Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

343. Dönem (Aralık 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

En zoru acemilik dönemidir.Sizi bildiğin süründürürler.Bunu usta asker olduğunuzda daha iyi anlayacaksınız(düştüğünüz yere göre ben genelleme söyledim).Acemilikte astsubayların bilmemnesinin keyfine göre ictimalarda 3 4 saat ayaktada kalabilirsiniz,eğitimdede afedersiniz ama kıçınızın üstüne oturtmuyorlar, oturtsalar dahi en kralı 15 dakikadır.O yüzden öğle aralarını iyi değerlendirin :D.Taş toprak çimene şöyle bir uzanmak cennet gibidir :)
Sadede gelirsek bu eziyette en çok ayaklarınız hasar görecektir.Ben şahsen her aksam yatmadan önce ayakları yıkar çatlamasın patlamasın diye krem sürerdim.Etkisi oldumu diye sorarsanız evet oldu.Tabiki cildinizin cinsine göre krem alırsanız daha iyi olur, herkezin ayağı bir olmayabilir.En önemlisi yaşayan biri ve tecrübesi olan biri olarak söylüyorum kesinlikle tabanlık götürün.Abartı birşey olmasına gerek yok.Botun tabanı yumuşak değil çünkü adeta tahtanın üstüne ince bir bez çekmişler gibi.Arkadaşın dediği gibi 1 veya 2 numara büyük ayak numarası bot alın.Kilit milit uğraşmayın dediği gibi şans işi.Artı olarak düştünüz yere ve zamana(mevsime) göre el yüz kremide alınız.Soğuktan,güneşten özellikle kulaklarda ve ellerde yaralar oluşur.Nevresim ıvır zıvıra gerek yok.Zaten haftada 1 duş alabiliceğiniz için pislikten sakın çekinmeyin.:p
Ha çekinirim derseniz bir yastık kılıfı götürün ama acemilikte çarşafı kılıfı alıp toplu yıkadıkları için yalan olur.Atlet ve don kısmını size bırakıyorum çünkü ben şahsen yıkamakla falan uğraşmadım acemilikte haftada 2 değişicek şekilde sayı belirledim toptan aldım.Çorap kısmıda size kalmış artık nekadar titizsiniz bilmem.30 tane çorap alıp hergün çöpe atan arkadaşlardan biriyim.Malzemelerinizi herhangi bir yerden yapmayın gidin askeri malzeme satan biryerden alın hemde toptan alırsanız indirim falanda yaparlar.Bu anlattıklarımdan sakın çekinmeyin geçer gider büyük sabır gerektirir sadece.

Usta askerlikte ise artık gittiğiniz yere göre çarşıdan marşıdan alırsınız ihtiyaçlarınızı.

Soracağınız başka bir soru olursa sorabilirsiniz çekinmeyiniz :p
Allah kolaylık versin.
Sosyal ağlarda paylaş

ya benim normalde de giydiğim çoraplar var.

şunun düz siyahı, ama tepesinde yine aynı logo var eşşek kadar

http://www.spormarketim.com/urun_res/41a2fec1a674bcecde0a42eac977793b.jpg

hani kalın havlu çorap baya, gayet iyi tutuyor. bundan götürsem o logo sorun olur mu diyorum.

sıkıntıya bak git logosuz çorap al amege diyeceksiniz de bende bundan bir kamyon var zaten eheh
Sosyal ağlarda paylaş

Soğuk yerlerde sizin dönem boyunca beyaz içlik kullanılıyor. Yeşil alıp çöpe atmayın. Kıltoroş adamlara denk gelirseniz her içtimada yok içlik göster yok künye göster durumlarında azarı yersiniz. Zaten orda bir içlik veriliyor. Bir de yedek alın yeter.

