Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bayrağımızdaki Ay'da ABD Bayrağı Dikili Olması

Cin Ruhi

Öne çıkan mesajlar

"Cin Ruhi" said:

Bir çelişkidir.

Bayrağımız bizi bir arada tutan bir simgedir. Uğruna kanlar dökülmüştür.

Ancak şöyle de bişey var ki 1936 yılında bayrak kanunu çıkartıldığında henüz Ay'a ayak basılmamıştı. 1969 yılında ise bu gerçekleşmiş, bir de üzerine bayrak dikilmiş yani fethedilmiştir.

Başka bir açıdan bakıldığında ise hilal ve yıldız dini sembollerdir ve üzerinde büyük çoğunluğu hristiyan olan bir ülkenin bayrağı vardır.

Tartışılmaya değer bir konu olarak düşünüyorum.

ne kullanıyorsan aynından ben de istiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

"Cin Ruhi" said:

benim anlatmaya çalıştığım ne bir propaganda ne bir ideoloji.. bu gerçek hepinizin anlamak istemediği bişey. ben bayrağımızın hissettirdiği duyguyu seviyorum ancak henüz böyle bir tartışmaya hazır değilsiniz. o yüzden garbage'a taşındığı iyi oldu.

ne gerçeği abi bi anlatsana cidden merak ettim. abd aya gitti bayrak dikti. senin bayrağında da hilal var. bu mu aradaki bağlantı? ay bizim olsa, gelip bayrak dikseler anlarım belki de çok acayip ama şu an söylediğin
Sosyal ağlarda paylaş

yok yani rage olacak bi konu değil ama tartışılmaya değer diyorum. askerlerimiz karşısında saygı duruşunda bulunuyor, biz bulunuyoruz. sence de ortada bi tuhaflık yok mu? ama şunu da biliyorum ki orda hissedilen milli birlik ve beraberlik. bayrak sadece bir sembol. bayrak şekli anayasada değiştirilemez diye bir madde yok sanıyorum.

burda ben bölücülük yapmıyorum sadece fikir tartışması..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...