Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik Konusunda Vicdani Red Geliyor !11!!1

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

Spiegel said:

mahalle baskisindan etkilenecek adam zaten gider yani askere, ama mahalle baskisi gibi seyler bazilari icin de hic onemli degil, hatta mahalle baskisi olabilecek kadar mahalleden adam tanimayan bile vardir; misal kendim, kimseyi tanimiyorum su an oturdugum mahallede =)

aile baskisi derseniz o ayri bisey, bazi geri kafala, alaturka anne babalar baski yapabilir evlatlarina, anne yapmaz da genelde baba yapabilir gitsin diye. ama onlari da sallamayabilir sahis sonucta.

mahalle baskısı derken sırf mahalleyle kalmaz ki o çalıştığın askeri kurumda bile hayatı soğuturlar adama. yoksa mahalledeki adam ne demiş kime ne
Sosyal ağlarda paylaş

navyamphs said:

benim postu nie alıntılıyon ki ?
"Terör varsa asker de olmalıdır" dedim. Devlet gitsin 15 günlük elemanı sınıra göndersin demedim. Profesyonel askerlik olsun vs vs.

valla hiç de öyle demişsin gibi anlaşılmıyo o postundan.

tetör varsa asker olmalı demek başka "boşa kasmayın hepinizi alacaklar en verimli çağda, zorunlu askerlik şart" diye dalga geçer gibi mesaj yazmak başka. Sonra sıkışınca çevir kazı yanmasıncılık yakışmıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

navyamphs said:

benim postu nie alıntılıyon ki ?
"Terör varsa asker de olmalıdır" dedim. Devlet gitsin 15 günlük elemanı sınıra göndersin demedim. Profesyonel askerlik olsun vs vs.

valla hiç de öyle demişsin gibi anlaşılmıyo o postundan.

tetör varsa asker olmalı demek başka "boşa kasmayın hepinizi alacaklar en verimli çağda, zorunlu askerlik şart" diye dalga geçer gibi mesaj yazmak başka. Sonra sıkışınca çevir kazı yanmasıncılık yakışmıyor.

Kazla, ördekle işim olmaz.
Evet dalga geçiyorum, askerden kaçmak için yusuf yusuf halleriniz komik geliyor bana, aynı yoldan bende geçtim, baktım kaçış yok, zevk almaya baktım. Gittik geldik.
Zorunlu askerliğin Türkiye için şu anda gerekli olduğunu savunuyorum.
"Nitelik bi yere kadar, nicelik lazım" dedirten bir konu olduğunu düşünüyorum. Varsa detaylı tartışmak isteyen, özelden yardırırız.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

yorum şu ülkede % kaç müslüman oldupunu anlamak için cami vergisi diye bişi koycaksın camilere gidicek gelirler ordan gelcek ve opsiyonel olcak

aynı şekilde askerlikte opsiyonel olcak her türkün ne kadar asker doğduğunu görcez
religion is always free in tropico
Sosyal ağlarda paylaş

Tesbih said:

Spiegel said:

mahalle baskisindan etkilenecek adam zaten gider yani askere, ama mahalle baskisi gibi seyler bazilari icin de hic onemli degil, hatta mahalle baskisi olabilecek kadar mahalleden adam tanimayan bile vardir; misal kendim, kimseyi tanimiyorum su an oturdugum mahallede =)

aile baskisi derseniz o ayri bisey, bazi geri kafala, alaturka anne babalar baski yapabilir evlatlarina, anne yapmaz da genelde baba yapabilir gitsin diye. ama onlari da sallamayabilir sahis sonucta.

mahalle baskısı derken sırf mahalleyle kalmaz ki o çalıştığın askeri kurumda bile hayatı soğuturlar adama. yoksa mahalledeki adam ne demiş kime ne

calistigin askeri kurumda zaten askerken de hayati sogutuyorlar adama, bir farki olmaz bence =)

zaten orada calisan herkes kamu gorevi yapiyor olacagi icin, bir de komutanlarin senin uzerinde mutlak gucu olmamali eger kamu gorevi yapiyorsan sivil memur seklinde olmali askerdeki, yani aksam evine gidecek adam evinde yatip uyuycak, sivil memur gibi 12 ay mesela askeriyede o isi yapip durucak, sonra bitecek. boyle yaparlarsa bir anlami olur zaten.

bir de zorunlu askerlik kalkmali bence, profesyonele gecilmeli, niteliksiz 1 milyon askerin olacagina; profesyonel, sicak carpisma deneyimli 100 bin askeri tercih ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

evet patates soymasa uzaya roket gonderıcek butun erler zaten hehehe.

askerlik kafa dinleme yeridir, çok fena deildir. Acemilik bildiğin eziyette, ustalık vakit öldürmece aksiyonda deilsen rahatlama

abi kime göye neye göre
belki o adama göre hepsi eziyet
mesela 150 tane başka adamla uyumak istemiyo belki o adam
ayak kokusu istemiyo
elinde silah istemiyo
koşmak istemiyo
herkese göre bi sürü sey eziyet
Sosyal ağlarda paylaş

e aihmlik bi durum vardı. Yani şimdi bunun uygulanabilmesi için bi kurumun felan çıkıp onaylaması lazım dimi.
TSK yapmaz bunu.
Diyanet mi yapıcak?
o diil de ateist patiler cumaya giderken yakalandı haberi olur bundan çogzl =)

ya öyle eziyet haklısında , alışıo insan biyerden sonra. Kafanın rahatlığını özlüyosun sivile çıkınca. uzayıp gitmek güzel.

Ama tabi, özgürlük paha biçilemez bişi bi yandan ve
askerlik verdikleriyle deil aldıklarıyla işe yarayan bişi.

öf şimdi hatırladımda bi kötü oldum
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

e aihmlik bi durum vardı. Yani şimdi bunun uygulanabilmesi için bi kurumun felan çıkıp onaylaması lazım dimi.
TSK yapmaz bunu.
Diyanet mi yapıcak?
o diil de ateist patiler cumaya giderken yakalandı haberi olur bundan çogzl =)

ya öyle eziyet haklısında , alışıo insan biyerden sonra. Kafanın rahatlığını özlüyosun sivile çıkınca. uzayıp gitmek güzel.

Ama tabi, özgürlük paha biçilemez bişi bi yandan ve
askerlik verdikleriyle deil aldıklarıyla işe yarayan bişi.

öf şimdi hatırladımda bi kötü oldum

abi papa diyanet felanlık bi mevzyu deil bu
insan ateist olupta inançlarından ötürü öldürmeye silaha karşı olabilir
yada pastafaryan olur
yada ne bilem sikh olur budist olur neyse
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

Suark said:

evet patates soymasa uzaya roket gonderıcek butun erler zaten hehehe.

askerlik kafa dinleme yeridir, çok fena deildir. Acemilik bildiğin eziyette, ustalık vakit öldürmece aksiyonda deilsen rahatlama

abi kime göye neye göre
belki o adama göre hepsi eziyet
mesela 150 tane başka adamla uyumak istemiyo belki o adam
ayak kokusu istemiyo
elinde silah istemiyo
koşmak istemiyo
herkese göre bi sürü sey eziyet

akşam dışarı çıkamamayı istemiyo
sabahın 5inde kalkmayı istemiyo
leş gibi tuvaletlerde pis pis sıçmayı istemiyo
teftişler dışındaki her gün kötü yemek yemeyi istemiyo

istemez istemez yani. normal.