Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internet tarife değişikliği Güncel

saturn

Öne çıkan mesajlar

ben korka çekine 16'a kadar aldım, yalnız şunu yapabilirsin, başvuru yaparken turk telekom'a merkeze git (bağlı olduğun merkeze) ordan evinin telefon numarasını vererek alt yapıyı sorgulat.

ben orda sorgulattım alt yapı neyi kaldırıyor diye. sizin orda fiberoptik var ama ancak 11-12 destekliyor dedi. şayet interneti bağlatınca da sadece 11-12 alabiledim 16'a kadar olan bağlantıyla.

sabit olarak 1.1-1.2 mb ile download yapıyorum ama iyi tarafı 25 gb'dan sonra kesinlikle 1mb'a düşer dediler bağlantı için ama hiçbir şekilde bende bu şekilde bir kesinti olmuyor. aşırı bir şekilde download yapıyorum ve download hızım şu ana kadar hiç düşmedi. 200-300 gb'ı geçmeme rağmen.

adil kullanım maddesi sanırım bölgenin kotaya ulaşması ile aktive oluyor, anladığım kadarı ile bölgeye (kutuya) kullanıcı sayısına göre bir kota konuyor, bu dolduğunda o kutuya bağlı olan kullanıcılara adil kullanım uygulanıyor.

varsayım tabii benimkiler.
Sosyal ağlarda paylaş

evimin telefon numarası yok çünkü telefonum yok
yalın internet almayı düşünüyordum da mantıksız mı olur acaba?
bu sorgulatma işi için komşuya gidip numara mı isticem oraya kaçla gidiyomuş diye acaba:P hatta komşuya sorayım ne kullanıyormuş...

superonline yokmuş
semti seçtim zaten 10-15 bina çıktı meh
Sosyal ağlarda paylaş

Netlimitsiz diye bir tarifeye başvurdum ttnet'in.
Şöyle ki, 8 mbit sınırsız; ilk 2 ay beleş; sonraki 10 ay 40 TL, 2.yıl ise 55 TL. 2 yıl taahütlü ama ilk 2 ay deneme süresinde iptal edilebiliyormuş.
Bu tarifenin normal fiyatı 2.yıl ödencek fiyatı idi zaten. Baya kârlı gözüküyor yani. Umarım memnun kalırım bakalım...

Bu arada yalın internet de yalanmış tahmin ettiğim gibi. Telefon alsan da almasan da aynı para çıkıyor cebinden.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Hortlatiyim su konuyu bi.

Eve ciktim yeni, internet lazim evet. Bina daha sifir, uydunet varmi bilmiyorum ama fiber olmadigina eminim. Simdi uydunette yoksa mecbur ttnet yada smile artik neyse gecicez.

Sabit telefon kullanmiyorum, yalin internetmi alsam bilemedim 40 lira falan sanirsam o aylik kampanya fiyati.

8 mbit yada 8 mbit'e kadar yeter bana fazlasiyla. Oturup deliler gibi download yapmicam, ama arada bi olurda yaparsam belki 50-100 gb download yapabilirim. Limitsiz olsun istiyorum(adil kullanim zimbirtisi umrumda degil). Ama aylik toplamda 50 tl'den fazla vermek istemiyorum.

Nedir tavsiyeleriniz? "Su kampanya var ona git" diyebileceginiz varmi bisiler? Biara ttnet'in 9.99'luk mu ne bi kampanyasi vardi. Bilen gören duyan?

Ha bide, ev telefonuda dahil olursa ona ne kadar öduyoruz aylik? Kullanmiyo bile olsam?
Sosyal ağlarda paylaş

Haci buldum.

Superonline adsl alcam galiba. Ilk 6 ay 9.90tl ucretsiz modem ve aktivasyon ucreti yok.
E aylikta 12.5 lira sabit ucret telefona vericem. ediyo 23 hadi bilemedin 25 lira aylik iste ilk 6 ay. ikinci 6 ayda 55 lira öduyosun yine ttnetin lanet sabit ucretiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Zorunlu olarak 8 Mbit'e indirildim biraz önce. Hattım 16 Mbit kaldırmıyormuş, 5 Mbit'e sabitlemişler, ancak 8 Mbit yaparak hızımı arttırabilirmişim. Aradım, 8 Mbit ya da 10 Mbit sabitleyin diye kavga ettim adamalarla ama yaptıramadım.

Eski ucuz 16 Mbit ADSL 2+ kullanıyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Vdsl2 kullanan varmi aramizda? Nasil ping sureleri? Allahin belasi telekom asimetrik olarakmi veriyo turkiyede yoksa simetrik olarakmi? Buarada evlere kadar fiber cekmeye baslamislar. Fiyatlar cep yakiyo tabi superonline'a kiyasla.

Benim binada daha telefon sebekesi bile yok. Yarin kadiköye gidip telekoma basvurucam. Artik fiber cekerlerse fiber, normal hat cekerlerse vdsl'e basvurucam. Vdsl kullanan varsa ping surelerini, memnunmu hizmetten falan bi yazabilirse sahane olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...