Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedi dayagi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Hala anlatamadık durumu. Bakın biz burda o aşırı dayağı yada 12 saat aralıksız nöbet verilmesini savunmuyoruz. Sadece olayı açıklıyorum size. Mahkemede nöbette uyudu diye değil nöbet yerine aykırı hareket etmek suçundan yargılanırsınız ve ondan sonra tamamen hakimin insafına kaldınız demektir. Şırnak gibi bölgelerde bu tür şuç kapsamlarıda genellikle pek alttan alınmazlar.

Çünkü bu ve benzeri şuç kapsamlarının içeriği geniştir.

Demek istediğim şu. Her ne kadar o dayak ağır ve nöbet cezası salakça olsada o asker şu anda gayet mutludur mahkemeye çıkmadığı için. Bırakın 15 gün 3 ay yada 2 yılı. Askerliğiniz 1 gün uzasa 2 hafta kendinize zor geliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Wolfsoul said:

Hala anlatamadık durumu. Bakın biz burda o aşırı dayağı yada 12 saat aralıksız nöbet verilmesini savunmuyoruz. Sadece olayı açıklıyorum size. Mahkemede nöbette uyudu diye değil nöbet yerine aykırı hareket etmek suçundan yargılanırsınız ve ondan sonra tamamen hakimin insafına kaldınız demektir. Şırnak gibi bölgelerde bu tür şuç kapsamlarıda genellikle pek alttan alınmazlar.

Demek istediğim şu. Her ne kadar o dayak ağır ve nöbet cezası salakça olsada o asker şu anda gayet mutludur mahkemeye çıkmadığı için. Bırakın 15 gün 3 ay yada 2 yılı. Askerliğiniz 1 gün uzasa 2 hafta kendinize zor geliyorsunuz.
onun farkındayız. ne olursa ere olur zaten...
durumun savunulması garip...
Sosyal ağlarda paylaş

Çadırda önemli birşey olabilir veya görevini yapmadığı için de olabilir sadece. Askeriye ile hele de riskli bir bölgedeki kamp ile normali karşılaştırmayın. Bugün o adama ceza vermessin ama 1 ay sonra benzer bi olay olur bütün askerlerin ölür. O zaman keşke diğerlerine ders olacak bir ceza verseydim demek ne yazık ki o kaybedilenleri geri getirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

valla demir sopa ile dövdükten sonra millet doktoraya falan gidip de askerden olabildiğince kaçışıyorsa burada suçlu askeriyenin milleti askerlikten soğutmasıdır.

bunun da cezası var bildiğim.
komutana ceza verilmeli mi?

ben olsam verirdim milleti soğutmaktan. ben soğudum sanırm biraz.
soğuk mu oldu burası?
Sosyal ağlarda paylaş

Askeri dovup nobete dikmek gucune guc mu katti yoksa yigilip kalmasina mi ? Uyuya kalmis falan hikaye, dayaktan sonra uyumaya cesaret edemez asker. Vucudu dayanamamis resmen ayakta uyumus demekki adam. Neden bir dusun bakalim.

Birini sopalarla hastanelik edene kadar dovmek, bayilinca ayiktirip tekrar dovmek iskenceden baska bir sey degil. Askeriyede iskence okey diyorsan ona gore devam edeyim. Yok degil diyorsan yine savunalacak bir taraf yok.

Gotur adami 3 metrekare hucreye koy 1 hafta. Ondan sonra soralim dayak mi hucre mi nobet mi diye kendisine.

Absolut said:

Ne mesela bu cezalar merak ettim sahadasın ve nöbetteki adamın uyuya kalıyor Şırnakta arazide. Baskın olsa herkes ölecek ama o önemli değil çünkü 2 tokat > 10 ölü.
di said:

Absolut said:

Öperek mi ceza vericen askerdeki adama. Nöbet cezası versen zaten uyuyor adam nöbette.
Demir sopa kısmı ağır bence de ama o an yaşananları bilmiyoruz. Belki de baskın ihtimali olan bi yerdeydiler ve subay örnek olması için abartmış olabilir.

Her durumda dovmekten beter edilebilecek cezalar mevcut. Su savundugunun hic bir cikar yani yok.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

Wolfsoul said:

onun farkındayız. ne olursa ere olur zaten...
durumun savunulması garip...

Orası öyle tabi. Hernekadar bu olayın iç yüzünü bilmesekte askerlik yapmış her insan bilir askerde yapılan adilikleri. Hani bazıları gibi askeriye bok atmak için kelime arıyışına girmiyorum ama ordunun düzeltilmesi ve ayıklanması gereken çok yeri var orası doğru.

