Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türkiye vs israil vol 2- iplerin kopuşu

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

bizim kendi vatandaşımız kendi vatandaşımıza yabancı sivil toplum örgütü kadar değer vermediği sürece daha çok yolumuz var alacak.

amerika'da başkanların iplerini elinde tutan yahudi lobisi yok türkiye'de, farkımız o. forumda her fırsatta anti-amerikancı geçinip sonra israil'den çekinmek de nasıl bir mantık sürecidir bilmem. abd'ye kafa tutamayacağımız aşikar ama israil'e gayet kafa tutabiliriz, özellikle de abd'nin destek vermekten bıktığı ve yorulduğu şu dönemde. forumun aksine bizim politikacıların farkettiği de bu.

gidip kafalarını kıralım diyen yok ama herifler tazminat bile ödemedi ailelere. birşey olmamış gibi takılmaya devam etmek yerine burunlarını mahkemede filan sürttürürsek bize faydası daha fazla.

Sen Israil'e laf kalabaligi yapip kafa tutmaya calisirsan adamlarda seni boyle iplemez. Kafa tutabilicegine inanmakta cok iyimser bi yaklasim olmus hergun kendi ulkende sehit verirken kalkip elin gazzesine erismeye calismakta sehitlere ne kadar deger verildiginin gostergesi. Kusura bakma ama hem teknoloji olarak hem tecrube olarak israil'in cook ama cok gerisindeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

tüba 'nın buluşları nedir.bugüne kadar hiç duymadım.yani yapmışmı bişiler ortaya koymuş mu, demiş mi bak bunları bunları yaptık ürettik sen gelip bozma bizim yapımızı.

Bak daha önce ASELSAN be TÜBİTAK konusunda da aynını yapmıştın. Fazla bilgi sahibi olmadığın yerler hakkında iddaalı yorumlar yapmayı bıraksan iyi olacak, bilgi kaynaklarını falan değiştir istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Tazminat verdiler biz kabul etmedik, illaki resmi olarak ozur diliceksiniz dedik ac oku

Israilde shalom kafasinda, papa bile ozur diledi hani hic hata yapmiyan makam ama israil ozur dilemez, israil hep hakli en hakli super hakli cunki, israili elestiren herkeste almanlarin yarim biraktigini tamamlama pesinde yoksa israil teror devleti filan diil o kafa ile ahahahah

Ha gelelim laheye
Turkiyede bol miktar saibeli ise imza atmis bi ulke oldugu icin lahey konusunda cekinceleri nedeniyle kabul etnemis bu zamana kadar, kaldiki BM ye direk bagli olan lahey adalet divanindan israil aleyhinde sonuc ciktiginda olanlarida gorduk, karari yok sayip popolari ile gulduler hemen pesinden karari veren adamlarin kariyerini nazi bunlar diye yakmaya kastilar

Daha oncede pek cok diplomati oldurttuler zaten ki kendi devlet baskanlarini baris istiyor diye oldurmus bi devlet bu, hani israile soz gecitmek yerine yapilabilicek daha kolay bisiler bulunabilir, misal putin i rusya devlet baskanligindanuzaklastirmak gibi asdasfasfd

olabilir unutmuşum herhalde.

holokostun 60 yıldır ekmeğini yiyorlar zaten, haber sitesi yorumlarında pro-israil konuşanların %95'inin mesajında anti-semitik kelimesi geçiyor heh. godwin's law'ın çıkış kaynağı olabileceğinden şüpheleniyorum ehu

işte bizimkiler bu anti-amerikancılık rüzgarlarıyla israil'in nispeten izole olduğu bu döneme oynuyorlar bariz, ya tutarsa diye. kıbrıs'ta da oynadık ve işimize yaradı bayağı. tutmazsa da zararımız çok büyük olmaz eskisi gibi artık.

öte yandan kapalı kapılar arkasında türkiye'yi aracı olarak kullanan bizzat putin bile olabilir heh, ortadoğu'ya parmak atmaya çalışan çin bile olabilir hatta. hügo şovez var o kesin. :p
Revenant said:

Sen Israil'e laf kalabaligi yapip kafa tutmaya calisirsan adamlarda seni boyle iplemez. Kafa tutabilicegine inanmakta cok iyimser bi yaklasim olmus hergun kendi ulkende sehit verirken kalkip elin gazzesine erismeye calismakta sehitlere ne kadar deger verildiginin gostergesi. Kusura bakma ama hem teknoloji olarak hem tecrube olarak israil'in cook ama cok gerisindeyiz.

"hergün kendi ülkende şehit verirken" demişsin anti-klişe timine adresini verdim. forumda son 3 günde en sık görülen kelime öbeği. :p abd de kapatsın dükkanı, hergün şehir veriyor ama herkese de maydonoz oluyor.

arap'a ne sevgim ne de saygım var (israil'e azıcık toprak bıraksalar en karlı çıkacaklar aslında) ama bu "elin gazze'si" yaklaşımını da anlamıyorum hiç, birey nezdinde bencilliğin (sonuçta onlar uğruna savaş filan açmıyoruz, şahsımız başına en ufak etkilenme ihtimalimiz yok gibi birşey) çirkinliğini geçiyorum, izolasyanist takılmanın türkiye'ye faydası değil zararı oldu. yerine göre sesimizi çıkarmak bize çok daha faydalı.
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında ben danışıklı dövüş olduğunu dusunuorm ıran'a karşı ama şu var abi

yani bizim tepedekiler tamam kukla vs diorz da, abi adamlar sayko. Yani fetoya bile ayar verebilecek bi herif şu rte.

