Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

ortaokulda 2 sene hazırlık oku, 19 yaşında üni.ye gir, 1 sene orada hazırlık, 2 sene de okulu uzat, 26 yaşında mezuniyet. Sonra mastır yap, mastırı da bir sene uzat, 29da mastır mezunu. Kendine göre bir doktora ararken yalan doktoraya başla, 1 sene öyle oyalan 30, o arada esas doktora'ya giriş, 5 sene de doktora sürse 35.

Tabii o kadar okul uzatan adamın kariyeri ileride ne kadar başarılı olur o da ayrı. Bu kariyer yolunu izleyen adam hiçbir şekilde başarılı olamaz.

Akademisyen olacam dese "ulan okulu 6 senede mastırı 3 senede bitirmişsin, seni napalım" derler, özel sektöre gitse askerlik yok diye zor iş bulur, hadi buldu diyelim, orada çakılı kalır, daha iyi bir yere falan geçemez kolay kolay.

hatta şimdiki aklım olsa iş hayatına atılacak kişiler direkt olarak askere gitsinler üni biter bitmez, çok çok spesifik alanlarda çalışmıyorlarsa zaten teknik mastırın hiç anlamı kalmıyo, ileride bi mba patlatırlar isterlerse olur biter.
Sosyal ağlarda paylaş

Flameoffear said:

Bende polis çevirmesinde asker kaçağı göründüğüm yüzünden 1 gece nezarette kaldım diyorum. Bizzat başıma gelmiş bir olay. Bol keseden sallamıyoruz herhalde.

ne kadar geçti bu olayın üzerinden? son 2-3 yıldır çıkmıyor gbtde. hatta otel/uçak olayında bile çıkmıyor bu askerlik zımbırtısı.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

ortaokulda 2 sene hazırlık oku, 19 yaşında üni.ye gir, 1 sene orada hazırlık, 2 sene de okulu uzat, 26 yaşında mezuniyet. Sonra mastır yap, mastırı da bir sene uzat, 29da mastır mezunu. Kendine göre bir doktora ararken yalan doktoraya başla, 1 sene öyle oyalan 30, o arada esas doktora'ya giriş, 5 sene de doktora sürse 35.

evet bedelli askerlik için ortaokuldan itibaren bir master plan çerçevesinde hayatına şekil ver çok mantıklıymış sdf insanlar össye bile bu kadar azimle çalışmıyor
Sosyal ağlarda paylaş

hozceri said:

Ardeth said:

da biri bana açıklasın 35e kadar nasıl geliniyor asker olmadan?
gerçekten bilmediğimden soruyorum. tabi bi doktoraya başlayıp son senesinden onu bitirmeden diğerine başlayıp onun da son senesinde bitirmeden bırakıp üçüncü doktoraya başlarsan gelebilirsin 35e

yedek subay adayı isen simdi degiştimi bilmiyorum sevk zamanı hastaneden rapor alıyosun sonraki döneme atıyor her dönem rapor alıp sallıyosun ki arkadasın biri öyle sallıyordu son durumu ne bilniyorum.

Olmuyor artik o sekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Rewendor said:

evet bedelli askerlik için ortaokuldan itibaren bir master plan çerçevesinde hayatına şekil ver çok mantıklıymış sdf insanlar össye bile bu kadar azimle çalışmıyor

yok plan değil zaten, mesela bi kısmı tuttu bende, girdiğim ortaokul-lise (direkt orta okuldan giriyoduk biz) 2 sene hz.dı. öss sonrası 1 sene yatacam diye kendime bi sözüm vardı, hz atlama sınavına bilerek girmeyerek yattım, okulu da 2 olmasa da 1 sene uzattım. o arada istesem 1 sene daha uzatır sonra mastır falan devam ederdim. yani illa o amaçla o yönde gitmesine gerek yok.

hoş, o yoldan ayrıldık gerçi de, mastırda da 2 sene bitti 3e girdik hala duruyor. işe girdikten sonra çok ilgilenemedim, ama bu dönem de bişiy apmazsam tez konum düşüyo o yüzden kasmak lazım biraz :D

