Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

metal gear anketi (oynamış olanlar için)

Artariel

Öne çıkan mesajlar

metal gear solid yani psx/pc olanına başladığınızda msx konsolundaki 2 oyununu oynamış mıydınız ? veya oynadıktan sonra falan oynayıp bitirdiniz mi bu msx sürümlerini (metal gear, metal gear 2 : solid snake) ?

peşin peşin editi atayım da :

msx oynamadan solide başlamak hata gibi bir şey aslında. star warsun sadece 4-5-6sını izlemek gibi bir şey. çünkü big boss, grey fox ve daha birçok şey bu msxdeki sürümlerde var. hele mg2 (solid değil msx) öküz gibi ayrıntılıydı.

sizce hideo kojimanın, zaten dijital ortamdaki olan oyunlarını tekrar alıp hd yapmak yerine bu msxdekileri dijital ortama geçirmesi gerekmiyor mu ? mgs fanlarının çok büyük çoğunluğu msx oyunları daha bilmiyor bile. sonra mgsdeki olaylar karşısında apışıp kalıyor, ee ne var ki bunda tepkisi veriyor. mgs 1deki grey fox karşılaşması heyecan yaratamıyor, çünkü kim olduğu bilinmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

vay lan tek manyak benim heralde. deli gibi durmadan oynadım oyunu bitirdim. o tanklı yere normalde card 4 almadan gelinmiyor, sen sanırım NES sürümünü oynamışsın. NES, msxden tamamen olmasa da farklı. ben de eskiden nesi oynamıştım ataride.

tank yerine gelince nes veya msx fark etmez 13 tane falan mayınla patlıyor. 13 tane cephane tutmak için de en az rank 3 olmak gerekiyor. ayrıca tankı patlatsanız bile o çölü geçmek için compassa ihtiyacınız var, yoksa hep aynı ekran gelip durur boş bi çöl. hem çölün sonundaki kapı da card 7 falan istiyodu yanılmıyosam veya card 5-6 falan

ayrıca msx oyunundaki müziklerin bi kısmı mgs1'in vr training müzikleridir.

msx böyle başlıyor :
http://i951.photobucket.com/albums/ad360/chrisplayedthat/119771-metal-gear-msx-screenshot-starting-location-different-from.gif

yani denizden geliyorsun

ama nes böyle başlıyor :
http://www.freeroms.com/roms_screenshot2/nes_metal_gear_2.gif

yani paraşütle.

mg2 ise çok farklı ve acayip güzel. ama bi o kadar da acayip zor ve ayrıntılı bir oyun. şu iki sürümü oynayın derim ben size. tabi msxde
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...