'i alıp 50 mule atıp anında bitiriyor o exp'i ve tamamen bu sayede kazanıyor maçı? çok olan bir durum değil yani sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte o olay 5 marine parası kadar basit değil.Oyunun mekaniği bu kadar basit hiç değil.Neden oyuncular x sayıda işçi basarsam y sayıda ordum olur ya da x sayıda işçi basarsam oyunun bilmem kaçıncı dakikasında macro seviyem ne kadar olur tarzından 5 mineralin bile çorumlu gibi hesabını yapıyorlar sanıyorsun ?
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeep said:

hepiniz tırtsınız valla biriniz çıkıp da benim gibi kendi ırkım op diyemiyor herkes de ağlama :D istatikler terranı op gösteriyor benim mantığımda ama sir alex ferguson derki
istatistikler mini etek gibidir çok şey gösterirler ama asıl şeyi göstermezler, göstermedikleri şey de

anketteki cevabım olan !!!
Yapma abi gözünü seviyim toss imbanın allahı.

Hacı dünyanın en iyi protossu seninde hayran olduğun Mc'yi IPL konferasında dinlemeni ve başını önüne eğmeni öneriyorum. Konferansın Vodu yayınlanır yayınlanmaz linkini koyucam.

Irklarla ilgili soruya söylediklerini izleyince herkes birdah a düşünür belki.. Dün white_ra bugün mc ilginç şeyler dönüyor hepsinin birden böyle sert tepki vermesi oldukça dikkat çekici.
Sosyal ağlarda paylaş

_Spartacus_ said:

Protoss'lar "Protoss güçsüz" diyor, ne kadar ilginç :D

Demek ki bir şey var ki diyoruz yoksa brotosslar toplanıp dünya çapında "Hadi hazır paticikte de mevzusu dönerken hep bir ağızdan protoss güçsüz" diyelim demedik :P

Şaka bir yana bunun bir sonu yok.Ben buraya ne kadar yazarsam yazayım millet gene bildiğini okuyacak.Sonuçlar zaten ortada bunun üzerine daha çok edebiyat çevirmenin alemi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Terran'lar da balanced diyor o da ilginç aslında :D

Birkaç gündür random oynuyorum hatta random olarak master'a çıktım. Fikrim Protoss ile Zerg güzel ırklarken Terran çok olmuş bir ırk yani sanki Zerg ile Toss %70'ken Terran %100 her ünitesi cost efficient, hata yapması fark etmiyor çok forgiving oyunun başında ikili drop mu kaybettin np banshee harass anca 2-3 worker öldürdü np bütün ordunu kaybettin ez pz :P yani uzun lafın kısası

Tl Dr;
PvZ Balanced (daha evrimleşecek Kiwikaki vs Stephano 2. maçı güzel bir özetiydi bunun.)
TvZ Terran imba değil sadece fazla forgiving zerg hata yapmayı çok affetmiyor.
PvT Ghost'un acilen nerf'e ihtiyacı var.
Sosyal ağlarda paylaş

Oymanq said:

Hacı dünyanın en iyi protossu seninde hayran olduğun Mc'yi

MC'ye hayranlığım yok öncelikle :D koreli bi adamın benim hayranlığımı alması çok zor, direk Grubby loverım o da pek ala pvt pvz de dengesizlik olmadığını hatta pvz de p avantajlı diyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

Sleeep said:

Oymanq said:

Hacı dünyanın en iyi protossu seninde hayran olduğun Mc'yi

MC'ye hayranlığım yok öncelikle :D koreli bi adamın benim hayranlığımı alması çok zor, direk Grubby loverım o da pek ala pvt pvz de dengesizlik olmadığını hatta pvz de p avantajlı diyor :D

pvzde zaten mc'de öyle büyük bir dengesizlik var demiyor. Ama pvt için söyledikleri! Tek cümle aktarayım gerisini vod gelince izlersiniz!

Stephano: You think pvt is balanced?
Mc: Are you fucking kidding me?
Sosyal ağlarda paylaş

Uliking said:

Şaka bir yana gerçek grafikler burada.

şu istatistikler ilginç gerçekten. aslında bir eksik var bence, o da en azından master-grandmaster, ya da sadece grand master eklenmeli bunlara. çünkü turnuva turnuva diyoruz. dünyada düzenli olarak turnuvalara giren hepi topu 100-150 oyuncu yoktur heralde, siz daha iyi bilirsiniz. sadece bu 100 oyuncu arasında yapılan maçlara bakılınca, terran üstünlüğü sadece OP ile açıklanmamalı. zira elimizdeki maç sayısı yüksek olsa da, gerçek sample'ımız ufak, çünkü hep aynı kişiler arasındaki maçlar. yani genel olarak terran'ların daha iyi oyuncular olmasıyla bile açıklanabilir bu. bu böyledir demiyorum, sadece sağlıklı olmadığını söylüyorum. ne kadar büyük sample, o kadar iyidir gözümde.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

onun dengesıde cok zor ya, hanı nerde durup e bu ınsanlarda hakkını vererek oynamıyo diyicez.