şimdiki aklım olsa mastırdan önce askerliği aradan çıkarırdım ama.
Sosyal ağlarda paylaş

abi ardeth gibi bi adama askerlik koymaz ki ama.

hatta her asker sizin gibi detaycı ve çalışkan olsa pkk falan bitmişti olm!

bizim gibileri uzak tutmak lazım askerden.
onun için okulu uzatmışları falan almıyorlar işte sdfsdf

ama 35çok başbaqanım. onu bi konuşalım bi bak bi.
Sosyal ağlarda paylaş

Supradyn said:

ne tırsmışınız arkadaş. zor değil o kadar lan yatırıp ellemiyolar korkmayın.

belli ki baya rahat yapmışın sen askerliği.

benim arkadaşlarımdan karda fırtınada tekerleğinde zinciri olmayan otobüslerle dağların tepesinde dolaşanlar var sürekli. her virajda millet ayağa kalkıyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

kanku üzüldüğün şeye bak ömür boyu zaman kaybıyla geçiriyosun, sadece az daha yoğun ve niteliksiz yani bu.
ayrıca 35 yaşına kadar sağlı sollu nasıl evade atarım diye kıvırmaktan daha sağlıklı valla. tırsma kısmı da dediğin o "istem dışı zaman kaybı =<" kısmında zaten =<
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Flameoffear said:

Bende polis çevirmesinde asker kaçağı göründüğüm yüzünden 1 gece nezarette kaldım diyorum. Bizzat başıma gelmiş bir olay. Bol keseden sallamıyoruz herhalde.

ne kadar geçti bu olayın üzerinden? son 2-3 yıldır çıkmıyor gbtde. hatta otel/uçak olayında bile çıkmıyor bu askerlik zımbırtısı.

2007 de başıma geldi. Sonuçta gbt sizin aranıp aranmadığınıza bakıyor. Yoklama kaçağı falan filan durmlarında arama kararı çıkıyor. Gerçi yukarda değişiklik olduğu belirtilmiş, uygulanmaya kondumu konmadımı bilemicem. Ha ama şubeye gitmezsek aranmıyoruz diye bir olay yok. Onu bir geçiceksiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Tabii o kadar okul uzatan adamın kariyeri ileride ne kadar başarılı olur o da ayrı. Bu kariyer yolunu izleyen adam hiçbir şekilde başarılı olamaz.

Akademisyen olacam dese "ulan okulu 6 senede mastırı 3 senede bitirmişsin, seni napalım" derler, özel sektöre gitse askerlik yok diye zor iş bulur, hadi buldu diyelim, orada çakılı kalır, daha iyi bir yere falan geçemez kolay kolay.

hatta şimdiki aklım olsa iş hayatına atılacak kişiler direkt olarak askere gitsinler üni biter bitmez, çok çok spesifik alanlarda çalışmıyorlarsa zaten teknik mastırın hiç anlamı kalmıyo, ileride bi mba patlatırlar isterlerse olur biter.

Bunlarla uğraşıp ski tutmak yerine gece gündüz tereyağlı sandviç+ pizza+bira takılıp obez olup 5 senede bedel de ödemeden yırtarsın o açıdan rasyonel bi tarafı yok tabi.

Git kurtulculara da şunu diyeceğim:
İnsanlar tam en verimli en bilgileri taze olduğu dönemde alınıp şınav mekik çektiriliyorsa, albay karısının fifisine mama veriyor ya da tuvalet temizletiliyorsa ve hala bunu dert edinemiyorsak bu ülkeden cacık olmaz.
Aslında bunla ilgili kitap yazmak da mümkün. Benim tanıdığım müzisyen olup, uluslararası yarışmalara katılan adamları alıp 18 ay enstrümana dokundurtmadıkları için hayatı biten çok insan var. Ya da iktisat doktorası yapıp ödül alıp sonra 18 ay şınav çekmekten beyni sulanan, bildiğini unutan, kafayı sıyıran...

Bilim adamı, sanatçı yerine PİYADE sayısını daha önemli bulan tipler yıl 2011 'de hala aramızda demek ki.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...