Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Basın özgür(süz)lüğü

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Abi konunun ilk sayfasına baktım, "çin ve irandan geriyiz, hayır değiliz" tartışılıyor.

Bokun içinde bok hakkında tartışılmış yani. En dipteyiz ulan işte, 150 ülkede son 3'teyiz, siz hala o son 3'ün içinde hangi seviyedeyizi tartışmışsınız.

Bu kadar dar kafalılık olmaz yani. Sinirlendirdiniz beni yine bak.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

goldbären said:

Ardeth said:

şu kuzey avrupa ülkelerindeki refah huzur ve sakinliğe de bayılıyorum. bildiğin model ülke gibiler.

yanlış düşünüyosun hocam. vakit gazetesi tespiti çok güzel yapmıştı bu konuda: eşcinselliğin ve ateizmin doruklarda olduğu norveçten böyle islam düşmanı bir katil çıkması gayet düşündürücü (brievik hakkında)
ahahah nolur kaynak ver
cerceveletip asacam.

buyur admin han fizban hazretleri

oslo'da patlama konusu
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

goldbären said:

Ardeth said:

şu kuzey avrupa ülkelerindeki refah huzur ve sakinliğe de bayılıyorum. bildiğin model ülke gibiler.

yanlış düşünüyosun hocam. vakit gazetesi tespiti çok güzel yapmıştı bu konuda: eşcinselliğin ve ateizmin doruklarda olduğu norveçten böyle islam düşmanı bir katil çıkması gayet düşündürücü (brievik hakkında)
ahahah nolur kaynak ver
cerceveletip asacam.

Buyur tam çerçeveletmelik gerçekten. İşin ilginç tarafı olaya adamların vikingliğini de katıyorlar. Vikinglerle ne alıp veremedikleri var acaba ne güzel hristiyanları yamalamış adamlar zamanında hehe

http://i53.tinypic.com/i27ls2.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

Abi konunun ilk sayfasına baktım, "çin ve irandan geriyiz, hayır değiliz" tartışılıyor.

Bokun içinde bok hakkında tartışılmış yani. En dipteyiz ulan işte, 150 ülkede son 3'teyiz, siz hala o son 3'ün içinde hangi seviyedeyizi tartışmışsınız.

bence senin yaptığın daha dar kafalılık ve aşırı duygusallık. dediğim gibi bence doğru olan olaylara analitik yaklaşmak ve en küçük detayları gözden kaçırmamaktır. hatalı bir şekilde söylenenleri de "yaşasın iran kadar kötü değiliz oh be" gibi yorumlamışsın kimse böyle düşünmüyor. dünya skalasında oldukça kötü bir yerde olduğumuz doğru. ama bulunduğumuz yerden en tepeye fırlamamız beklenir bir durum değil. önce bulunduğumuz yüzdedeki konumumuz incelenir, ve o bölgenin basın özgürlüğünün o kadar düşük puanlanmasına sebep olan karakteristik sorunlar tartışılır vs. Hanginiz oturup da o tabloda tek tek nelere ne puan verilmiş, Türkiyenin en kötü olduğu alanlar hangisi diye baktınız? Ya da tabloyu incelediniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Özgürlüğün de göreceli bir kavram olduğunu ele alalım bi taraftan. Bir yorum bu son 3'te olmak vs. Başka bir açıdan baktığınızda, basın ölçüsüzlüğünde Avrupa ülkelerinin kimi üyeleri en önde gider. Gazetecilerin insan haklarına uygun yargılanıp yargılanılmadığını sorgulamak ayrı bir konu olsa gerek.

