Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

343. Dönem (Aralık 2011) KD. ve YD. Subay Adayları

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

İlk Katılışını Yapacağı
Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi KASTAMONU 2'NCİ J.EĞT.TB.K.LIĞI/GÖLKÖY
GÖLKÖY KASTAMONU

Temel Eğitimini Müteakip
Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri İL J.K.LIĞI/BİNGÖL
BİNGÖL

herşey iyi güzelde kastamonu dan bingöl e nasıl gidecem bilen biri var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Breakfast said:

İlk Katılışını Yapacağı
GÖLKÖY KASTAMONU

Temel Eğitimini Müteakip
BİNGÖL

ben kastamonu dan muşa gittim. 2 gün yol süren var, ilk gün kastamonudan istanbulda otobus (ucak yok cunku), katılman gereken gun de sabah istanbuldan bingöl'e en yakın havaalanına sahip şehre uçakla gidiyosun. sonra orda Kabul ve Toplanma Merkezi (KTM) ile ilgili birliğine gidiyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

yildirimokur said:

Yedek Subay'dan Takım komutanı yapmazlar aga.
yedek subaylar komando timlerinde tim komutanı oluyorlar, eğitim birliklerinde ise takım komutanı oluyolar
Tim komutanı'mı? Hacı Yedek Subay dediğin kısa dönem değil ? Tim komutanı dediğin adamlar komandolara eğitim veriyorlar. Çatışmalara giriyorlar, operasyonlara katılıyorlar. Yani Astsubaylardan-subaylardan alınıyor böyle kişiler.
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

yedek subay dediğim 12 ay yapıyo ve Asteğmen rütbesine sahip :) kısa dönem ise 6 ay yapıyo ve Er..
Doğru haklısın karıştırdım yedek subay 12 ay yapıyor hatta 1 yıl sonra teğmen oluyorlar fakat ben bu adamların, komandolara eğitim verdiklerini görmedim, genelde böyle adamlar doktor, eczacılık gibi görevlere veriliyor. Bu eğitim veren teğmenler, Kara Harp okulundan mezun olan kişiler ya da astsubaylar benim bildiğim ve gördüğüm. Yani, 12 ay askerlik yapan birinin komandoların başına geçipte operasyona katıldığını görmedim.
Sosyal ağlarda paylaş

yildirimokur said:

kgns said:

yedek subay dediğim 12 ay yapıyo ve Asteğmen rütbesine sahip :) kısa dönem ise 6 ay yapıyo ve Er..
Doğru haklısın karıştırdım yedek subay 12 ay yapıyor hatta 1 yıl sonra teğmen oluyorlar fakat ben bu adamların, komandolara eğitim verdiklerini görmedim, genelde böyle adamlar doktor, eczacılık gibi görevlere veriliyor. Bu eğitim veren teğmenler, Kara Harp okulundan mezun olan kişiler ya da astsubaylar benim bildiğim ve gördüğüm. Yani, 12 ay askerlik yapan birinin komandoların başına geçipte operasyona katıldığını görmedim.
yedek subayların çeşitleri var: tabip (doktorlar), meslekçiler (işte bilimum zımbırtı), ve komandolar. geçen celp döneminde gidenler hatırlar bir sürü insana tuzla da yedek subay cıkmıstı. mesela tuzlada yedek subay olanlar komando eğitimi alıp, 3 ay sonunda doğu/güneydoğuya gidip tim komutanı oluyolar. ben şu an muş hasköy ilçe jandarmada idari işlerdeyim, subay künye defterinde geçen seneye kadar her sene 2-3 asteğmen tim komutanı olarak gelmiş buraya
Sosyal ağlarda paylaş

Sınıfı TOPÇU
Statüsü Kısa Dönem Er

İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi
1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı
MANİSA

Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri
KTBK Top. A. 1'inci Top. Tb. 1'inci 155/45 mm Çek. Top. Bt. K.lığı
KIBRIS

Manisa'dan Kıbrıs'a geçiş nasıl oluyor bilen var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

kgns said:

Breakfast said:

İlk Katılışını Yapacağı
GÖLKÖY KASTAMONU

Temel Eğitimini Müteakip
BİNGÖL

ben kastamonu dan muşa gittim. 2 gün yol süren var, ilk gün kastamonudan istanbulda otobus (ucak yok cunku), katılman gereken gun de sabah istanbuldan bingöl'e en yakın havaalanına sahip şehre uçakla gidiyosun. sonra orda Kabul ve Toplanma Merkezi (KTM) ile ilgili birliğine gidiyosun.

tşk ederim cevabın için :) muş a uçakla gittiğimde muştaki ktm e mi gitmem gerekiyor yoksa yine otobüs bulup bingöl e mi gidicem?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...