Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkiye vs israil vol 2- iplerin kopuşu

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Tyrion said:

Viktor said:

isin komigi dirense sirf iyi

askeri dovup, elinden silahini alip adamlara ates acarsan seni vurmiycak bi asker yoktur heralde bu galaksiyi gectim evrende

ahah dünyanın en iyi eğitimli askerlerine öldürmek maksadıyla sopayla saldırcan, silahı eli geçirecek kadar eğitimli olucan, ama silahı ele geçirdikten sonra 1 tane asker vuramıyacak kadar beceriksiz olucan.
olm kendize gelin lan sivil ordakiler utanmasanız Bordo bereli yapcanız adamları.

ya sizlerin kafalar ne kadar karışık yahu? kim diyor olm bu israillilerin dünyanın en iyi eğitimli askerleri olduğunu? musevi medyası, başka? lan şeblen şekeri nasıl karıştırıyorsunuz ve beni şu yaşımda israil'i savunur pozisyona sokuyorsunuz ya, size de helal olsun? dünyanın en iyi eğitilen askeri bildiğin bizim komandolardır, mekan da eğirdir dağ komando okuludur. B)-
Sosyal ağlarda paylaş

uluslarası sularda gemiye çıkan herkes korsandır, istediği ülkenin üniformasını giyebilir. elimden geliyorsa yararım kafasını.

zorbalığa dur diyen kimse çıkmazsa böyle gelir böyle gider, israil vurur enseye alır lokmayı istediği gibi. utanma denen duyguya sahip değil devleti.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

ya sizlerin kafalar ne kadar karışık yahu? kim diyor olm bu israillilerin dünyanın en iyi eğitimli askerleri olduğunu? musevi medyası, başka? lan şeblen şekeri nasıl karıştırıyorsunuz ve beni şu yaşımda israil'i savunur pozisyona sokuyorsunuz ya, size de helal olsun? dünyanın en iyi eğitilen askeri bildiğin bizim komandolardır, mekan da eğirdir dağ komando okuludur. B)-

kanku samimiyetimden şüphem yok da son cümleyi böyle bi oda dolusu karışık milliyetten nato askerinin ortasında bi türk arkadaşım söyledi tıs tıs güldüler yani. aman diyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Flameoffear said:

Yok bana teslim olmadı, yok bana taş attı diye adam öldüren asker aleni suçludur.

asker =/= polis

Teslim olmam diyen herkesi öldüremez tabiki ona bir şey demiyorum ama kendisine sopayla saldırıp gemiden aşağı atanlara ateş açabilir sanırım ha, buna bir itirazın yoktur herhalde?

Flameoffear said:

Orda ölen adamlar suçlu, terörist, kanun kaçağı filan değil. Aleni vatandaş.

aleni gerizekalı.

Tsk nın teröristlere karşı bile kanunu var. Tüm uyarılara rağmen değişmiyorsa durum havaya uyarı ateşi açarsın, değişmiyorsa yakınına açarsın yine değişmiyorsa bacağından vurursun. İsrail askeri gibi gidip adamı kafasından vuramazsın. Vurursanda alenen suçlusundur ama öyleydi böyleydi diyemezsin. Ki sen gidip başka bir milletin sivil vatandaşına, uluslararası karasularda kendi gemisine çıkarma yapıp ateş ediyorsun. Bizim devlet biraz adam olsa kan almıştı şimdi israillilerin bir tarafından.

Ayrıca aleni gerizekalı olmaları alenen katledilebilecekleri manasına gelmiyor.

Bu forum t arihinde bir ilk olarak @Sam'e katılmış bulunmaktayım. Evet adamların yaptığı resmen korsanlığa giriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

asker uyarırı ve ateş eder diyenler askerlik yapmamıştır yada açıp silah kullanma yetkilerini okumamıştır.

ateşli silahlı ise karşıdaki;

önce uyarır sonra havaya sonra ayaklara,devam ederse hedef gözetmeksizin.

ateşli silah yok ise;

önce uyarı,sonra dibcik,saldırı devam ederse havaya,hala devam ederse ayaklara,en son hedef gözetmeksizin.

yoksa israil askeri gibi insanların direk kütür kütür kafalarına sıkmak değildir.

