Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD’den kalkan itirafı

Uzun

Öne çıkan mesajlar

Şu

Joker said:

SeaGle said:

Radar eşgüdümlü çalışıyor cümlesi radar israili koruyor cümlesi ile eş anlamlı değil abi evet.

Sistemler arasında bilgi akışı olacak demek ki. İsrailin korunması nerden çıktı ki?

peki sorun nedir biri bana açıklayabilir mi? bu radarın bizim toprağımızda olması neden sizi hayal kırıklığına uğratıyor?

Ve daha sonra şu

Joker said:

iran israil'e fuze attığında biz istesekte istemesekte roketin bizdeki radar tarafından engelleneceğinimi düşünüyorsunuz?

tam cümle kurarsanız ve kafanızdan geçenleri tahmin etmek zorunda bırakmazsanız sevinirim

şaka mı yapıyorsun birader?
Hükümeti desteklemek demek düşünme yeteneğini kenara bırakmak anlamına mı geliyor?

2 seneye yakın zamandır hesapta İsrail ile ilişkilerimiz kötü ama bu süre zarfuında herhangi bir ticari anlaşmanın iptali sözkonusu değil,herhangi bir askeri anlaşmanın iptali sözkonusu değil,göstermelik bir tatbikatın iptali var,hepsi, bu...Derken birkaç hafta önce çıkıp "Artık İsrail'in bedel ödeme vakti geldi" demedi mi? Dedi.Peki kardeşim,bedel ödetecek hükümet,bedel ödeteceği ülkeye bir başka ülkenin(İran işte)muhtemel saldırısını önceden haber verecek, bildirecek ve hatta şiddetli bir şekilde karşılık vermesini sağlayacak bir sisteme neden ev sahipliği yapsın? Neden bedel ödeteceğini söylediği ülkenin savunmasına babalar gibi yardım ve yataklık etsin?Sen bu soruların cevabını düşün ama mantıklı cevap ver.Yoksa he deyip geçerim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
"1- Türk İsrail diplomatik ilişkileri ikinci kâtip düzeyine indirilecektir. İkinci katip düzeyi üzerindeki tüm görevliler, başta büyükelçi olmak üzere en geç Çarşamba günü ülkelerine geri döneceklerdir.

2- Türkiye ile İsrail arasındaki tüm askeri anlaşmaların tümü askıya alınmıştır.

3- Doğu Akdeniz’de en uzun kıyısı bulunan sahildar devlet olarak Türkiye, Doğu Akdeniz’de seyrü-sefer serbestisi için gerekli gördüğü her türlü önlemi alacaktır.

4- Türkiye İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ablukayı tanımamaktadır. İsrail’in 31 Mayıs 2010 tarihi itibariyle Gazze’ye yönelik uyguladığı ambargonun Uluslararası Adalet Divanı’nda incelenmesini sağlayacaktır. Bu doğrultuda BM Genel Kurulu’nu harekete geçirmek için girişimlere başlıyoruz.

5- İsrail saldırısının Türk ve yabancı tüm mağdurlarının mahkemelerdeki hak arama girişimlerine gereken her türlü destek verilecektir." [11]

Askeri bütün anlaşmalar askıya alınmış.

said:
Mavi Marmara baskını sonrasında gerilen iki ülke ilişkilerine rağmen artan ihracat ve ithalat sebebiyle bu yılın ilk 7 ayındaki alışveriş 2 milyar 563 milyon dolara çıktı. Dış ticaret hacminin 1 milyar 382 milyon dolarını Türkiye'nin ihracatı oluştururken, İsrail'den 1 milyar 181 milyon dolarlık ithalat yapıldı.

Bu demek oluyorki biz ticaret'i durdurmamamız bizim lehimize israil'in alehine. çünkü ticaret fazlamız var. adamlara zaten ticaret yaparak zarar veriyoruz. 7 ayda 200 milyon dolarlarını almışız. matematik vardır umarım.

farketmedik sanırım radar türkiye topraklarına konuluyor. türkiye birisinin kendi toprakları tarafından savunulmasını istemediği an fişini çeker radarın.

akıl iyi bişey ama kullanmak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Gerekirse basarız üssü keseriz oradaki radarcıları. Kimseye yar etmeyiz.
Ve evet, israille ilişkilerin bozulması kesinlikle bizim zararımıza değil. Biz ithal eden tarafız.
Ve acaba israil vatandaşlarımız öldürmeseydi yine bu konuma gelirmiydik, onu merak ediyorum sadece. Arap baharını avantaja çevirmek için illaki posta koyacakmıydık acaba ?
Sosyal ağlarda paylaş

