Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bedelli gelmis kos paticik

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

samaella said:

yurt içindeki süreyi nerden bulup hesaplıyorlar acaba ya çat diye bilgisayardamı çıkıyo merak ettim. Pasaporta bakıyorlarsa eğer kıbrısa nüfus kağıdınla gidebiliyon yazacak yer yok ? :S

sigorta kagitlarindan / bodrodan sak diye cikarirlar. ayrica emeklilik yerindende kagit isteseler cat diye cikar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sosyal medyada , haberlerde falan bedelliye karşı çıkanları anlamıyorum ya. Keklik gibi gittikleri için ya da fakir oldukları için gocunuyorlar heralde .

Ulan zaten okumuş adamını savaşa göndermek dünyanın en saçma şeyi , komple kalkması lazım . (bkz. II. Dünya Savaşından sonra bile kısa zamanda Almanya'nın şahlanışı , o mühendisleri cepheye yollasalar ne olurdu acaba )
Sosyal ağlarda paylaş

Bedelli askerlik kadar saçma bir şey yok çünkü. 2011 yılında zorunluk askerlik insanlık haklarına aykırı, bedelli askerlik ise hak hukuk tanımadığını kabul etme yöntemi direk.

Abim tam Türkiyeye dönecekti, bedelli işi onun için mükemmel oldu mesela sevindim işinin hallolduğuna ama bedelli askerlik saçmalığın daniskasıdır başka açıklaması yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Azmodai said:

seneye kasimda 3 senem doluyor, ama toplamda 3 ay tr de gecirdim izinlerle, bu yaz da 1 ay geciririm, etti sana 4 ay. yani 2013 martinda falan yapabilecem dovizli askerligimi ben, 10,000 euro rakkami duser umarim o zamana kadar.

arkadaslar, turkiyede oturup yurt disinda gorunme diye bisi yok, ulkeye giris yaptigin andan itibaren saat islemiyor askerlik davasinda.

bildiğim kadarıyla 3 yıl kaldıktan sonra da bir 6 ay daha kalacağını teyit etmen gerekiyor dövizle askerlik yapabilmek için. bir araştır yine de tabii de haber veriyim dedim tufaya düşme son dakkada
Sosyal ağlarda paylaş

zaten 29. doğum günü geçen herkes yırttı.
29. doğum günü geçen demek 30 dan gün alıyorsun demek

keşke 25-30 aralığı da 3 hafta temel eğitimli+30.000 tl yapaydı

bugün düşündüm taşındım seneye aralıkta giderim artık. doktora falan kasamam abi tecik için master tecilim de aralıkta bitiyor.

=
Ya bir de diyelim ki seferberlik durumunda bu bedelli askerlikten yararlanmışları almayacaklar mı bir de askere ? Silah tutmayı doldurmayı ateş etmeyi bilmezse almazlar heralde
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten çıkartmadan önce , öyle bir yasa yapacaz kii işte parası olanlar değil herkes yararlanabilecek geyiği yapıyorlardı. Toplum vicdanını rahatlatmak için parayı şehit ailerine verecez dediler bunun üzerinde 1 yıl çalışmışlar. Neyine çalışmışlar anlayamadım cidden parası olan gidiyo işte :D Gelen parayı da artık kim yer bilinmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

vergi borcu olmayan şartı da gelsin. sabıkayada bakılsın sabıkası olan yararlanamasın.

şunlar da hakikaten önemli, bir de zaten kaçak durumunda olanlara fiyat farkı gelmesi lazım. adama "aferin iyi kaçtın" diye ödül vermenin manası yok:

sadece sabıkasız ve vergi borcu olmayan vatandaşlar arasında

25-30 arası, kaçak durumuna düşmemiş/bakaya kalmamış 20.000 tl + 3 hafta
25-30 arası, kaçak/baka durumu olan 30.000 tl + 3 hafta
30+, kaçak durumuna düşmemiş/bakaya kalmamış 25.000 tl (3 haftadan muaf)
30+, kaçak/baka durumu olan 35.000 tl + 3 hafta

şöyle bi uygulama çok daha mantıklı olurdu mesela.
şeklinde bir uygulama gayet güzel ve daha adil olurdu mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

o 3haftalık süre de orduya masraf olarak girsin tabii.

adamlar neden milleti hiç eğitime almıyor sanıyorsunuz ki.

ha bir de katılacak adam yüzdesi gibi bi durum da var. %25'ten biraz fazla olacaktır şu şartlarla bile.

abi lütfen, yalvarıyorum bakın...
kesinlikle bir şirkette pazarlama/ satış vb ile ilgili üst düzey kararların alındığı herhangi bir yere geçmeyin. batırıverirsiniz 2-3 haftaya kalmadan. zira burada artık olay adaleti vs değil, akışı sağlayabilme. fiyatı indirip 25K deseler çok daha mantıklı olur tüm dediklerinize nazaran.

adalet vs askerlik zaten olmayan bişiydi bu arada.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Absolut said:

vergi borcu olmayan şartı da gelsin. sabıkayada bakılsın sabıkası olan yararlanamasın.

şunlar da hakikaten önemli, bir de zaten kaçak durumunda olanlara fiyat farkı gelmesi lazım. adama "aferin iyi kaçtın" diye ödül vermenin manası yok:

sadece sabıkasız ve vergi borcu olmayan vatandaşlar arasında

25-30 arası, kaçak durumuna düşmemiş/bakaya kalmamış 20.000 tl + 3 hafta
25-30 arası, kaçak/baka durumu olan 30.000 tl + 3 hafta
30+, kaçak durumuna düşmemiş/bakaya kalmamış 25.000 tl (3 haftadan muaf)
30+, kaçak/baka durumu olan 35.000 tl + 3 hafta

şöyle bi uygulama çok daha mantıklı olurdu mesela.
şeklinde bir uygulama gayet güzel ve daha adil olurdu mesela.
"devlet gibi adamsın"dedikleri bu heralde, 2 dakikada yasa tasarısı hazırlamış.

29 yaşında yakışıklı ve zeki olanlara da 10bin tl olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...