III - Silah kullanma tarzı
1. Silah çeşitlerine göre etkili olabilecek şekilde kullanılır. Önce kesici ve dürtücü silahlar ile ateşli silahlar hedefe tevcih edilir, sonra ateşli silahların dipçik ve kabzaları kullanılır, daha sonra kesici ve dürtücü ve ateşli silahlar bilfiil kullanılır.
2. Silah kullanmak mutlaka ateş etmek değildir. Ateş etmek son çaredir. Önce havaya ihtar ateşi yapılır. Sonra ayağa doğru ateş edilir, mukavemet veya taarruza veyahut tehlikeli bir tehdide varan mukavemet hali devam ederse, hedef gözetilmeksizin ateş edilir.

Sosyal ağlarda paylaş

Ya geçenlerde 25m den tanka atılan roketi etkisiz hale getiren teknolojiye sahip israil videosu vardı. Bu adamlar sadece tek pervanesi olan bi demir yığınını mı hareketsiz hale getiremediler?Huun'un dediği gibi bi tane adam gibi zincire yada pervaneyi etkisiz hale getirecek küçük bi patlayıcı ne zıkkımsa ona bakardı olay. Ha israil karasularında olurdu anlardım "lan adamların mekanı" derdim ama kardeşim uluslararası sular boru mu bu,

hadi onuda geçtim ambargo koyuyosun giriş/cıkış yasak, yardım yasak? eee? neye binaen BM kararı varmı? yok, neymiş o zaman "bana saldırı var, vatandaşlarım ölüyo", O zaman demezlermi adam
Ulan biz son 30 yılda 35bin insan kaybetmişizi gidip o zaman suriye,ırak,iran, ermenistan buralara ambargo uygulayalım kendi kara,hava ve suyumuz gibi güvenliğe alalım? bizim daha çok hakkımız değil mi bu? Almışlar garibanları araya 4 köşeden ablukaya bide yetmio yukardan misket bombaları yağdırıyolar coluk çocuk üzerine? hani sineği kanadından vuracak teknoloji vardı? "colleteral damage" kehkeh olur o kadar diyip bıyık altı yapıolar, orada yaşayan insanlar tabiki zamanında çok büğyük hatalar yaptıkları için bu durumdalar ona hak veriyorum ama, bugün filistine ses cıkarma sora ordan Ürdün lübnan beyrut suriye derken hatayda kapına gelirler "noluoz yaa" dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

asker uyarırı ve ateş eder diyenler askerlik yapmamıştır yada açıp silah kullanma yetkilerini okumamıştır.

ateşli silahlı ise karşıdaki;

önce uyarır sonra havaya sonra ayaklara,devam ederse hedef gözetmeksizin.

ateşli silah yok ise;

önce uyarı,sonra dibcik,saldırı devam ederse havaya,hala devam ederse ayaklara,en son hedef gözetmeksizin.

yoksa israil askeri gibi insanların direk kütür kütür kafalarına sıkmak değildir.

III - Silah kullanma tarzı
1. Silah çeşitlerine göre etkili olabilecek şekilde kullanılır. Önce kesici ve dürtücü silahlar ile ateşli silahlar hedefe tevcih edilir, sonra ateşli silahların dipçik ve kabzaları kullanılır, daha sonra kesici ve dürtücü ve ateşli silahlar bilfiil kullanılır.
2. Silah kullanmak mutlaka ateş etmek değildir. Ateş etmek son çaredir. Önce havaya ihtar ateşi yapılır. Sonra ayağa doğru ateş edilir, mukavemet veya taarruza veyahut tehlikeli bir tehdide varan mukavemet hali devam ederse, hedef gözetilmeksizin ateş edilir.

kaynak versene bi.
Sosyal ağlarda paylaş

arkada füze kalkanının radarı yerleştiriliyor, önde bu piyes oynandıktan sonra israile özür dilettik! denilerek yöneticiler güven tazeleyecektir.

