Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4.3 Raid Finder

axedice

Öne çıkan mesajlar

4.3ün bombası raid finderla ilgili mavi gelmiş mmo-champe. Baya bildiğin dungeon finder gibi sıraya giriyosun raid yapıyorsun falan guildsız oyuncular için harika bi olay. http://www.mmo-champion.com/content/2480-Raid-Finder-Coming-in-Patch-4.3 Özetle :

- Normal versyondan daha kolay, haliyle lootlar daha düşük lvl
- Şimdilik Dragon Soul 25man var sadece, 10man zor gibi ama diğer raidler ilerde eklenir
- Lockout olayı yok ama bi bossu daha önce yaptıysan ondan loot alamıyorsun
- Tier item düşüyor, 4 set bonusu tamamlayabiliyor
- Giriş için min iLvl istiyor ama bazı heroic facialarından sonra o kadar da güvenilir bişey değil bu heh.

Detaylı bilgi yok ama büyük ihtimal lootların iLvl ı yeni gelen heroixlerle yeni raidin arasında bi yerde olur. Set bonusların tamamlanması baya iyi olmuş. 10man yerine 25mani yetolar ve dcler daha az etki eder bufflar eksik kalmaz diye seçmişler, bi taraftan mantıklı ama bi taraftan da yönetmesi çok daha zor. Zorluk olarak BH bossları ayarında yaparlar heralde.

Ben heyecanla bekliyorum bu olayı, büyük ihtimalle VAY AK yeniden toplanmayacağına göre raid görmek için tek şansımız bu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

çooooooook saçma bir kısmı var

1 bosstan haftada sadece 1 kez loota roll atabiliyorsun. alsan da almasan da o bosstan bi daha loot alamıyosun.

bunu düzeltmedikleri sürece adam olmaz raid finder.

orta seviye raid guildieri için çok iyi oldu ama bu olay. 7-8 kişi olsalar bile raid yapabilicekler. ayrıca raide adam bulmak için de olanakları artıcak. yine aynı şekilde orta seviye guild arayan ama kendinikanıtlama şansı olmayan elemanlar için de şans.

ama loot olayı , ııh malesef olmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazla bi gear vermek istemiyorlar ki bence haklılar. Daha çok raid guildı olmayan insanlara content göstermek için yapılan bişey. Welfare epix mantığında bakmayın :P

Ha ama need gördüğün herşeye need at oyuncularıyla baya işkenceye dönebilir olay. Keşke votela masterlooter falan seçilse heh.
Sosyal ağlarda paylaş

aslinda firsat bu firsat, tier gear sistemini sole adam gibi elden gecirebilir blizz

belt ve botun geri eklenmesi ve set bonuslarin requirementin 3/6 yapilmasi lazim, artik vanillada degiliz hani blizz kendi oyununa ve oyuncuya daha hakim

bosstan loto ile tier cikmasi cok les, bugun bile t1-t2 kasmak iskence hani, token sistemine gecis cok iyiydi ancak okuz gibi rep istemesi baya bi insani soguttu AQ da, naxx sistemi ise 9 parca tier ve yorucu ve pahalli malzemelerle bezdiriyordu ki token bekleme hedesini saymiyorum

token dengesizligi ise mevcut, healer olarak priest ve paladin en populer classlar, her raidde mutlaka oluyor, e paladinin tanki var dps i var derken ustune shadow priest ve gereksiz lock lar eklenince conqueror a izdiham oluyor hep, son t11 de iste bi token a 5 kisi rolliyorduk 10 kisilik raidde

token sisteminin berbat oldugunu bildigi icin blizz t9 da badge le vermeyi denedi, oda normal raid yapan oyuncuya iskence oldu bu kez

ICC de ikisinin karisimini denedi, bu defa millet daha token i gectim 251 lvlli parcalari alamadan 264 offset parcalara daldi

25 ve 10 setleri ayni zaten, lfr den gelicek bi dusuk tier var

ben olsam soyle yaparim, tier setleri queste baglarim, her bosstan salliyorum "deathwing scale" "essence of the old gods" vs gibi item dusurturum

LFR de boss basina 1 drop duser bu otomatik riaddeki herkeze, ilk raidin bitiminde belt, glove veya bot alabilir herkes beles, bu questelri yaptirtmadan sonraki asamaya gecirtmem

shoulder ile helm 2 hafta

chest ile leg 3 hafta

hem shoulderi hem helmi almadan 3. asamayada gecirmem bolece millet biriktirip en iyi itemlari sik diye alamaz, 6 parca bonusuna herkes ulasir ama kac ay surer

10 man ve 25 mande bosstan dusen quest item rate ini yukseltirim, daha cabuk alsinlar diye

valor icinde bu quest itemlardan asiri pahalliya opsiyonel koyarim, geri kalan valor itemlarin hepsini itemizasyonu kotu ring / brace / neck / cape e birakirim

quest itemlar ve quest dizayni az ayraticida cozulebilri emek sarfedilse, heroic tier setleride tokenla upgrade edilebilir iste ki sunmote sistemi gibi bi sistem getirip offset itemlari belli bi bedel ile tier yapma opsiyonuda konsa cillop olur oyun

offset itemlar asiri gereksiz, fakir oyuncuya giydirip "AHA RAIDCI TIERCI ILE FAKIRLER ARASIDNA GORUNUM AYRIMIMIZ VAR" diyorlardi eskiden, sonra BiS itemlari offset yapmaya basladilar ve tier bonuslari azalttilar, offset itemlar amacsiz kaldi su anda

bosslarin loot havuzu ile dusurdukleri item miktarida azaltilirsa benim sistemim cillop isler
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...