hoşl sorun denge sorunu deil bence, oyun cok yenı daha işte herkez bok gibi oynuyo daha zaman lazım demlenmesi için

bence de dengede çok bi sorun yok. mesela grafiğe baktığımızda, son patchlerde paso terran'a nerf gelmesine rağmen, galibiyet yüzdesinin arttığını görüyoruz. Bunun nedeni şey olabilir mesela, daha çok üst düzey terran oyuncusu olduğu için, hepsi yeni şeyler deneyerek işe yarayan, dominant taktikleri daha çabuk buluyorlar diğer ırklara oranla... Başka açıklama yapması zor, çünkü ciddi anlamda nerf yiyen terran yani devamlı.
Sosyal ağlarda paylaş

evet aslında oyun daha yeni buda bir teori daha neyin nasıl counterlandığını kimse bilmiyo
blizard hiç bilmiyo bilen oyuncular blizard oyunu yapar oyuncu oynar dener. bu oyun olmaktan çıktı ve artık büyük bir sanayi ve ticaret anlayışına dönüştü
sponsorlar, oyuncular ve yayıncılar bu işten para kazanıyor hal böyle iken oyun yeni deyip bırak terranlar yensin demek olmaz tabiki burda Mule belki haksızlık olabilir fakat.
bu sadece paticiğin bir görüşü muleyi coldown yapıp denediniz mi ?
oyun içinde harita yazıp deneyen takımlar var bizde harita yazıp test ediliyo mu?
sadece tahmin ediliyo
bende tahminimi söyliyeyim crono bost bile coldown iken şimdi nasıl coldown demeyin çünkü crono bitmeden ikinciyi atarsan sadece enerjin eksilir hızda bir artış olmaz
zerglerde ise larva inject yine coldown enerji demeyin çünkü hatchery deki yumurtalar çıkmadan ikinciyi yapamıyorsun
peki ya mule ?
şöyle olabilir mule mineral toplarken ikincinin atılamaması
gibi. yüksek liglerde skill gerektirir
alt liglerdede sleeepin dediği gibi terranıda bir üst ligtekilerle oynatmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

@sabonis yanlış anladın galiba o Tlpd istatistikleri yani 150 oyuncuyla alakasız bir sürü değişik turnuvayı içeriyor sallıyorum Avustralya'da yapılan bir lan veya Avrupa'daki fransızların aralarında yaptığı bir turnuva gibi ama olay genelde böyle turnuvalara katılanların high master ve Gm olması. Yani elimizdeki en sağlıklı bilgi bu. Senin tanıdığın 100-150 kişi ise genelde hep büyük turnuvalarda gördüğümüz tipler sallıyorum fransa yapılan bu turnuvaya Millenium'un Tod, Adell gibi oyuncuları katılırken bu oyuncular mlg, ipl gibi daha çok izleyici çeken turnuvalara çok katılamıyorlar. O yüzden oyuncu sayısını 100-150 olarak özetleme.
Sosyal ağlarda paylaş

baybety said:

şöyle olabilir mule mineral toplarken ikincinin atılamaması
gibi. yüksek liglerde skill gerektirir
alt liglerdede sleeepin dediği gibi terranıda bir üst ligtekilerle oynatmaz.

mesela kaç saniye olacak mule cooldown? 1,5 dakikada gelen 120 minerale ihtiyacı yok zaten terran'ın. mule dediğinin olayı 10 tane birden atabilmekte.

scv ler de probelar gibi bina ışınlayacaksa mule hep kalksın zaten senin dediğin şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

mesela kaç saniye olacak mule cooldown? 1,5 dakikada gelen 120 minerale ihtiyacı yok zaten terran'ın. mule dediğinin olayı 10 tane birden atabilmekte.

scv ler de probelar gibi bina ışınlayacaksa mule hep kalksın zaten senin dediğin şekilde.

40 sn göre ayarlasınlar işte. Hem 120 değil 270 mineral topluyo

biriktirip sarı mineral toplama işide var. income düzensiz geldiği için rakipte zorluk çekiyo
combata girmişiz adamın orduyu bitirmişim kendimi toplayıp tekrar daldığımda bir bakıyorum ki benden daha fazla force'u var ben zergim ya benim yapmam lazım onu. ama daha önce mule atmayıp hata yapan terran telafisini sonradan gideriyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir balance geliyorsa eğer bu sadece üst seviyeye gelmiyor herkese geliyor.Eğer şimdi öyle bir şey olsaydı zamanında nerflenen void bronze ligte betadaki gibi olur scv betadaki gibi 55 hpli olur colossus betadaki gibi tee fizandan vururdu.O yüzden senin seviyen benim seviyem muhabbetine hiç gerek yok !
Sosyal ağlarda paylaş

Gerek var; çünkü "dengesizlik" diye ağlayanlar aslında üst seviyelerdeki dengesizlikten dem vurmuyor. Kendi hatalarını görmezden gelip oyunu suçlamak için böyle yapıyorlar. Teorik olarak en üst seviyelerdeki dengesizlik tartışılabilir; çünkü o seviyelerde Terran'ın galibiyet oranı gerçekten daha fazla ama grandmaster altı hiçbir oyuncu o seviyelerdeki dengesizlikten kendine pay çıkaramaz.

Kısacası mule'a Terran'ın başka alanlarına büyük bir buff gelmedikçe nerf gelmeyecek. Boşuna beklemeyin, hatalarınızı düzeltip oyununuzu geliştirmeye çalışın.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım biz burada haftalarca değil yıllarca tartışsak da nerf gelir gelmez bu hiçbirimizin elinde değil fakat biz tartışıp konuşuyoruz.Ha ama bu lig seviyeleri yüzünden karşı tarafı aşağılama seviyesine gelip senin seviyen benim seviyem diyecek isek ne sen bundan sonra balance konularına yorum yap ne de millet ile muattap ol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...