Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atv'de somali'ye yardım kampanyası!

tinu

Öne çıkan mesajlar

bu sabah haberlerde bu organizasyonu yapanlardan birisi şu tarz bi laf etti.

"Dünya starı Angelina Jolie nasıl Suriye'den gelen sığınmacılar için ülkemize geliyorsa bizim starımız Ajda Pekkan'da aynı şekilde Somali'ye gidiyor"

gibi birşey yumurtladı. Hani insanlık, yardım falan palavra aslında. Maksat şov olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'nın askeri ölüyor o da yardım yapmasın, askeri ölen ülke yapmasın. o yardımı askerimize yollayalım ayağına çarık alsın. keseceğimiz ineklere top arabalarını çektirelim. başka türlü kazanamayız savaşı çünkü.

işte oksijen nasıl işleniyorsa artık, çok şahane mantık düzenleri oluşturuyor tepkime.
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

bu sabah haberlerde bu organizasyonu yapanlardan birisi şu tarz bi laf etti.

"Dünya starı Angelina Jolie nasıl Suriye'den gelen sığınmacılar için ülkemize geliyorsa bizim starımız Ajda Pekkan'da aynı şekilde Somali'ye gidiyor"

gibi birşey yumurtladı. Hani insanlık, yardım falan palavra aslında. Maksat şov olsun.

aynen öyle. yani normal vatandaş yardım için yardım yapıyor ona eyvallah. ama bu "BAKIN SOMALİYE GİTTİM ONLARA KUTU KUTU YEMEK GÖTÜRDÜM" diye milletin gözüne sokan milletvekilleri, ünlüler falan direk imaj çalışması
Sosyal ağlarda paylaş

yahu allaşkına deniz fenerini denetleyecek kimse kalmamışken davası habire sallanırken, bunun arkasından biten başka yardım kuruluşlarının yardım amaçlı olması mümkün mü?

ramazanda din kardeşi gönül dostu aç oturmaz gibi laflarla vicdan mastürbasyonu yaptırıyorlar insanlarımıza. şimdi bana yükleneceksiniz ama on yirmi sene sonra okuruz birlikte dönen tokatları. lütfen uyanın artık admalar sadece parti propagandası yapmak için bu kadar zahmete girmez.

ayrıca daha 1-2 aylık bebekler doğduğundan beri bir gram protein yiyememiş. gıdadan önce doğum kontrol öğretilsin.

OF BEŞ LİRA GÖNDERİDM İÇİM RAHATLADI GÖZLERİMDEN YAŞLAR AKTI Bİ İNSANA EKMEK UZATMIŞ GİBİ OLDUM:(:(:(:(

hayvan gibi kriz geliyor, bazılarınız işsiz kalacak ve o beş liraları bile arayacak, benden söylemesi.

bosnada tokatladılar, deniz fenerinde tokatladılar, şimdi yeni dalga işte. vicdan rahatlığı karşılığında para veriyorsunuz. ama bunu çok yüksek fiyattan yapıyorsunuz onu bilin.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

yahu allaşkına deniz fenerini denetleyecek kimse kalmamışken davası habire sallanırken, bunun arkasından biten başka yardım kuruluşlarının yardım amaçlı olması mümkün mü?

ramazanda din kardeşi gönül dostu aç oturmaz gibi laflarla vicdan mastürbasyonu yaptırıyorlar insanlarımıza. şimdi bana yükleneceksiniz ama on yirmi sene sonra okuruz birlikte dönen tokatları. lütfen uyanın artık admalar sadece parti propagandası yapmak için bu kadar zahmete girmez.

ayrıca daha 1-2 aylık bebekler doğduğundan beri bir gram protein yiyememiş. gıdadan önce doğum kontrol öğretilsin.

