Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışından gelen eşyadaki muafiyet sınırı 75 Euro'ya düşürüldü

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Aslında PS3 oyunlarına, Sony güzel fiyat koyuyor, insanlar rağbet ediyor baya. Bende GT5i fln burdan almıştım baya uygun fiyata. Yurtdışı fiyatıyla fark yok gibiydi. Diğerleri de bunu takip etse sıkıntı olmaz. En azından indirimler paralel olsa baya hoş olur.
İnşallah Sony Uncharted 3 içinde güzel bir fiyat politikası yapar da onu da burdan alırım.
Sosyal ağlarda paylaş

abi istediği kadar google etsin benim getirdiklerimi. Hayatta bulamaz doğru fiyatlarını eheh.

Faturası kesilmiş, isterse 3 euro yazsın faturada neye itiraz edecek gümrük merak ettim.

Ha bu dağcılık ceketine baktık biz ederi budur diyemez bana, butik mağazadan indirimli alıyorum kardeşim kime ne.

Bizden daha çakal dediğiniz adamlara, getirttiğim ürünleri ben anlatıyorum gümrükte. 90 euroluk pakedimi takmışlardı, pardon hata olmuş dediler, küfrede küfrede aldım. Orda sordular mesala.
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı mağazadan dedim zaten, ayda da kabaca 1 paket geliyor dedim.

Türkiye'de satılmayan marka bir dağcılık ürününü nasıl hala farkedebileceklerini düşünüyorsun onu algılayamıyorum artık.

14 siparişten 2 tanesi takıldı, 1. ilk sipariş 220 euro idi, sonuncu 90 euro onları hatası.

2sinde de ben anlattım içindekileri.

ipod mu getiriyorum adam hop birader desin bana.

Karting tulumu getirttim yahu, ona mı bakacak ?

+ Faturasız getirtiyorum mu dedim ? Fatura var indirimli olarak.

Adam benim paypal hesabına bakıp , kardeş sen daha fazla yollamışsın mı diyecek bana ?

2 ayda bir aynı yerden satın alıyorum senelik işlem hacmi 2000 euro en fazla. Bunu mu takip edecek.

Niye zıtlık yaratmak için zıtlanıyorsunuz anlamıyorum. Ben burada nike basketbol topundan bahsetmiyorum, Mammut diye bir markanın Gore-Tex Softshell Exteme Limited Jacket 2008 modelinden bahsediyorum. Adam hayatında görmediği şeyi bana soracak vakti mi var.

Ürün kürklü değil, altın kaplama değil, dıştan bakınca 10 liralık yağmurluktan farkı yok buna mı bakacak.

Kişisel kullanım diyorum kardeşim, daha neyine "sen öyle san, onlar çakal, patlarsın, alırlar paçanı aşaaa" modundasınız yani.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır zıtlık değil yapılan
senin bilgisizliğin sadece
paypal hesabına mı bakacak? diyorsun
evet paypal hesabını bile soruyorlar
çıktısını alıp götürdük gümrük müdürlüğüne işlemlerin
yoksa adam nuh diyor peygamber demiyor
faturan varmış, indirimin varmış önemli değil.
adam 2. el teneke süs eşyasını bırakmıyor bunlar ne diye.
kredi kartı ekstresini ver ya da neyle ödediysen onun çıktısını ver diyor yoksa vermem diyor.
sen hala burda yok şunu aldım yok bunu aldım.
ben sana alamazsın demiyorum çok fazla bilgisizlik ilerde başına sıkıntı açabilir diyorum.
yoksa banane senin aldıgın eşyanın değerinden gümrüğünden.
temkinli ol demek bile tepki çekiyor.
çokta tın yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Almanya'dan gelen, normal bir mağazanın damgalı faturası bulunan kargosuna birşey demiyorlar diyorum ben de.

Avrupa Birliği ile alakası var mı bilmiyorum. Eğer senin sordurdukların Asya tarafından ve 2.el geliyorsa bilmiyorum tabi o faturanın resmiyetini.

Paypal'u nasıl sorabiliyor, ordan çıktısını istediğim gibi alabileceğimi bilmiyor mu bu adam, resmi bir belge değil sonuçta. Demekki takmış o memur size diyeceğim artık.

Neyse göreceğiz artık bundan sonra, arkadaşlar için sipariş verirsem ve gene indirimli fatura ile geçerse yazarım buraya.

