Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yesil pasaport hakkinda

senko

Öne çıkan mesajlar

sadece sen alsan da olur, polisler sana annen gelmese de olur deseler bile mutlaka son anda gelmesini isteyeceklerdir.

Aynısı başıma geldi, babamdan dolayı hakkım vardı, babam da doktor olduğu için hastanede meşguldü. Gelmese olur mu dedim, olru tabi dediler. Herşeyi toparladım götürdüm, baban da gelecek dediler. O yüzden ayarla bir şekilde şimdiden.

Annenin pasaportu olmasına gerek yok ama 54 lira mı ne, sen çıkarttırırken o da aradan alsın:D

bu arada 25 yaşına bastığın gün bitecek süresi haberin olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

annemin gelmesi cok zor ya ben izmirdeyim anamgil kocaeli de
ayni sehirde olsak sorun olmazdi zaten.

bide o yas gecme olayi nasi oluyor biliyormusun
10.06.87 dogumluyum. 24 oluyorum su an sanirim, 10.06.2012'de mi bitecek yani?

bide soyle bi sorun var, benim okulun bitmesine 2 hafta kaldi :) sonra mezun olcam, bu iki hafta icinde ogrenci belgesi alip pasaportu cikartsam, sonra okulla iliskigimi kessem killik yaparlar mi bana?
havaalanindan gecirtmemezlik fln yaparlar mi?
Sosyal ağlarda paylaş

öğrenci belgesi ve sgk, bağkurdan ve emekli sandığından hiç bir yerde kaydın olmadığına dair belge alman gerek. Sen adamlara öğrenci belgesi götürürsen ( bandrollü öğrenci kimlik kartı da olur bu arada, en azından benimkini öyle kabul etmişlerdi) gerisine karışmazlar sanırım. Kafa dengi bir polise denk gelirsen açık açık sor hatta:D

ben 18 01 1987 doğumluyum, 17 01 2012 de alıp delecekler pasaportu :D
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

25 yaş dışında da şartlar var diye biliyorum.
çalışmıyor olman lazım, hatta çalışmamış olman lazım sanırım (ssk kaydın fln olmamalı galiba)

bi kaç şart şurt daha vardı hatırlamıyorum hepsini.

ailenle yaşıyor olman falan lazımdı galiba
Sosyal ağlarda paylaş

velaket alarak tek başına gidebiliyorsun pasaport işlemleri için,

onun dışında diğer konuda sormuştum burada da sorayım bir daha asdfas

ben vize işlemleri için konsolosluğa başvuracak mıyım yoksa biletimi falan alıp havaalanına gitsem, orada göstersem pasaportu direk vize işlemlerini orada yapabilir miyim?

Babamlar mesela turla Dubai'e gitmişlerdi, haftasonu da Orta Avrupa yapacaklar. Tur şirketi sadece ön ve arka sayfaların fotokopisini istemişler(di). Dubai'de sadece kendi gişelerinden geçip gitmişler falan
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim yeşil pasaport olayı vizesiz oluyor zaten.amerika gibi ülkeler haricinde,gidiceğin yere vize falan almıyorsun.biletini alıp heyyoo ben geldim diyip giriyosun ülkeye.yeşil pasaportun bi güzelliğide,3 yada 6 aylık otomatik olarak turist vizesi verilmesi olması lazım.yani bi ülkeye giriş yaptın,o dediğim aylar boyunca ne arıyon lan sen burda diyemiyodu sanırsam kimse sana.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

velaket alarak tek başına gidebiliyorsun pasaport işlemleri için,

onun dışında diğer konuda sormuştum burada da sorayım bir daha asdfas

ben vize işlemleri için konsolosluğa başvuracak mıyım yoksa biletimi falan alıp havaalanına gitsem, orada göstersem pasaportu direk vize işlemlerini orada yapabilir miyim?