Ha bide şu var;
Şöyle bi geçmişe bakınca ulen her politikacıya satılmış vatan haini olarak yaklaşıorz.
belki bu sefer yanlışıszdır nan

nese, ilerde güzel hatırlayacagımız anılar bunlar. Atatürk dönemini saymazsak, 200 senelik dış politikamızın farklılaştığı bi zaman. Hayırlısı
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada İsrail de aman yeaaa Törkler de köm demiyor aslında halk bazında en azından. İsrailde ticaret yaptığımız insanlar var, bugün konuştuk adamlar endişeliymiş ticaret aksarsa, mallar boykot edilirse ya da türkiye ihracatı kısarsa vs diye.

Ekonomik olarak mikro ölçekte onlara, makro ölçekte bize girebilir eğer gerginlik sürerse.
Sosyal ağlarda paylaş

daha detaylı veri bulamadım ama ekonomi bakanlığının sitesinden şöle bişi buldum

TEMMUZ || OCAK-TEMMUZ

2010 2011 || 2010 2011

İhracat

170 205 || 1,154 1,382

İthalat

121 192 || 842 1,181

( birimide milyar dolar ) ne alıp verdiğimizi görmek daha anlamlı ama, ithal ettiğimizden fazlasını ihrac etmişiz. Ne satıyoruz ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

1.amerika'da başkanların iplerini elinde tutan yahudi lobisi yok türkiye'de, farkımız o. forumda her fırsatta anti-amerikancı geçinip sonra israil'den çekinmek de nasıl bir mantık sürecidir bilmem. abd'ye kafa tutamayacağımız aşikar ama israil'e gayet kafa tutabiliriz, özellikle de abd'nin destek vermekten bıktığı ve yorulduğu şu dönemde. 2.forumun aksine bizim politikacıların farkettiği de bu.

gidip kafalarını kıralım diyen yok ama herifler tazminat bile ödemedi ailelere. 3.birşey olmamış gibi takılmaya devam etmek yerine burunlarını mahkemede filan sürttürürsek bize faydası daha fazla.

Altını çizdiğim yerler benim düşünceme göre fantazi.Nedenleri de sırasıyla şunlar:
-1.Türkiye'de her şeyi elinde tutan bir Musevi-Sabetay lobisi var.
-2.Ne yazık ki bu ikinci kısım son derece komik, son derece gülünesi. Senin politikacıların olsa olsa kendilerine biçilen rolün farkına varabilirler. Bir taraftan İsrail'in bölgedeki en büyük düşmanını tehdit edip, diğer taraftan amacı İsrail'i İran'dan korumak olan füze kalkanına ev sahipliği yapacağını açıklayan hükümet ancak kendisine verilen rolü görebilir, daha fazlasını değil.
-3.Hiç kimsenin burnunu hiçbir mahkemede sürttüremez bizim hükümetimiz.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Altını çizdiğim yerler benim düşünceme göre fantazi.Nedenleri de sırasıyla şunlar:
-1.Türkiye'de her şeyi elinde tutan bir Musevi-Sabetay lobisi var.
-2.Ne yazık ki bu ikinci kısım son derece komik, son derece gülünesi. Senin politikacıların olsa olsa kendilerine biçilen rolün farkına varabilirler. Bir taraftan İsrail'in bölgedeki en büyük düşmanını tehdit edip, diğer taraftan amacı İsrail'i İran'dan korumak olan füze kalkanına ev sahipliği yapacağını açıklayan hükümet ancak kendisine verilen rolü görebilir, daha fazlasını değil.
-3.Hiç kimsenin burnunu hiçbir mahkemede sürttüremez bizim hükümetimiz.

1- o zaman hergün başlık açmana gerek yok ülke elden gidiyor diye, için rahat olsun.

2- 'benim' politikacılarım nedir lol. iran'a yanaşıldığında memnun değilsin, önünü kesen harekette gene memnun değilsin. ama dur bir dakika, zaten ne yapılsa beğenmeyecek biriydin çünkü daima işe değil, kişiye bakıyorsun. forumdaki çoğunluk gibi.

3- peki.
Sosyal ağlarda paylaş

:) Yurdumun insanı, sana mı soracağım açacağım başlığı? Özellikle son yazdığım mesajlarda altını çiziyorum BENİM DÜŞÜNCEME GÖRE diye ki şimdi de büyük harflerle yazdım yine de ağrına gitmiş yazdıkların hakkındaki düşüncelerim.
Sallamak kolay ama eleştiriye hazımsızlık her daim en üst seviyede yurdumda. Ama ben böyle de seviyorum ülkemi.

Gizliden gizliye hükümete gülücükler gönderen, şirinlik yapan mesajlar olduğu sürece benim eleştirilerim de devam edecektir.

Ulan Arda, öyle mi atılır o penaltı yaaa!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...