OF BEŞ LİRA GÖNDERİDM İÇİM RAHATLADI GÖZLERİMDEN YAŞLAR AKTI Bİ İNSANA EKMEK UZATMIŞ GİBİ OLDUM:(:(:(:(

hayvan gibi kriz geliyor, bazılarınız işsiz kalacak ve o beş liraları bile arayacak, benden söylemesi.

bosnada tokatladılar, deniz fenerinde tokatladılar, şimdi yeni dalga işte. vicdan rahatlığı karşılığında para veriyorsunuz. ama bunu çok yüksek fiyattan yapıyorsunuz onu bilin.

sadece diyanet ve AKP yapmıyor. Kızılay yoluyla da gönderebilirsiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

abi tabi ki kalıcı çözüm değil ama yapılabileceğin en iyisi yapılmaya çalışıyor, akp propogandası tavana vurdu programda fakat yardım edilecekse ordaki insanlara varsın övsünler yani, kimin ne olduğunun çoğu kişi farkında.

ben yardımmı unicef üzerinen yapıyorum böylece benim vereceğim yardım üzerinden propaganda yapılamıyor

bu kadar

ayrıca somalideki açlık ve susuzluk bu gönderilen paralarla halledilecek bir şey dğeil kısa vadeli bir çözüm

eğer o kadar afrikadaki çocukalra yardım etmek istiyor olsaydılar adam akıllı yatırımlar yapılırdı orada var olan az miktarda suyun daha etkin ve daha verimli şekilde kullanılabileceği projelere para toplanılırdı

afikanın kaderi bundan sonra açlık ve susuluktan ibaret istediğiniz kadar sadaka verin sadece ölümlerin gecikmesini sağlayabilirsiniz

verimli tarım alanları üzerine projeler uygulanamadığı sürece (ki uygulanamamasının jnedeni finansal olanaksızlıklar) bütün gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin vatandaşları olarak sadece oradaki çocukların bir bilemedin iki yıl daha yaşayıp daha fazla ızdırap çekmelerini sağlayabilirsiniz

siz vicdan masturbasyonu yapmak istiyorsunuz ve bazı gruplar cerknekler vs sizin bu vicdan masturbasyonunuzdan propaganda yaparak faydalanıyor

bend e bu masturbasyona katılıyorum ama benim yardımımla kimse propaganda yapamıyor

"deal with it"
Sosyal ağlarda paylaş

@ babacım (tu) vicdan mastürü lafıma da laf soktuğunu görmedim sanma sdfsdf

@ ardeth, abi nasıl olmaz allaşlkına. daha bikaç sene önce kızılay başkanı değişince tüm devlet büyüklerine altın madalya dağıttılar

gene çok yardım yapanlara altın madalya veriliyor ki yardım mantığına aykırı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

kaynak aktarımı derken? kızılay en azından sicili temiz bir kurum o yüzden dedim. yardım kampanyaları da din kardeşleri ekseninde değil.

abi malesef ki onlara da sızılmış durumda hazırladıkları yardım paketleri olsun diğer afet yardımları için gerekli eşyalar olsun eskisi gibi piyasadan toplanmıyor kapalı ihale yöntemiyle yandaş firmalardan alınıyor ki benim verdiğim 5tl ile eskiden 5 birim yardım gidiyorsa şimdi 3 birim yardım gidiyor o yüzden kızılay sodasından bile vazgeçtim

zaten türkiyede bir tek mehmetçik vakfına kurban kestiriyoruz o kadar, memlekette güvenilir yardım derneği kalmadı
Sosyal ağlarda paylaş

o ve benzeri bölgelerin tarımsal açıdan verimlerinin arttırılması gibi projeler planlanıyor sanırım bizim okulda bile vardı. ama ne kadar sürer bilemiyorum. yine de eğer böyle projeler varsa onlar hayata geçene kadar insanların acı çekmemesi için makul değil mi böyle yardımlar?

bkz benzeri bir hareket (direk tarım alanlarıyla falan ilgili değl de daha politik bir mesele):

http://www.avaaz.org/tr/somalia_stop_the_famine_unsc/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...