Başka bir nöbet yerinden binbaşının atı kaçmıştı ve bizim nöbet yerinin yakınından geçmiş. Yanımdaki alt devre olucak malda söyledi evet geçti burdan diye. Şuraya gitti dedi.

işin bok tarafı atın indiği yere 5 dakka önce bir kurdun inmiş olması idi. Yusuf yusuf hali ile ben. Nese gece görüşü ile 10 dakka aradık en sonunda gördük köyün içindede haber verdik bizden çıktı olay :D Ama o ata birşey olsa idi kaçıran nöbet yeri ile bizi....... hani siz doldurun noktalı yerleri
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar dayağı yedikten sonra, uyumayı bırak herif sızmıştır. Herif dayaktan ölseydi, savunmanız kediyi ve çadırı koruyamadığı içinmi olacaktı? Neyini savunuyorsunuz anlamıyorum. Adama verirsin askeri disiplinde geçen hapis vs cezanı, e hadi egona yenildin tokatta attın da, demir çubukla dövmek ne allasen? Ceza eşittir demir sopa ile kemik kırmaksa, zaten tartışılcak birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Aynı adam nöbette uyuyup baskınıda kaçırabilir. Bence cezalandırılması makul subayı tarafından. Bundan sonra uyumaz artık nöbette.

Bu da çok komik, zaten 12 saat nöbet + dayak zaten askeri mevzuata aykırı her ne yapmış olursa olsun 1 tokat dahi atmak kanun dışı şuan askeriyede bir de baskın falandan bahsetmiş evet baskın olsa orda suclu tamamen bölük komutanıdır bu olayda olduğu gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Hala anlatamadık durumu. Bakın biz burda o aşırı dayağı yada 12 saat aralıksız nöbet verilmesini savunmuyoruz.
Her ne kadar o dayak ağır ve nöbet cezası salakça olsada o asker şu anda gayet mutludur mahkemeye çıkmadığı için. Bırakın 15 gün 3 ay yada 2 yılı. Askerliğiniz 1 gün uzasa 2 hafta kendinize zor geliyorsunuz.

Şu anda tartışılan şey sanırım askerin gayet mutlu olup olmadığı değil, askere reva görülen cezanın mantıklı ve doğru olup olmadığı. Eğer haber doğru ise, komutanın cezalandırma sisteminin vatan, millete hiçbir yarar sağlamadığı. Dayaktan bayıltıp sonra da 12 sa. nöbete koyduğun bir insan, o karakolu nasıl koruyabilir ki?

Asker yıpratma politikaları çok sinir bozucu ve haince olsa da, bu; at gözlüğü takıp, askerin her yaptığını savunmayı, hoş görmeyi gerektirmez. Asker mutlu olur, ya da olmaz, yasal cezası neyse onu çekmeli. Sadist yöneticiler de, hangi kurumda olursa olsunlar, cezalandırılıp, yasanın gerekleri neyse, o gerekleri uygulamakla yükümlü tutulmalı. Hiçbir devlet kurumu, hiç kimsenin babasının çiftliği değil, istediği gibi at koşturup, sadist eğilimlerini sergileyecek...
Sosyal ağlarda paylaş

aquatik said:

said:

Hala anlatamadık durumu. Bakın biz burda o aşırı dayağı yada 12 saat aralıksız nöbet verilmesini savunmuyoruz.
Her ne kadar o dayak ağır ve nöbet cezası salakça olsada o asker şu anda gayet mutludur mahkemeye çıkmadığı için. Bırakın 15 gün 3 ay yada 2 yılı. Askerliğiniz 1 gün uzasa 2 hafta kendinize zor geliyorsunuz.

Dayaktan bayıltıp sonra da 12 sa. nöbete koyduğun bir insan, o karakolu nasıl koruyabilir ki?
bu kadar basit... sonra yok baskın, arkadaşları ölse daha mı iyi filan falan...
Sosyal ağlarda paylaş

aquatik said:

said:

Şu anda tartışılan şey sanırım askerin gayet mutlu olup olmadığı değil, askere reva görülen cezanın mantıklı ve doğru olup olmadığı. Eğer haber doğru ise, komutanın cezalandırma sisteminin vatan, millete hiçbir yarar sağlamadığı. Dayaktan bayıltıp sonra da 12 sa. nöbete koyduğun bir insan, o karakolu nasıl koruyabilir ki?

Asker yıpratma politikaları çok sinir bozucu ve haince olsa da, bu; at gözlüğü takıp, askerin her yaptığını savunmayı, hoş görmeyi gerektirmez. Asker mutlu olur, ya da olmaz, yasal cezası neyse onu çekmeli. Sadist yöneticiler de, hangi kurumda olursa olsunlar, cezalandırılıp, yasanın gerekleri neyse, o gerekleri uygulamakla yükümlü tutulmalı. Hiçbir devlet kurumu, hiç kimsenin babasının çiftliği değil, istediği gibi at koşturup, sadist eğilimlerini sergileyecek...

At gözlüğü filan taktığım yada her yaptığını savunduğum yok zati son mesajda yazdığım üzere. Burda söylemek istediğim bu haberin duyulmasının iyi olduğu gibi asker içinde hiç iyi olmadı. Sonuçta iki ucu boklu değnek ve ikiside askere kaçıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...