Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkiye vs israil vol 2- iplerin kopuşu

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Niye mantıklı olmasın ki? Sevmem gerekmiyor evet. Sevmediğim ve umrumda olmayan bir ırk için iyi düşünmem de gerekmiyor. Bunu belirtmem de mantıksız bir kısım görmüyorum. Sana göre mantıksız bir noktası var ise belirtirsin o noktayı. Sadece mantıksız demek mantıksız kılmaya yetmiyor.

Araplar müslüman olmasa yüzlerine bakmazdık, apaçık bir gerçek. Afirakada insanlar birbirini parçalıyor. Umurumuzda mı? Yooo sallayan yok. Elbetteki mevzu arabın kaşı gözü değil, sırf müslüman olmaları da değil. Lakin bölgedeki ABD hegomanyasını yıkacak bir güçte de değiliz. Sıkıntı burada doğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ırk diye bişi yok bi kere. İnsan ırkı var, geri kalanı onun değişik kökenleri diyeyim.

Mantıksız çünkü; araplara karşı kinim nefretim var diyebileceğin her olayı zaten bütün avrasya ile yaşadık neredeyse. Mantıksız ve tutarsız. Kimseyi sevmiorm desen anlarımda sadece araplar diyince lol.

Ha bide, afrika için henüz o kadar bi gerekçemiz yok, ama o da olur elbet çıkarımız olduğunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Arapları sevmiyorum çünkü ilkokulda hain olduklarını anlattılar .
Ermenileri sevmiyorum çünkü ortaokulda köylerimizi bastıklarını anlattılar.
Yunanlıları sevmiyorum çünkü lisede bizim onlardan aldığımız anadoluyu tekrar geri almaya çalıştıklarını anlattılar.
Rusları sevmiyorum çünkü sıcak denizlere inmeye çalışıyorlar.
Kürtleri sevmiyorum çünkü hepsi terörist
...
..
.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

yerı gelmişken düzeltmek lazım. yunanlardan değil romalılardan aldı türkler anadoluyu, istanbuluda, trakyayıda.

batı roma yıkıldıktan sonra latin etnik kökeniyle bağlantı kalmıyor, ilerleyen yüzyıllarda efektif olarak bir yunan devletine dönüşüyor doğu roma. kullanılan dilden kültüre kadar her alanda kanıtlarını gözlemlemek mümkün.

anadolu'da elbette tümden olmasa bile büyük bir miktarda yunan nüfusu var, cumhuriyet'e kadar 1000 yıl kaybolmaması bile büyüklüğü hakkında bir fikir veriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

rum tabiri zaten bizim romalı yerine uydurduğumuz bir kelime. bizans da roma'nın mirasını taşımak istiyor, düşmanları da yenince "roma'yı yendim" demeyi tercih ediyor. esas roma'yla alakası kalmıyor ama ne devletin ne halkın, o nedenle rum kelimesi günümüze kadar uzanan yanıltıcı bir ifade.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ırk diye bişi yok bi kere. İnsan ırkı var, geri kalanı onun değişik kökenleri diyeyim.

Düzeltiyim; insan türü var(homo sapiens desek daha doğru gerçi)
Onun değişik kökenlerine(veya varyasyonlarına) ırk deniyo.

Ama ilk kastettiğin şeye katılıyorum. "ırk" ve "tür" sadece etiketlerden ibaret. Yani DNA sı birbirine benzer grupları etiketlemek için kullanılmış kelimeler işte.
%99,9 u benzeyince ırklar filan, %99 u benzeyince insan demişler işte %98 i benzeyince primat %bilmemkaçı benzeyince memeli falan filan diye gider işte
-rakamları atıyorum bu arada-
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Suark said:

Düzeltiyim; insan türü var(homo sapiens desek daha doğru gerçi)
Onun değişik kökenlerine(veya varyasyonlarına) ırk deniyo.

Ama ilk kastettiğin şeye katılıyorum. "ırk" ve "tür" sadece etiketlerden ibaret. Yani DNA sı birbirine benzer grupları etiketlemek için kullanılmış kelimeler işte.
%99,9 u benzeyince ırklar filan, %99 u benzeyince insan demişler işte %98 i benzeyince primat %bilmemkaçı benzeyince memeli falan filan diye gider işte
-rakamları atıyorum bu arada-
Kısacası sadece çağdaş günümüz insanı (homo sapiens) var dünyada ve hepsinin çıkış noktasının kuzey afrika olduğu söyleniyor(Gerçi anadoluda afrikadakinden de daha eski homo sapiens buluntuları çıktığı tartışılıyor).Yani ırk,millet,ulus üretilmiş idealist kavramlar.Evet insanlar farklı kültürlere ayrılmış toplumlar halinde yaşıyor ama bu iki erikten birinin daha yeşil olması gibi bir durum
Sosyal ağlarda paylaş

Yunanlar da Rumlar da Hellendir. Rum muhtemelen Müslümanlar zamanındaki tek Roma'nın Hellenler olmasından kaynaklanıyor, onlara Roma demişler işte (Rum). Türkler neden daha sonra İonian'dan türetilmiş Yunan ismini vermişler bilmiyorum ama İngilizce'de her iki halk da Greek, Yunanca'da da Hellen anlamına gelen bir kelime ile ifade edilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Cuce said:

e tabiki geçmişin geleceği kitlemesine izin vermek yersiz, ama bunun yolunun tarihi red etmekten gecmediğini sende biliyorsun. kendimizi yalanlarla avutmak olmadığını herkez biliyo.

mevzu sağduyu, hoşgörü, empati.

tarihi reddeden kimse yok sanırım burada, farklı yorumlayan arkadaşlar çıktı en fazla. kendi adıma tekrarlamam gerekirse, araplara sempatim yok. ama geliyor görgülü adam, medenice konuşuyor anlaşıyor benimle, niye içimden bir garez besleyeyim şimdi? veya bugün eziyet edilen insanlara neden sempati duymayayım, birşey yapma gereği hissetmeyeyim?

gidip adamlarla federasyon kuralım diyen yok yani, yunan geldi bastı, kesti, tecavüz etti, gene gittik depremde yardıma. ordularını denize döktük, onlar da geldi yardıma depremde. almanya bütün avrupa'yı yoketti, hepsiyle kanka şimdi. hem de bunları yaşamış insanlar hayatta halen.

şimdi biri çıkıp "1000 yıl önce bilmemne olmuş, ölsünler banane" diyor. nedir bu yaklaşımın adı?

Abi zaten adamlara garez besle diyen yok ki devlet ilişkilerinde güvenmemek gerektigini düşünüyorum sadece.Birde arapların isyanı diger ırkların isyanı gibi degil tekrar ediyorum sıcak savas esnasında cephelerde filan arkadan vurmak suretiyle yapılan bi isyan hani o cephelerden hiç asker dönememsi ingilizlerin askerleri toptan imha etmesi yüzünden degil arapların sagolsun türkleri arkadan düdüklemesindendir amiyane tabirle.

Savaşmak ayrı bişey arkadan vurmak apayrı bişey.2 müttefikken birden dönüp savaş açmak ayrı bişey savaş esnasında biz isyan ettik deyip sana karısmayan görüşmeyen adamları gelip cephede arkadan vurup katletmek ayrı bişey.Olay savaştılar bizimle bilmem ne degil yani bence.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...