Babacan devletler arası politika monopoli oynamaya benzemez. A devleti B devletinin bütün askeri ihtiyaçlarını karşılar sonra çıkar, bu bizim en büyük düşmanımız der. Bunu bilen bir elin parmağı kadar kişidir. Ülkelerin uzun vadeli programlarını siyasiler belirlemez. Her devletin çekirdekten yetiştirdiği kadroları vardır. Hiç bir bilgi sahibi olmadan fikir beyan etmek her yaşa mahsus bir olay, o yüzden senin yaşını hiç merak etmiyorum.
Sen ve senin gibiler şu radar konusuna pratikte değil, ama teorikte hükümetin karar verdiğini sanıyorsunuz, daha size anlatacak hiç bir şey yok..
Sosyal ağlarda paylaş

yok biz öyle bir şey zannetmiyoruz,aksine hükümetin en ufak bir karar verme yeterliliğinde olmadığının farkındayım-farkındayız.derdim-derdimiz sultanımızın esmesini,gürlemesini "vay be,adama bak,helal olsun,konuş,aslanım benim" gibi nidalarla izleyerek gaza gelen 50% ile.onların olan bitenin farkına varmaması-varamaması ile.yanlış ve hem de çok yanlış anlamışsın yazdıklarımı.HERŞEY DANIŞIKLI DÖVÜŞ,NE İSRAİLLE TÜRKİYE ARASINDA BİR SORUN VAR VEYA OLABİLİR,NE DE MEVCUT HÜKÜMET ABD'NİN HERHANGİ BİR İSTEĞİNE HAYIR DİYEBİLİR diyorum işin özünde.
Sosyal ağlarda paylaş

kiminle dost yada düşman olması değil türkiye'nin menfeatı önemli.bugün ortadoğu rte diye zıplıyorsa bu tr menfatine.libyada milyar dolarlık yatırımlarımız devam edecekse bu başarıdır. gerisi sorun değil helal denmesinde bi yanlış yok.israile atar yapıp ortadoğuda kazanç sağlıcaksakta doğru bir strateji demektir.ki doğru olduğu anlaşılıyor.

ortadoğu dincii şeriattçıı diyip minimum ticaret yerine şuanki durum daha doğru türkiye için ekonomi için.
Sosyal ağlarda paylaş

2003 de ABD askerlerini tr ye sokmayan mevcut hukumetti cetintas abi, nasil diyebiliyosun abd ne isterse yapar bu hukumet diye anlayamadim.
ayrica ustte soylenen olay cok dogru, 15 sene fln once dubai abu dhabi taraflarinda is yapmaya kalkinca,"turk mu,mehhh" tarzi tepkiler aliyorken, suan niye gelmiyosunuz gelin burda is yapin diye azar isitiyoruz adamlardan :) bunun sebebi rte yse sevsen de sevmesende hakkini vereceksin.
ki bahsettigim bolge,coldeki kumlari kadar dolarlari olan bi bolge, adamlar IMF e borç veriyorlar sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Füze kalkanı İran'a değil Rusya'ya karşıdır. İran ABD'yle boy ölçüşecek güçte değildir. Ancak simetrik güçler birbiriyle rakip olabilir. Şu anda ABD'ye rakip olma potansiyeli bulunan 2 güç Rusya ve Çin olabilir yalnızca. İran ise olsa olsa Türkiye'ye rakip olabilir, ki bölgedeki en önemli rakibimizdir.

Bu yazının hiç bir yerinde düşman kelimesi kullanmadım doğal olarak çünkü dış politikada dost veya düşman yoktur; çıkarlar vardır.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

sadece laf diyorum pentagram,israile bir şey yaptığımız yok,atar yaptığın ülkenin savunmasına katkıda bulunuyorsun,neyin atarı?

yahu diyorumki np.

bugün mısır ve libya nın tüm ticari anlaşmalarını kaptık.libya ve mısırda 300 400 tane ticari anlaşma yapılmış ve bu kaç milyar dolar demek. o atarlar sayesinde bizim ortadoğuda en çok kazanan ülkelerin başında geldik.

sana soruyorum;

şeriatçıı arapp gerii diyip bu ekonomik pazarı kenara itmek mi?

israile atar yapıp bu pazarın baş köşesini kapmak mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

doğrumu anlamışım?
Amerika türkiyeye israil'e karşı bi saldırı için radar yerleştiriyor. ve biz israil'e karşı düşman olduğumuzda bu radar bizim attığımız füzeleri engelleyecek diye düşünüyorsunuz?

lol

abi boş musun?

Tayyip hem çıkıp İsrai'e karşı saçma sapan agresif tavırları sergiliyor, yok savaş sebebi olur yok şöyle yaparız yok onların devri bitti havaları falan diyor bir yandan da İsrail'i koruyacak bir projeye Avrupa'da tonla ülke istememmişken atlıyor. Bu tutarsızlığı görmüyor musun?

