Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Berlin Stlye Döner

kithnos_1

Öne çıkan mesajlar

kithnos_1 said:

Selamlar ,

Şimdi bu döner/kebap olayı her ne kadar bizim işimiz olsa da , Avrupa'da cidden bu işi daha iyi yapıyorlar.

Almanya'daki kebapçılarımız gibi döner yapan yerler var mı buralarda ? O yoğurt , salata soslarını kullanan falan ?

fail post direk

Yıllardır agzıma döner koymuyorum almanyada. Damak tadından şüphe ediyorum direk.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

kithnos_1 said:

Selamlar ,

Şimdi bu döner/kebap olayı her ne kadar bizim işimiz olsa da , Avrupa'da cidden bu işi daha iyi yapıyorlar.

Almanya'daki kebapçılarımız gibi döner yapan yerler var mı buralarda ? O yoğurt , salata soslarını kullanan falan ?

fail post direk

Yıllardır agzıma döner koymuyorum almanyada. Damak tadından şüphe ediyorum direk.

Valla Almanya'da yaşıyan bütün Türk arkadaşlarım da tam tersini söylüyorlar , gayet memnunlar . Ben İsveç'te yiyordum baya orası da gayet güzeldi .
Sosyal ağlarda paylaş

elimizde etin süper lezzetli pişmesini sağlayan döner sistemi var. biz napıyoruz? eh millet döner hastası zaten at arasına marulu domatesi ver servisi şeklinde.

iskender ayrı mevzu ona her zaman vakit ayrılmıyor, ayaküstü yiyecek dürüm var. avrupalı yerken takla attıran sağa sola saçılan koca sandviç şeklinde tercih ediyor, ben dürüme koydurtuyorum süper oluyor. kesimi, hazırlanışı, sosları vs. türkiye'de hiç özenilmiyor döner olayına.
Sosyal ağlarda paylaş

almanya'da bi kere yedim döner o da ingiliz arkadaş acı bu diye kıvranıp bana vermişti biraların üstüne iyi gitmişti.

en sağlam döneri ise bratislava'da yemiştim. almanya'daki varoşlar ne yediriyor millete bilmem ama bu işi yapan yabancılar gayet net şekilde bizden iyi yapıyor. bıyıklı ustam kusra bakmasın, biraz innovasyon kassın.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Gezme kültürünüz yok. Türkiye'yi tanıma kültürünüz yok. İnsanını tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, insan çeşitliliğine hazır değilsiniz. Geziyorum diyeniz de tatava. Türkiye'nin her yerini gezdim diyo, ara sokakta bir esnaf lokantasına uğramamıştır mesela. Duyulmuş yerlerini görmüştür.

Yani iskenderin İstanbul'daki leşliğinden dem vurdum ben, bir iki yerde ağza alınır. Bursa için de öyle. Diğerleri iğrenç. Benim damak tadım böyle, kültürüm böyle. başkası beğenmeyebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

GEd said:

kithnos_1 said:

Selamlar ,

fail post direk

Valla Almanya'da yaşıyan bütün Türk arkadaşlarım da tam tersini söylüyorlar , gayet memnunlar . Ben İsveç'te yiyordum baya orası da gayet güzeldi .

Almanya'da doğup büyümüştür onlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

@kithnos_1

yanlış gelmişsin o zaman. ne sosu hoca? adamın yaptğığ domates - biber salçasından sosa sos diyosan odur yani. makarna mı bu bolonez sos falan olsun yea. sos diyosan illa bari kebap deme, şarapta marine edilmiş rosto eti falan de ne biliim...

edit: ne aktif topicmiş lan.

Ne domates biber salçası ya ? Nerde dedim öyle birşey diye ?

Abi pide dönerin içine sıktıkları sostan bahsediyorum, yoğurtlu sarımsaklı olandan . Bütün dünya dillerinde buna sos denir , sen ne dersin bilemem
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

kithnos_1 said:

GEd said:

kithnos_1 said:

Selamlar ,

fail post direk

Almanya'da doğup büyümüştür onlar.

Yok , İstanbul
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şunu söylim ;

Nedir bu tartışma sevdanız , X de yemek mi , sen de adam mısın ? O da sos mu ? Bu burda yenir mi ? Topici açarken Türk tarzı döner mi güzel , Avrupa tarzı mı diye sormadım ki . Tamam yine tartışın ama , hemen herkes birbirine giydirme çabasında .

Sorduğum dönerci konseptini anladınız varsa öyle bildiğiniz bir yer yazın , yoksa yazmayın .
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...