Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biz birsey yaptik =]

Waqas

Öne çıkan mesajlar

abi zaten adamlar napsinlar
uzaya uydu firlatip otobuslerimi detect etsinler,

3500 process li islemcielrde data mi process etsinler,

basitce olan hazir bir bilgiyi daha kullanilabilir ve kullanici dostu bi formatla insanlara sunmak istemisler.

yani degisik web sitelerinden rss feed leri cekip onlari bi websitesinde ozet gostermek gibi bisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Waqas said:

Yaklasik 1 aylik bir calismamizin sonunda, Iphone, Android ve WP7(Az kaldi) uzerine "Nerde Bu Otobus?" adli bir application yazdik. Uygulamayi kisaca ozetlemek gerekirse, Istanbuldaki spesifik otobus hattinin IETT ve OHT otobuslerinin nerede oldugunu gosteriyor. Ayrica Hat duraklarini harita uzerinde, ve hat duraklarindan gecen otobuslerinin gidiste ve donuste varis zamanlarini gosterebiliyor. Neyse cok uzatmiyorum ve size linki paylasiyorum :) Umarim ki, isinize yarar :)

Nerde Bu Otobus?

oha helal kankutlar, bir senedir ankara'da arkadaşlarıma bunu anlatıyorum. ben yapamam tabi kabiliyet yok fakat, hemen alırım çıktığında ^_^
Sosyal ağlarda paylaş

Heh selam arkadaslar,
Iki gundur yoktum ortada da okuyamadim. Oncelikle GPS lerin uzerinden aliyoruz konumlari. Yaklasik 4 dakikada bir serverlarimiz bunu guncelliyor. Ayrica evet su anda 4.3.3 gerektiriyor ama 1-2 gun sonra insallah Apple update in onayini vericek ve o zaman 3.2.2 bile kullanabilecek. Baska sorunlariniz olursa sorun :)
Sosyal ağlarda paylaş

Waqas said:

Abi hic birsey kazanmiyoruz, farkindaysan app su anda bedava 2 platformda da ve hic reklam yok uzerinde... Ama ileride belki hit i ve kullanici sayisi arttikca olabilir, acikcasi seklini semalini bozmak ve cirkinlestirmek istemiyorum guzelim uygulamayi :)

Donate olayi koyabilirsiniz siteye. Gerci burasi Turkiye, cok bir sey getirmez. =)

Bir de caktirmadan bir soruverin bu verileri yasal sekilde nasil aliriz diye belediye bilgi islemine. Kapatirlarsa ya da sistem degisirse patlar uygulama. Bir anda kaybedersiniz tum ilgiyi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...