Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

acil yardım: yavru serce

Cuce

Öne çıkan mesajlar

ya yavru secre yuvasından düşmüş buldum ama yuvasını bulamadım. bi süredir orda gibiydi ucamıyo edemiyo.

damlalıkla su icirdim biraz. şimdi ekmek yedircem, herhalde onu yer gibi geldi. bunu ciğneyipmi veriyim yoksa ıslatıpmı? benım tükürüğüm kötü gelirmi hayvana?
Sosyal ağlarda paylaş

yok
süt vermiyoruz ekmekte vermiyoruz. etli köpek kedi veya insan mamasını sulandırıp veriyomuusz ama gündüzleri. gün doğumundna batımına kadar en az saat bası besliycekmişim. ama yavru ağzını acmıyo yemeğe.

yarın aynı yere götürüp bırakıp bekliycem. baya tüylü bi yavru bu cok zıplıyo. böel olucan anne babası beslemeye devam ediyomus.

götürüp bırakıcam bekliycem bikac saat. ama baya bi süre bizden biraz uzakta kenarda bekliyodu bi kez bile ötmedi... ötüp anasını babasını cağırması gerekiyodu.
Sosyal ağlarda paylaş

biz adını unuttuğum bi kuş yavrusu bulmuştuk (çalıkuşu mu ne). neyse iğnesiz şırıngayla beslemiştik. sulu ekmekli karışımlarla. gayet güzel büyümüştü.

sonra büyüyünce uçması içi ordan burdan atmaya başladık. yalpalaya yalpalaya düşüyodu yavrucak. üzülüyoduk uçmuyor diye. sonradan öğrendik o tür uçmazmış fsdfsfds... sadece yerden bi iki metre havalanan tiplermiş... neyse bi gün kocaman oldu gitti...
Sosyal ağlarda paylaş

Fenrisinde dediği gibi beslemek için iğnesiz şırınga kullanılıyor böyle küçük canlılarda zorla ağzını açım yavaş yavaş besliyorsun zaten başta ık ık desede refleks olarak yemek durumunda kalıyor genede sen bir veterinere sorsan iyi edersin neyle beslemen gerektiğini.Çünkü normalde süt ile beslenmiyen bir hayvan yavruyken belki dokunur.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:

biz adını unuttuğum bi kuş yavrusu bulmuştuk (çalıkuşu mu ne). neyse iğnesiz şırıngayla beslemiştik. sulu ekmekli karışımlarla. gayet güzel büyümüştü.

sonra büyüyünce uçması içi ordan burdan atmaya başladık. yalpalaya yalpalaya düşüyodu yavrucak. üzülüyoduk uçmuyor diye. sonradan öğrendik o tür uçmazmış fsdfsfds... sadece yerden bi iki metre havalanan tiplermiş... neyse bi gün kocaman oldu gitti...

abi tavuk??..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...