Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İçerik Kopyalanması Sorunu(Paylaşımlarım izinsiz kullanılıyor)

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

halla iddialiyim bişey yapamayacağınla ilgili. kadinlarkulubu.com un sahibi bi tanıdık geçen geldi o anlatıyordu. hiçin teki forumun aynısını başlıkları yazarların yazdıklarıyla birlikte kopyaliyor, adamı tehdit ettik mahkemeye vercez etcez vs. dedi. ben ona da bişey olmaz ki dedim. olsun belki tırsar dedi :) yani sanada diyorum bişey olmaz diye.

telif hakkı sende değil bişey değil. alirsin yazının telif hakkını. hacı bu benım yazı izinsiz paylaşiyosun, ihtarname cekersin, silmezse dava açarsın. ancak o yolla çözebilirsin. ama pahaliya patlar gibi geliyor sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Buarada, en azından amerikada, hard diske veya memorye kaydettiğin her şeyin(kod, yazı vs) telif hakkı direk senin olur ki bunun uluslararası bir kural olmaması için bir neden göremiyorum.

Gelişmelerden haberdar edersen sevinirim, nereye gitçeğini görmek istiyorum olayın :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abi dün mail atmıştım adamlara şu şekilde şu an mail geldi;

said:
... İlgilisine,

Merhaba, sitenizde yayınladığınız yazıların 2 tanesi benim tarafımdan yazılmıştır ve üzerinde uzun uğraşlar verilmiştir. Bu saatten sonra kaldırmak anlamsız olacağı için size kelime başına 25 kuruş olaraktan 2 yazının toplamında 540 kelime ve bu da emeğimin karşılığı olarak 1350 YTL sizden talep ediyorum. Şu anda herhangi bir hukuki işlem yapmadım öncelikle bilgilendirmek istedim.

İyi Günler,
Ad Soyad

Gelen cevap şu

said:
Sevgili ad soyad,

H..ktir ordan 3 kuruşluk sitene iki dandik yazı yazmışsın ne parası istiyosun daha çok yaz daha çoğunu kopyalayacağız. Yiyosa hukuki işlem yap bakalım sonuç alabiliyor musun
Sosyal ağlarda paylaş

Niye üslubumu bozayım böyle adamlar için ne gerek var. Bundan sonra şey yapmayı düşünüyorum, yazdığım yazıları ilk noterle mi hallediliyor başka bir yerle mi hallediliyor oradan benim olduğuna dair belge alıcam sonra kopyalarlarsa hukuki yollara gideceğiz. Yapılabilir değil mi böyle birşey ?

abi gülsem mi ağlasam mı bilemedim adamların attığı mail çok komiğime gitti nedense sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...