Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pi sayısı yanlışmış

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

Ardeth said:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1062703&Date=08.09.2011&CategoryID=79&CMessageID=901331&CRes=1#fc901331

said:
Pi sayısının yanlış olduğunu iddia etti
08/09/2011 12:57
Yazı Boyutu
Demir çelik sektöründen emekli olan Bekir Özmen, matematiğin bel kemiklerinden olan pi sayısının yanlış olduğunu iddia etti

ANKARA - Teknik bir kitap yazarken pi sayısının yanlış olduğu düşüncesine varan Özmen'in çalışmasına göre '3,14159265” olarak bilinen pi sayısı “3,1426968” olarak görülüyor.

ggnore

Abi, hem hükümetler yüzünden hemde böyle herifler yüzünden ülkede bilim dalı okuyunca cacık olamıyoruz. Pi sayısı yanlış ne demek olm :S Millet uzaya o sayıyla çıkıyor. Git bu ayki faturanı yatır, en azından faydalı bir iş yapmış ol :S
Sosyal ağlarda paylaş

Biz mühendisler hukuk dediğiniz şeyi bir dönem aldığımız 2 kredilik sosyal seçmeli dersle yalayıp yutabiliyoruz.

Aynı şekilde iktisat, işletme, maliye vs gibi bölümleri de 1-2 kredilik derslerle halledebiliyoruz 1 dönemde.

Onlar sadece mühendis olmayanlar 4 yıl eğlensin, üniversite hayatı yaşasın, ne bileyim partilere gidebilsin falan diye uydurulmuş bölümler beyler.

Mühendis dediğim de endüstri çevre kimya falan bunlardan bahsetmiyorum. Makine, inşaat, elektrik/elektronik/elektrik&elektronik ve bilgisayar.

Öyle sabun yapıyorum mühendisim ben diyen tatava.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...