Bonyo neyin acemilikte dert de ustada az nüfuslu yerlere giderseniz günlük rahat rahat duş alabilirsiniz. Az nüfus sıkıntısızdır. Nerde çok adam orda dert.
Sosyal ağlarda paylaş

Sothra said:

En önemlisi yaşayan biri ve tecrübesi olan biri olarak söylüyorum kesinlikle tabanlık götürün.Abartı birşey olmasına gerek yok.Botun tabanı yumuşak değil çünkü adeta tahtanın üstüne ince bir bez çekmişler gibi.Arkadaşın dediği gibi 1 veya 2 numara büyük ayak numarası bot alın.Kilit milit uğraşmayın dediği gibi şans işi.

kesinlikle katiliyorum. bot numaranizi 1 yada 2 numara buyuk soyleyin ve tabanligi unutmayin. askerde ilk gun botumu aldigim gibi yerlestirmistim tabanliklari. hic sikinti yasamadim 5 bucuk ay boyunca ayagimda. sadece koku yapiyordu oda tabanliktan degildi ve herkesin ayagi kokardi. her aksam yatmadan once yikardim ayaklarimi.

etrafta cok gordum ama botuna vatka yerlestiren sacma sapan seyler yapan. tabanlik en iyisi en guzeli :)
Sosyal ağlarda paylaş

pazar saat 17 de teslim olucaz sanırım. peki ne zaman açıklanacak nereye gideceğimiz? 10unu 11ine bağlayan gece diyorlar ama yol izni yok mu 2 gün fln. sabaha karşı öğrenip yola mı çıkıcaz? otobüsle fln gidenler için yani. doğu taraflarına (inşallah çıkmayız tabi) zor olmayacak mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

alıcaklar listesi yazıldımı kimse tarafından ? yazıldıysada yazılmadıysada şöyle unutulabilecek önemli şeyleri yazıyım

1. Eşortman altı alın mutlaka yatarken giyersiniz askeriyede verir belki ama en önemlisi cebi fermuarlı olması para,bankamatık kartı fln. koyarsan rahat edilir.

2. kulak tıkacı hem uyurken horultuya karşı hemde g3 atışında işe yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

askere krem - pudra sokulmuyo diyolar. içeride satılabiliyomuş ama.

buna ne diyosnuz? sizin gittiğiniz acemi birlikler nasıldı?

şöyle ki ben el/yuz kremi(ki kışın cok önemli bir unsur), ucuk kremi, bolca ağrı kesici, kas gevşetici hap, grip ilacı ve vitaminlerle girdim acemi birliğine böle ananem gibi bi torba ilaçla bana bişey demediler. Ama şöyle bir durum vardı ben birliğime bir gün gec katıldım o da hafta sonuna denk geliyordu didik didik etmediler yani.
Sosyal ağlarda paylaş

333.kısa dönem yaptım ben.
tabanlık alın.
çorap alın.
yünlü atlet alın belli olmaz üst üste 2 tane giymeniz gereken bir yere bile düşebilirsiniz.
fanila falan alın.
birazda para alın.
çünkü kışlaların durumlarına göre diğer ihtiyaçlarınız değişken olabiliyor. bu yukarıdakileri mutlaka alın gerisini zaten oradaki duruma göre alıp almamanız gerektiğini anlarsınız.
hepinize çok çok kolay gelsin. hernekadar mantıksız ve saçma gelecek olsa da size askerde yapacağınız ve göreceğiniz birçok şey gelip geçici olduğunuzu unutmayın, belki şu an eski gücünü yitirmiş olsa da tarihi kökeni çok şanlı ve başarılarla dolu bir ordunun devamında asker olduğunuzu unutmamaya çalışın. yan gelip yatadabilirsiniz çok kolay yada örnek bir insan da olabilirsiniz orada size kalmış.

ayrıca doğruluğu sadece sağa sola sorarak aldığım bir bilgidir ki sınava 3.gün girenler ve kısa dönem istiyorum diyenlerin kısa dönem olma olasılığı ile ilk gün girip uzun dönem olmak istiyorum diyenlerin uzun dönem olma olasılığı daha yüksek haberiniz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...