Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yurtdışından gelen eşyadaki muafiyet sınırı 75 Euro'ya düşürüldü

mokoko

Öne çıkan mesajlar

Yok yanlış anlamayın, bu olay bana da bayağı bir kol gibi girdi, yani bu yeni düzenlemeyi savunmuyorum da genelde üniversiteli ve genç arkadaşlar olduğunuz için merak ettim sizlerin ne getirttiğinizi. Bana da ayda hiç gelmiyorsa 12-13 tane koli geliyor, her birinin değeri de 100 Euro üzerinde. Bakalım nasıl olacak bu işler?!?!
Sosyal ağlarda paylaş

Mathias said:

iyi artık 600 euroluk dağcılık malzemesini 150 yerine 75 yazdırır geçirtirim.

Kimsenin dağcılık ceketi ile muşamba yağmurluk arasındaki farkı bildiği yok zaten.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri, PTT ve kargo işletmeleri nezdinde yaptıkları bir araştırmaya göre, yurtdışından posta ya da hızlı kargo yoluyla gelen eşyanın yüzde 95'inin 75 Euro'nun altında olduğunun belirlendiğini bildirdi.

zaten %95'inin 75 Euro yazıldırıldığını anlamamışlar kiğ.
Sosyal ağlarda paylaş

dagcılık malzemesinin fiyatını anlamıyorlar nasıl olsa 600 eurolugu 75 euro yazdırırım sorun olmaz diyenler bi gün çat diye gümrüğe çağrılabilir.
oradaki adamlar da boş değil.
100 dolarlık malı bu 100 dolarlık değil diye bile direttikleri oluyor.
tabi bir çok kez ise müsamaha gösterip geçiriyorlar.
sizde ben çok zekiyim havasına giriyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Yok yanlış anlamayın, bu olay bana da bayağı bir kol gibi girdi, yani bu yeni düzenlemeyi savunmuyorum da genelde üniversiteli ve genç arkadaşlar olduğunuz için merak ettim sizlerin ne getirttiğinizi. Bana da ayda hiç gelmiyorsa 12-13 tane koli geliyor, her birinin değeri de 100 Euro üzerinde. Bakalım nasıl olacak bu işler?!?!

amazon.com vs. den kitap / cd

ebay.com 'dan giysi, elektronik, spor malz., kitap vs.

footlocker gibi sitelerden giyim, bot vs. ( 48 numara giyiyorum, türkiyede yok mesala beğendiğim çoğu şey )

Onun dışında frizbi, snowboard, poster, tshirt vs. herşey yani.

Sen de bizim gibi yapıp yedirebildiğine "indirim" yaptıracaksın kağıt üzerinde.

Kişisel kullanım için aldığım üründe sonuna kadar da savunurum bunu.

Hele sporcu gıdalarındaki olay bambaşka boyutlara ulaştı.

Olay iyice darbe günlerindeki bavul ticaretine dönecek.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen ole, markasindan bakip googlayip ederini buluyorlar sip diye, onun ustunden kesiyor dasfads

disardan bisi getiricek durumum yok allahtan artik, ekonomimiz o kadar saglamki 1000 yen 3 sene once 11 lira iken su anda 23 lira

iyiki yigit bulutun "dolar yilbasina 1tl ye dusucek" lafina aldirmayip dolarlari satmadim bide, yoksa hepten yanmistim

zaten yigit bulut ne derse tersini yaparsaniz servet yapabilirsiniz asfdfsd, ters ekonomik indiktor adam
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

merak ettim ayda 1500 euroluk neler geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

merak ettim ayda 1500 euroluk neler geliyor

Viktor said:

cetin abi anders gibi zirh ve ekipman hazirliyor bence adsfasdf

Red said:

bende suphelendim

ayda 17-18 bin euro yurtdışı siparişi

büyük bir iş peşinde

goldbären said:

adam üretim için kimyasal getiriyor olum, faydalı cari açık üretiyor

sizin gibi hem dışarıdan faydasız SW DVDsi oyunu getirip faydasız cari açık oluşturmuyor

sonra cari açı kvar diye hükümete kızıyosunuz....,,

alem adamsınız arkadaşlar yaaa :)

Bana bayan hazır giyim için kumaşlar gelir, sonra biz onları dikilmiş vaziyette müşterimize göndeririz, müşterimiz onların üzerinde değişiklikler yapar ve geri yollarlar. Bu şekilde işlerin yoğun zamanında ayda 13-14 koli ve daha fazlası gelir.

paparnoz said:

aralarında mektuplaşma da olabilir,Anders Türkiye'den laiklikten vs de dem vurmuştu,laiklerin kaybettiğini fln söylemişti.Şimdi sıra demek ki türkiye'de ki katliamda.

aşkolsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...