Babamlar mesela turla Dubai'e gitmişlerdi, haftasonu da Orta Avrupa yapacaklar. Tur şirketi sadece ön ve arka sayfaların fotokopisini istemişler(di). Dubai'de sadece kendi gişelerinden geçip gitmişler falan

wikipedia da listesi var, hangi ülkeler yeşil pasaporta da vize istiyor oradan bak.

isteyenler için önceden vize alman gerekiyor, istemeyenlere de hi! diyip giriyorsun, denedim cidden giriliyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

freemaniacss said:

şimdi bu sgk olayları falan eğer okumuyorsak geçerli olan birşey dimi.mesela ben okuyorum,ama aynı andada bi yerde part time çalışıyo görünüyorum,haliyle sigortam yatıyor.bu durumda benim yeşil pasaport hakkım bitmiş mi oluyor?bu arada yaş 25 değil

benim bu sorumada yanıt verin ahali
Sosyal ağlarda paylaş

onu emniyete sorsan daha iyi olur bence burda ne desek yalan olabilir..

Birde abi bi avrupa ülkesine girince trenle falan geçersen hiç kimse sen nerelisin nerden geldin pasaportunu göster demiyor.. Avrupaya girerken bi kontrol sonra şansına bakar gibi bana 11 günde hiç bişi sormadılar bakmadılar bile O_o Demem o ki giriş çıkış gösteremeyebilirsin sadece bi kerelik gidiceksen şimdilik.

ps:bunu sonradan kolaylık olur yeşille her yere gir dediler diyen arkadaşa dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

freemaniacss said:

freemaniacss said:

şimdi bu sgk olayları falan eğer okumuyorsak geçerli olan birşey dimi.mesela ben okuyorum,ama aynı andada bi yerde part time çalışıyo görünüyorum,haliyle sigortam yatıyor.bu durumda benim yeşil pasaport hakkım bitmiş mi oluyor?bu arada yaş 25 değil

benim bu sorumada yanıt verin ahali

abi adamlar şu an kaydının olmadığını gösteren bir belge istiyor, senin de kaydın var sanırım :S
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim bi ara sigorta başladı bitti,o kadar yani.1 günlük sigortalılardanım ben.ama seneye 25 yaşında olacağım,25 olmadan öncede yeşili uzatmak istiyorum.son 2-3 ay zevkini çıkarayım diyorum.talihsizlik bu ki,bu sene eylül ekim gibi de okumama rağmen part time olarak bi yerde işe giricek gibiyim.sigorta ıvır zıvır olacak.böyle bi durumda uzatamazsam gtf derim böyle işe.öğrenciyim lan :D onlara ne gerisinden
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

abi adamlar şu an kaydının olmadığını gösteren bir belge istiyor, senin de kaydın var sanırım :S

buna katılıyorum, adamlar bi yerde çalışıyo musun şu anda diye de soruyolar yani. yalan olabilir o, aktif sigortan olduğu için.

bi de SSK kaydın hiç olmaması lazım denmiş ama, şu anda çalışmaman yeterli. daha önce çalışmış olmana kimse bişey demiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

sadece sen alsan da olur, polisler sana annen gelmese de olur deseler bile mutlaka son anda gelmesini isteyeceklerdir.

Aynısı başıma geldi, babamdan dolayı hakkım vardı, babam da doktor olduğu için hastanede meşguldü. Gelmese olur mu dedim, olru tabi dediler. Herşeyi toparladım götürdüm, baban da gelecek dediler. O yüzden ayarla bir şekilde şimdiden.

Annenin pasaportu olmasına gerek yok ama 54 lira mı ne, sen çıkarttırırken o da aradan alsın:D

peki hocam hangi belgeleri goturcem orda da bi muallaklik var, mesela benim annemin emekli oldugu yerden emeklilik derecesini belirten belgeyi fln almam gerekli mi yoksa sitede sadece ssk kaydi ogrenci belgesi fotograf vekaletname ile gitsem olur mu?

vekaletname'de islak imza isterler mi bide? anneme yazdirip faks cektireyim bari.
Sosyal ağlarda paylaş

pardon ya söylemeyi unuttum, babamın bağlı olduğu kurumdan onun memuriyet derecesini ve benim onunla olan akrabalığımı belirten bir belge de götürmüştüm ben polise.

resmi belgelerde faks geçmiyor olabilir, biz daha geçen gün 5 dakikalık bir belge teslimi için bursa'dan eskişehir'e gidip geldik. İyice bir sor onu polislere.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...