Hepsi oyun işte, aslında Tayyip'in İsrail'e karşı bir atarı falan yok. Bariz şu kalkan olayı ile seçmen kaybetmemek için kurmaca bir dayılanma yaptı o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

yok biz öyle bir şey zannetmiyoruz,aksine hükümetin en ufak bir karar verme yeterliliğinde olmadığının farkındayım-farkındayız.derdim-derdimiz sultanımızın esmesini,gürlemesini "vay be,adama bak,helal olsun,konuş,aslanım benim" gibi nidalarla izleyerek gaza gelen 50% ile.onların olan bitenin farkına varmaması-varamaması ile.yanlış ve hem de çok yanlış anlamışsın yazdıklarımı.HERŞEY DANIŞIKLI DÖVÜŞ,NE İSRAİLLE TÜRKİYE ARASINDA BİR SORUN VAR VEYA OLABİLİR,NE DE MEVCUT HÜKÜMET ABD'NİN HERHANGİ BİR İSTEĞİNE HAYIR DİYEBİLİR diyorum işin özünde.

http://4.bp.blogspot.com/-wt4STSpdGXQ/TZZ0IA9WhDI/AAAAAAAAACE/wpO3ljizU84/s1600/i_still_refuse_to_accept_reality.png
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Joker said:

doğrumu anlamışım?
Amerika türkiyeye israil'e karşı bi saldırı için radar yerleştiriyor. ve biz israil'e karşı düşman olduğumuzda bu radar bizim attığımız füzeleri engelleyecek diye düşünüyorsunuz?

lol

abi boş musun?

Tayyip hem çıkıp İsrai'e karşı saçma sapan agresif tavırları sergiliyor, yok savaş sebebi olur yok şöyle yaparız yok onların devri bitti havaları falan diyor bir yandan da İsrail'i koruyacak bir projeye Avrupa'da tonla ülke istememmişken atlıyor. Bu tutarsızlığı görmüyor musun?

Hepsi oyun işte, aslında Tayyip'in İsrail'e karşı bir atarı falan yok. Bariz şu kalkan olayı ile seçmen kaybetmemek için kurmaca bir dayılanma yaptı o kadar.

daha Japonya ile Çin'i ayırdedemeyen adam olarak gelmiş laf anlatmaya çalışıyorum. Korelilere, Singapurlulara falan komple Japon diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya beyler dünya haritasından hangi ülkenin nerede olduğundan falan haberiniz var mı?

orta doğu

Türkiye'ye kurulucak kalkanın İsrail'e ne faydası olabilir sizce? Amaç İsrail'i korumaksa İran'dan neden tamamen kontrolü elinde olan Irak'a yapmıyorlar bu füze kalkanını bu adamlar gerizekalı falan mı?
Yani amerikan hükümetinin azıcık iş bilen mühendisi yoksa aylık 5000$'a danışmanlık yaparım burdan yetkililere sesleniyorum ^^
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

sadece laf diyorum pentagram,israile bir şey yaptığımız yok,atar yaptığın ülkenin savunmasına katkıda bulunuyorsun,neyin atarı?

abı zaten lafta kalması daha ıı ki bu olayların.
Atar yaparsın, sana para akmaya başlar ve lafta kaldığı için maddi zararın pek olmaz?
güzel değil mi şimdi bu?
Politika abi işte, hem bu atarlanmayla iranın olası bi savaş çıkarmasına engel oluorz işte. Ortadoğu sayemizde(!) bölünük durumda ve abd gelip mikicek. Bizde bişiler alır mıyıza bakıcaz ha belki sonrasında bize sıra gelicek bilinmez.
Şimdi biz bu atarları yapmasak, ortadoğu tek iran alttında birleşicek, o zaman uğraş dur anasını satim.
heh

bide kalkan olayında olay savaş çıkarmak felan değil aslında, paraya ,ihtiyacı var bu heriflerin. Kalkanı kurdurup sonra fitne çıkarıcak "bakın ne kadar haklıymışız kurmakta" diyip "hadi bütün dünya füzelerimi alın kalkan yapın" diye sağa sola satmaya başlıcak adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Ya beyler dünya haritasından hangi ülkenin nerede olduğundan falan haberiniz var mı?

orta doğu

Türkiye'ye kurulucak kalkanın İsrail'e ne faydası olabilir sizce? Amaç İsrail'i korumaksa İran'dan neden tamamen kontrolü elinde olan Irak'a yapmıyorlar bu füze kalkanını bu adamlar gerizekalı falan mı?
Yani amerikan hükümetinin azıcık iş bilen mühendisi yoksa aylık 5000$'a danışmanlık yaparım burdan yetkililere sesleniyorum ^^

loooool

LOOOOOL o

OLOLOLOLOL /o/

missiles, how do they work
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...