Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PCGaming is not dead

Deacon

Öne çıkan mesajlar

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=353622&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR

Bone said:

öyle bir laptopu bulsana bana, gördüğüm 1000-2000 dolarlık laptop lar gt320 4gb ram
felan oluyor. hatta isvecte bul, mimimum gt555 ve 8gb ama 1500 dolar civari, neredeyse yarın gidip alayım

Gt320 ne ya? 1 milyarlık laptoplarda bile gt540 var artık.
Sosyal ağlarda paylaş

e 1500+ dolar ediyor buna benzer bir monster. 2600 civarında diyelim. 1.5gb ekran kartı onu 2gb yapınca bir 300 daha geliyor.

1000 dolar civarı ile 1500 dolar çok farklı.

bunu derken 2800 dolar normal demiyorum. kesin böyle anlayanlar çıkacaktır. baştan yazayım. sadece 1000 dolara varsa iyi olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bak sürekli fokus bilgisayar diyorsun da, adamlar toptancı ve çok geniş yelpazede ürünleri var .
1milyara da bulursun 10 milyara da.
ama bimeks , vatan gibi yerlerde bulabileceğin 1000 dolarlık laptoplar gt320 civarı oluyor. doğru düzgün oyun laptoplari 2000den başlıyor.

adamlar laf olsun diye 2800 dolar fiyat koymamis, 320gb ssd'den felan bahsediliyor, ssd fiyatları 1000 dolar zaten.
onlar da 320 ssd yerine 320 gb 5400 hdd gibi parçaları kullansalar onlar da 1500 dolar gibi fiyat verirlerdi

bi de fokus bilgisayar sadece turkiyede, mesela isvecte yok.

ha, razer in yarattığı hype sonucu steam benzeri bi hizmet bekleyip sonra hayalkirikligina uğradıysan o ayrı mesele...
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyat çok yüksek.

Benim laptop aynı özelliklere sahip, 1800 TL'ye aldım, oldukça ince. 2.800$'a değmez yani.

Razer'ın anlamadığı bişey var, laptopta performans isteyen adam boyut faktörünü 3. veya 4. plana atıyor. Oyuncu adam için portable demek desktop replacement demek, "bir yerden bir yere götürebileyim" demek.

İnce olmasını takmaz oyuncu adam. E o zaman aynı fiyata daha iyisini alabiliyorsun.

Yalnız kotaku'da gaza gelip yazılmış bir yazı var "PC gaming'in ihtiyacı olan şey flatformlaştırılması" diye. Okumak isteyen buradan ulaşabilir. Fakat zaten PC camiası o noktaya ilerliyor.

Şuanda ki laptoplara bakın, hepsi aynı işlemci, aynı ekran kartı. Daha ne kadar platformlaşabilir ki PC? Microsoft'un windows'a "game mode" gibi bişey eklemesi lazım değişmesi için. Game mode'a alınca işletim sisteminin her şeyini disable edecek, bütün gücü oyuna verecek. O zamanda konsol oldu zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

ya bak sürekli fokus bilgisayar diyorsun da, adamlar toptancı ve çok geniş yelpazede ürünleri var .
1milyara da bulursun 10 milyara da.
ama bimeks , vatan gibi yerlerde bulabileceğin 1000 dolarlık laptoplar gt320 civarı oluyor. doğru düzgün oyun laptoplari 2000den başlıyor.

adamlar laf olsun diye 2800 dolar fiyat koymamis, 320gb ssd'den felan bahsediliyor, ssd fiyatları 1000 dolar zaten.
onlar da 320 ssd yerine 320 gb 5400 hdd gibi parçaları kullansalar onlar da 1500 dolar gibi fiyat verirlerdi

bi de fokus bilgisayar sadece turkiyede, mesela isvecte yok.

ha, razer in yarattığı hype sonucu steam benzeri bi hizmet bekleyip sonra hayalkirikligina uğradıysan o ayrı mesele...

Fokus bilgisayarın toptancı olup, İsveç'te bulunmaması nasıl bi bahane anlamadım? Sen, ben alabiliyorsak ordan hala neyi anlatıyorsun?

Ayrıca Razer'da ssd falan yok ki. Bildiğimiz normal 7200rpmlik sata disk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...