Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

World of Warplanes

Sam

Öne çıkan mesajlar

Interrupter gear'ı var abi onların. Pilot tetiğe bastığı anda motorla motora gömülü silah senkronize oluyor. Pervanenin açısal hızı silahın hızına göre artıp azalıyor, mermiler de propeller blade'lerin boşluklarından geçiyor.

Bomber'larda yok genelde interrupter gear.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
BonePART said:

imamizer said:

konuyla biraz alakasız ama videda görünce tekrar aklıma geldi. küçüklüğümden beri merak ediyorum o uçaklarım makinalı tüfekleri nasıl kendi pervanelerini vurmuyor diye. tam arkasında ağa işte bi bak.

tetiği çeken bir zincir var, hareketini pervane milinden alıyor. pervanenin namlunun ucunda olmadığı anda ateş edecek şekilde ayarlıyorsun böylece.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
Oyunda klavye-mouse take-off'dan daha zor noktalar var yalnız, WoW zaten take-off'suz, millet bodos giriyor birbirine havada. War Thunder'da da flight mechanics eksikleri var biraz hala. Elevator down yapıyorum burun aşağı kalkıyor uçak ama aynı anda rudder verince dümdüz gitmeye devam ediyor mesela, herhangi bir yaw-roll veya düzgün pitch olmuyor. Gliding eklememişler sanırım savaş oyunu olduğundan, afterburner'da full-throttle giderken gövdeden birkaç isabet alınca aileron'lar kilitleniyor. Tarlanın birine soft landing yapmak zorunda kalıyorum mesela bazen, kuyruğu yere vurduğum an uçak dağılıyor, ya da yavaş değdirme yok mesela yere. Elevator kullanırken küçük bir hareket sanki kontrole abanmışsın gibi yansıyor uçağa. Çok karambol oluyor mesela bazen savaştayken, irtifa düştükçe hız arttığından landing gear açtığım an paramparça oluyor takımlar. Flaplar için de aynı şey var ama olumlu düşündürüyor bayağı beni dediklerim, belli bi hızdan sonra flap ikazı veriyor. Kokpitin bir yerlerinde yazması lazım uçakların, birkaçında gördüm kuytu yerlerde, bazısında almanca bazısında rusça ama bomber'larda kokpit olmadığından ne zaman açacağını göremiyorsun landing durumlarında. Aeroelastisiteyi de eklemişler biraz. Ama düşüncem daha geliştirilirse combat aktiviteleri tadından yenmez yine War Thunder, WoW'da daha az uçak varyasyonu var her türlü War Thunder gibi şimdilik, aklıma gelenler bunlar.

Bu arada WoW sanırım bütün experience'ı ve kazandığın uçakları geri alıp toplam kazandığın exp olarak geri vermiş, çözemedim nedenini son patch yüzünden sanırım. 25000M exp gelmiş ama hiç uçak yok şu an, sonradan yeni ülke gelirse diye bekletiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...