Mesela bu ülkede herkesin yargılanabildiğini görebilmek de ayrı bir özgürlük. Şeffaf toplum hedeleri vs. Herkesin özgürlüğünün bir sınırı oluyor malesef sosyal toplumlarda, olmalı da.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Xenocide said:

gazeteci tutuklu sayısından basın özgürlüğü miktarı sonucu çıkartırsan pek çok değişkeni yok saymış olursun. düz mantık direk yani.

cem yılmazın "tüm erkekler salakmış, osman bak salakmışsın" örneğindeki gibi, "türkiye'nin basın özgürlüğü, irandan daha azmış" diye bi haber görüp öyle kabul etmek niye? hayır Sam "yoh öyle bişey" diyince de hemen "ne yani türkiyede basın özgür mü?" demişsin. adam basın özgür demiyorki, irandan çinden daha kötü durumda değiliz diyor, evet değiliz. ha bu övünülcek bişey mi, hayır ama değiliz.

sam'in avukata falan ihtiyacaı yok gördüğüm kadarıyla.güzel türkçemizde güzel deyimler, atasözleri vardır.uygun olan bir tanesi de aklıma geliyor,sanırım senin de aklına gelmiştir.açtığım konunun başlığı belli.alıntıladığım haber belli.niye sen dahil bazı insanlar ısrarla kasıyorsunuz ve kastırıyorsunuz kendinizi "hayır lan türkiye çin'den ve iran'dan daha kötü değil" diye?böyle bir sıralamada türkiye'nin çin ve iran'la karşılaştırılması bile bana göre yeterince rezaletken siz daha neyin peşindesiniz?

yeni gördüm bir diğer mesajını Sam.
burada sidik yarıştırmıyoruz değerli kardeşim.altta kalmak,üste çıkmak değil amaç.bir haberi yorumlarımızla destekleyerek tartışıyoruz.insani bir şey yani yaptığımız.

benim anlamadığım, bu ülkede biriyle aynı fikirde olunca nedense hemen "onun avukatı" yaftası yiyoruz. ben şu tartışmada sam ile aynı fikirdeyim, seninle aynı fikirde olsaydım senin avukatın mı olacaktım? ilkokulda kaldı bu ya, sen şunun avukatı mısın bunun avukatı mısın lafı. ve ilgili karikatür geliyor;

http://yenile.org/wp-content/uploads/2010/09/falanfilan.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

LathspeLL said:

tutmayın küçük enişt...

THIS IS NOW A SNIPER THRE...
Sosyal ağlarda paylaş

film güzeldi, tavsiye ederim.

LathspeLL said:

:)-D

senin gibi arkadaşların varlığı güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

arkadaşlar ben onu bunu bilmem 90 yıldır yargıdan kaçan ordu mensuplarının artık yargılanıyor oluşu bile bu ülkede çağdaşlığın göstergesidir

geçen katsayı farkı da kalktı günümüz türkiyesinde böyle adaletsizlikler yakışmıyordu zaten

ne iş gold sende mi thy de işe girdin kontenjandan asdfasd?
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

şu ergekeondan içeri gazeteciler alınana kadar ülke basını mükemmel özgürdü,3 kişi alındı özgürlük gitti.evet

çok basit bir soru sana. başlardaki o uzun mesajlarımı okuduysan eğer, neden o tarz haberleri tarafsız bir şekilde gerçekten olduğu gibi okuyamıyoruz veya izleyemiyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

goldbären said:

arkadaşlar ben onu bunu bilmem 90 yıldır yargıdan kaçan ordu mensuplarının artık yargılanıyor oluşu bile bu ülkede çağdaşlığın göstergesidir

geçen katsayı farkı da kalktı günümüz türkiyesinde böyle adaletsizlikler yakışmıyordu zaten

ne iş gold sende mi thy de işe girdin kontenjandan asdfasd?

kıskanıyorsunuz dini bütün insanlar başarılar elde ediyor diye
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi götümden uyduruyorum hepsini. o kadar salağım ki bi de yıllardır takıldığım foruma gelip yazıyorum bunları. insanları kandırmaya, kafalarını bulandırmaya çalışıyorum.

yanlış bilgi veriyorsam söyle, doğrusu bu de, tartışalım. ama yok yani onu yapan kimse yok. inanmıyorsan yazdıklarıma biraz araştırma yap kendin ve çürüt söylediklerimi.

art niyetli değilsen zaten rahatsız olursun sen de olayların ne aşamada olduğunu öğrenince. yoksa benim de hiç umurumda değil içerideki paşalar, gazeteciler vs. en başından beri savunduğum bu insanların suçlularsa eğer yargılanmaları tabi ki; ama bu şekilde kanıt uydurarak, uzman uydurarak, tezgah kurarak değil.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...