Patlarsa da yazarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar şöyle söyliyim ben bu fiyat olayına hemde bu 5 kere sınır olayına çok takılmayın.Eğer işin ticaretini yapmıyorsanız pek bişey olmaz rahat olun. Ama ticaret yapıyorsanız sahibinden ve gg takip altında bunu gümrük kontrolörü arkadaşımdan öğrendim. Ama bu 5 kere olayını çok takip edemezler dedi. Fakat fiyat fatura olayını o kadar hafife almayın faturanın üstünde yazana inanmaz o gümrükteki insanalr senelerini vermiş bu işe her türlü inliği cinliği bilirler. Ama dediğim gibi rakamlar ufak olduğu için pek sorun olmaz.

Yukarıda söylenenlere + olarak bırak paypalı banka hesap hareketlerini bile inceleyebilirler haberin olmadan.Ben istediğimi yaparım ben şunu yaparım dememenizi tavsiye ediyorum gümrükte ne zaman ne olucağı belli olmuyor maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

Mathias said:

Almanya'dan gelen, normal bir mağazanın damgalı faturası bulunan kargosuna birşey demiyorlar diyorum ben de.

Avrupa Birliği ile alakası var mı bilmiyorum. Eğer senin sordurdukların Asya tarafından ve 2.el geliyorsa bilmiyorum tabi o faturanın resmiyetini.

Paypal'u nasıl sorabiliyor, ordan çıktısını istediğim gibi alabileceğimi bilmiyor mu bu adam, resmi bir belge değil sonuçta. Demekki takmış o memur size diyeceğim artık.

Neyse göreceğiz artık bundan sonra, arkadaşlar için sipariş verirsem ve gene indirimli fatura ile geçerse yazarım buraya.

Patlarsa da yazarım.

sen gumruge cok dusmemissin belli adsfsdf

gumrukte tek kural var

memur ne derse odur

o kadar keyfi hariket ediyorlarki, bi memur sallamadan elektronik geciriyor, oburu 70 dolarlik kutuyu "cok buyuk bu, kesin yanlis deklare edilmis" diye durdurup seni gumruge cagiriyor postaneye sevketmek yerine

memur insiyatifine cok baktigindan ve 2 ayda bir keyfi olarak dgeisen gumruk mevzuatini kimse sallamadigindan bole herkes internette kavga ediyor

104 euroluk paketim vardi zamaninda, 2 koca maket 10 tane sprey boya 4 adette marker kalem vardi icinde, boyalari gorunce "OUUUUUUVVVV" dedi adam cunki sayi olarak fazla ve normalde ticari urun muamelesi yapiolar ole olunca, dedim "acalaim maketi boya makete ait renkler eslesiyormu diyede bakabiliriz, zaten 2 kalem fazla koymasalar takilmiycaktim buraya". adam anlayisli cikti, google dan bakti makete harbi bole boyaniyro diye, tamam sorun yok dedi birakti

baska bi adam RC araba icin 4+4 8 adet lastik almis, 8 lastik var satican bunu diye KDV ile gumruk vergisi odettiler adama

bi siparisimde cok dusuk deklare etmis yollayan ben istemedigim halde, 90 euro civari maket (6 adet farkli farkli ama) 10 euro gosterttim yollayan adama, gordu orda faturayi acti google dan bedeline bakti, gordu 100 euroyu gecmiyro birakti, gecseydi buyuk ihtimal odeticekti

o anki memurun ruh haline, tip ve tavirlariniza bakiyor

bi kere annemle gittim, baydi tabi orda beklerken "bitmedimi, bitmicekmi" derken girdi memurlarla konustu "bu neden bole, su neden sole, biz karsidan geliyoruz yolumuz uzun" filan, sira bize gelince adam koliye gelisiguzel bakti, ustundeki degere bakti damga bedeli odetip gecirdi direk, ugrastirmadi

o yuzden bosuna yiyisiyorsunuz asffds, tamamen o gunki memura bagli
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam ben de diyorum ki benim aldıklarımı tutsa bile google'da aratıp bulamaz.

Hergün alışveriş yapsam tamam bambaşka hal alır da.

Ben ne maketten bahsediyorum ne de başka birşeyden.

Gözünü seveyim biz eskimo igloosu yapma kiti getirttik yahu böyle.

Ki bak hep aynı noktaya geliyorsunuz, ondan 4 tane şundan 10 tane.

Benim kutuyu açıyor, bakıyor 1 ceket, 2 tshirt, 1-2 enteresan bilmediği ürün var. Ok diyor geçiyor. Bu da en fazla yani.

O yüzden bana insiyatif de vız, genelde 3 parça geliyor max. 5 min 1. Hepsi dağcılık ürünü, çoğu türkiye'de satılmıyor ve gerçekten çoğu sezon dışı + Almanya'dan geliyor+ 2 ayda bir geliyor.

90 euroluk paketim takıldığı gibi takılsa dahi ÖZÜR DİLETEREK alıyorum pakedimi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...