Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Atv'de somali'ye yardım kampanyası!

tinu

Öne çıkan mesajlar

28 yıl seni kimseye muhtaç etmeden yaşamını sağlamış bir ailen var. Eğitim görebilmişsin sayelerinde. Bir gün kuru ekmek de olsa bile sofranda bir katığın bulunmuş. Bundan sonra da bulunur ve hiç aç yatmazsın umarım. Kimseye el açmak zorunda kalmazsın. Umarım herşey gönlünce olur... Ve umarım çocuğun gözünün içine baktığında ve baba acıktım dediğinde onun karnını doyurabilecek kadar her zaman cebinde paran olur...
Sosyal ağlarda paylaş

ya o biraz klişe oldu.ÖNCE KENDİ HALKINI DOYUR

hani tabiki dogru yanı var ama şimdi somaliyle aynı şartlar değil

bizim ülkede de tamam aç olanlar var ama böyle açlıktan ölen sürü halinde insanlar yok.ki memleketin fakir kesmi bile etli butlu teyzeler amcalardan oluşur hep :)

hani burda aç olanın komşusuna teyzesine gidip karnını doyurma imkanı yada hayvan gibi iş arayıp azda olsa bi şekilde para cıkarması mumkun

ha şartlar iyi mi.hyr ama ş somaliyle bir tutulamaz yahu.gormuyo musunuz

ama az çocuk yapsalar keşke
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim Darülacize'miz var. Belediyelerimizin yardım dernekleri var. İş ve işçi bulma kurumumuz var. İş isteyene iş de var. İş beğenmeyen çok.

Yardım olanaklarımız kendi ülkemizde mevcut. Gerçekten ihtiyacı olan için yardım kesinlikle yapılıyor devlet bazında.

Red'in dediği gibi keşke herkes bakabileceği kadar çocuk yapma zihniyetine kavuşsa. 3 değil, bakabileceğin kadar çocuk... :(
Sosyal ağlarda paylaş

kim ne kadar para topluyor? toplanan paralar ulaşıyor mu? ulaşanlar ne şekilde değerlendiriliyor?

bu gidişatla oradaki sorunun çözülmesine imkan yok.

şu somali haberleri çok yalan dolan geliyor son zamanlarda. paralar toplanıp ulaştırılmıyor, ya da ihtiyaçları yok gibi bir şey düşünerek 'yalan dolan' demiyorum. yalandan kürek çekmenin ve olduğun yerde dolanıp durmanın 'yalan dolan'ı
Sosyal ağlarda paylaş

abi tabi ki kalıcı çözüm değil ama yapılabileceğin en iyisi yapılmaya çalışıyor, akp propogandası tavana vurdu programda fakat yardım edilecekse ordaki insanlara varsın övsünler yani, kimin ne olduğunun çoğu kişi farkında.

benim içim kan ağlıyor cidden oraya giden insanlar, bizzat gören insanlar orayı anlatınca.

benim gitme imkanım olsa, orda onlar için çalışabilme imkanım olsaydı keşke, giderdim.
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

şu somali haberleri çok yalan dolan geliyor son zamanlarda.

banada öyle geliyor ki,somali 91 içsavaşından beri böyle adamlar bilinçli olarak o dönem etiyopyaya savaç açtı silahlara mılyon dolarlar harcadı,bu gün ulkelerındekı madenlerı petrol yataklarını ıngılız ve amerıkalılar sömurüyor.İngiliz, amerikalı sorumlu hissedip ne kadar yardım ediyor acaba.bu güne gelmelerinde kendilerininde çok payı var ama olan işte garibana çadırda yaşayan somaliliye oluyor.ayrıca kuraklık nedeni ile geçmiş yıllarda ölen insanlardan %5 daha fazla ölecekmiş bu yıl.e geçmiş yıllarda aklınız nerdeydi demezlermi adama ? bide allah aşkına nedir o ajda pekkanın köpek sever gibi somalili çocuğu sevmesi.
başlığı açan abinin niyeti iyi tabiki ona bi lafım yok.bende elimden geldiğince yardımda bulundum yerine ulaşsın ulaşmasın bi nebze vicdanımı avuttum.
Sosyal ağlarda paylaş

FromTheHell said:

hiç takip falan etmedim somali olayını, günde 30sn falan televizyonda görüp kanal değiştiriyorum o da tv açıksa falan da. bu adamlar madem yıllardır böyle, neden yardım götürmek yerine adamları o aptal ülkeden, coğrafyadan kurtarmıyolar?

düzenli yardım oluyor da sefer sanırım kuraklığın artması + ramazana denk gelmesiyle AKP imaj kasıyor kendine yardım etmenin yanında. o yüzden bu kadar reklam yapılıyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

sölenmiştir belki okumaya üşendim, somalinin şu durumdan kurtulması için önce adam gibi hükümetin kurulması lazım, bildiğim kadarıyla böle parçalı saçma sapan bi yapı içerisindeler ha tabi büyük ihtimalle bu büyük devletlerin çıkarına gelmez çünkü wikiye göre,

"Somali , çoğu henüz el değmemiş halde uranyum , demir , kalay, bakır, cips , boksit ve doğal gaz yataklarına sahiptir. Arap yarımadasına yakınlığı nedeniyle petrol açısından da zengin olduğu varsayılmaktadır."

yani somali daha çok aç kalır.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

abi ne hale geldik biz ya, şuraya bak bu paralar somaliye ulaşırmı diye düşünüyoruz.

ulaşır arkadaşlar o kadar değil o kadar da bitik değil bu ülke, tamam bencil bir ülkeyiz ama bu kadar aşağılık değiliz ya.

Ülke olarak birşey diyemem ama içinde insan faktörü var ve insanlar aşşağılık olabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...