BENZİN ON LİRA DA OLSA İNADINA AKP ÇÜNKÜ ADAMLAR TÜRKÜN ONURUNU YÜCELTTİ DIŞARIDA
bunu diyen de ara sokaktaki bir vize kuyruğuna uğramamıştır, anca biyometrik foto çektirmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

Supradyn said:

cetintas said:

kanku samimiyetimden şüphem yok da son cümleyi böyle bi oda dolusu karışık milliyetten nato askerinin ortasında bi türk arkadaşım söyledi tıs tıs güldüler yani. aman diyim.

ne olmuş, bir oda dolusu nato askeri olsa ne olur, 3 oda dolusu nato askeri olsa ne olur? doğru bildiğimi sizden mi saklayacağım, aha bir daha söylüyorum, dünyanın en iyi eğitimli askerleri bildiğin bizim komandolardır, bordo bereliler de rakipleridir. sen bunu yine oku o nato askerlerine, nereleriyle gülerlerse gülsünler, atış-paraşütle atlama-dağda yaşam ve daha nice nato içi yarışmalarda kimler HER ZAMAN birinci oluyormuş, bir soruver o çok gülen dostlarına. ya şaka-maka harbiden bu trolleme işinde iyisiniz he, konu neydi, biz yine nereye geldik, beni de şaşırtıyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

abi tartismaya gerek yok adamla, cunki ayzilan postlari okuamdan koru korune muhalefet yapiyor yada 80 yasinda filan, okudugunu idrak edemiyor

1-)israil askerleri aynen bu proseduru uyguladi, gemiye dan diye girip ates etmediler 23232 defa ayzdik, ama sabit kafalilik bole bisi iste

2-)legal ablukalarda ulkelerin ablukayi yarmak isteyen gemilere mudehale etme hakki var, 32432 kere kullanilmis bu hak cenevre imzalandiktan sonra. sorun bizim ulkemiz ablukayi aysal bulamdigi icin korsanlik diyor, birlesmsi milletler ise yasal buluyor, buyrun cikin isin icinden kim hakli diye lol

sabit fikirli olmak bole bisi iste ama, 3232 kere yazdigin halde israrla "e uluslararasi sularda mduehale edemez" ile "askerler neden direk ates acti" diyor
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

arkada füze kalkanının radarı yerleştiriliyor, önde bu piyes oynandıktan sonra israile özür dilettik! denilerek yöneticiler güven tazeleyecektir.

BENZİN ON LİRA DA OLSA İNADINA AKP ÇÜNKÜ ADAMLAR TÜRKÜN ONURUNU YÜCELTTİ DIŞARIDA
bunu diyen de ara sokaktaki bir vize kuyruğuna uğramamıştır, anca biyometrik foto çektirmiştir.

Bakın işte, işi bilen adam ne güzel yazıyor, meselenin özeti de, aslı da budur işte...Ne İHHsi, ne İsrail'i Allah aşkına?
Memleketin dibini oyuyorlar, bizim tartıştığımız mevzuya bak.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

zorbalığa karşı salaklıkla mı galip geleceksin.

öbür yanağı çevirmekle karşı gelinmeyeceği belli.
cihant said:

kaldı ki alemin delikanlısı biz miyiz de zorbalığı bitircez.her yetiş diyene tuzlukla koşarsak ohooooo

olayda zorbalık bize karşı yapılmış, ki yapan israil değil de müslüman bir ülke olsaydı şu forumda "NEDEN HALA SAVAŞ AÇMADIK" denileceğinden adım gibi eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...