Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternete baktım, nükleer santraller temiz

mani

Öne çıkan mesajlar

http://www.ntvmsnbc.com/id/25237500/

said:
İSTANBUL - AKP’li Mersin İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Gül, nükleer santral konusunda bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığını, çevrecilerin halkı yanlış bilgilerle yanılttığını ileri sürerek “Dünyadaki en temiz enerji kaynağı nükleer santrallar. Bunların dumanı yok, isi yok” dedi. Gül, “Siz nükleer konusunda bilgiyi nereden edindiniz” sorusuna “İnternetten araştırma yaptım” yanıtını verdi

said:
İl genel meclisi üyesi Gül, bir gazetecinin, “Nükleer santral hakkında bu kadar ayrıntılı bilgiye nasıl ulaştınız? Partiniz ya da Enerji Bakanlığı eğitim mi verdi” şeklindeki sorusu üzerine ise “Partimiz ya da bakanlığımız eğitim vermedi. Ben iktisat mezunuyum. Ama araştırmacı bir yönüm var. İnternetten araştırdım. Nükleer projesine körü körüne inanmak yerine internetten geniş bir araştırma yaptım” dedi.

http://www.grimmemennesker.dk/data/media/2/LOL.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Forex said:

Yeniden üniversite mi okusun

hayır kendine konu hakkında yetkili danışmanlar tutsun ya da varsa AKPnin danışmanları ile konuşsun. Çünkü gerçekten bu konuyu bilen danışmanlarla konuşsa söyleyebileceği en fazla şey "zararları da var yararları da zararlarını minimuma indireceğiz" olabilirdi.

hayır umarım böyle hem cahil hem de saçma özgüvene sahip insanlar önemli roller almıyordur bu nükleer santraller konusunda yoksa türkiye gg
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Forex said:

hayır kendine konu hakkında yetkili danışmanlar tutsun ya da varsa AKPnin danışmanları ile konuşsun. Çünkü gerçekten bu konuyu bilen danışmanlarla konuşsa söyleyebileceği en fazla şey "zararları da var yararları da zararlarını minimuma indireceğiz" olabilirdi.

hayır umarım böyle hem cahil hem de saçma özgüvene sahip insanlar önemli roller almıyordur bu nükleer santraller konusunda yoksa türkiye gg

şimdi forum ile meclis üyesi bir mi diyeceksiniz de burada yorum yaptığımız konular hakkında kaçımızın doktorası var. o hesap düşünmek lazım. ha o haberlere çıkıyor dersiniz bilmeden konuşmamak lazım dersiniz orda haklısınız
Sosyal ağlarda paylaş

Meclisle forumun küçücük bir farkı var. Adamlar herkesin hayatını değiştirecek ölçüde yetki sahibi. O cehalet ile o kadar yetki kullanılmamalı. Enerjiyle alakalı konularda o işi gerçekten bilen biri yönetimde olmalı. Başka bakanlarda forumda geyik yapıyor gibi sallayacağına sesini kesip kendi görevlerine bakmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

imam hatiplinin tekini koyucaklar başına, ilk sızıntıda kader kısmet mukadderat hedehödö allahın takdiri elden ne gelir diye çıkıcak televizyona.

dealwithit.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Forex said:

Ardeth said:

Forex said:

şimdi forum ile meclis üyesi bir mi diyeceksiniz de burada yorum yaptığımız konular hakkında kaçımızın doktorası var. o hesap düşünmek lazım. ha o haberlere çıkıyor dersiniz bilmeden konuşmamak lazım dersiniz orda haklısınız

Ben adama doktorası olsun demiyorum zaten. Ama bir meclis üyesi bir açıklama yapacaksa bunu ülkenin vatandaşları önünde yapacak ve çok daha fazla insanın fikrini etkileme olasılığı var. Dolayısıyla yaptığı açıklamaların böyle gayri ciddi ve cahilce olması bu işi beceremediğini gösteriyor. Gerçi AKPde çoğu insanın adam gibi konuşma veremiyor. Ne zaman biri kendi hazırladığı bir konuşmayı verse rezillik çıkıyor böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu beni çok rahatsız eden bir nokta var şu dialogda açıkçası. Nükleer santralleri internetten araştırıp okay vereceğini sanmıyorum Abdullah Gül'ün gidip bir bilim kurulu, komitesi neyiyse artık ona onaylatırlar bir şey yaparlar diye umuyorum da.

Asıl diğer bir nokta partiniz eğitim mi verdi, hayır partimiz eğitim vermedi konusu.

Ben en son baktığımda bu ülkenin cumhurbaşkanları tarafsız olmakla yükümlüydü. Siyasi partisi varsa, partisiyle ilişiği kesilirdi. Ki kanunda da var bu. Amacı da çok belli kanunun: Toplumun tüm kesimlerine eşit uzaklıkta bir cumhurbaşkanı. Açıkçası kanuna aykırı mı bilemem, ancak etik değil kesinlikle şu sözleri cumhurbaşkanının. Hepimiz biliyor olabiliriz AKP'li olduğunu, ancak bunu kendisinin dile getirememesi lazım. Bu dile getirilmeye devam ederse çünkü normalleşmeye yol açacak bir şey. "Düşünülemeyenin normalleşmesi" (örneğin taraflı cumhurbaşkanı) de en büyük toplumsal tehlikelerden biridir her zaman. Cumhurbaşkanının bir partiye bağlı olması durumunu normalleştiremeyiz kesinlikle. Yoksa ne olur sonunda, iki sene sonra kanundan çıkarmaya kalkılırsa bu yasa; partili cumhurbaşkanlarımız olacak artık denirse, kimse sesini çıkarmaz o olur. Çünkü herkes zaten bunu benimsemiş olur. Partili cumhurbaşkanlarımız olursa ne olur, hakikaten tam bilmiyorum; hukukçu değilim, siyaset bilimci değilim (tabi ki ne olacağını biliyorum, ama şu anki durumdan (inofficial partili cumhurbaşkanı) ne farkı olur onu bilmiyorum). Ama partili cumhurbaşkanının resmi bir şekilde var olmasının demokrasi dediğimiz şeyi bozacağını tahmin edebiliyorum. En basidinden 15 sene sonra daha farklı bir mecliste, belki bir koalisyon hükümetinde partisine bağlı bir cumhurbaşkanı görmek istemeyeceğimden eminim.

Kısaca diyorum ki; olacaksa bari dile getirilmesin, normalmiş gibi konuşulmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...