Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk komuta kademesi istifa etti

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

E abi o zaman komutanlar akp nin ekmeğine yağ sürmüş demek oluyor?

komutanlar akp ci mi oluyor?

Bırakmasınlar madem tehlike varsa.

Ben o konumdaki askerlerin istifa ederken sonrasını düşünmeden bir hareket edeceğini sanmıyorum. Muhtemelen kendilerinden sonra gelecek olan potansiyel isimler hakkında bir fikirleri vardır. Sonuçta "ülke için gerekli olanı yapamadık" gibi bir amaçla istifa eden insanlar ülkenin tehlikeye girmesine de izin verecek bir şekilde yapmaz bunu. Ama bu AKP her işe bir şekilde hile sokabilirler belli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

herkez kendi aleminde, şu yaşanan olay çok büyük ve tehlikeli bir durum , iç savaş dedim diye gülüp eğleniyor kimileri, umarım gerçekten hep gülüp eğlenecek bir konu olarak kalır neyse patiye göre bir konu değil bu konu,

tinu kardeş.
Seninle bire bir aynı düşüncelere sahibim.Fark şu.Ben son 2 senedir iç savaş öngörüyorum.Daha birkaç gün önce başka bir konu başlığında yakında seferberlik ilan edilecek dediğim zaman da benimle dalga geçen tipitipler oldu.Ama zararı yok.Ülkenin içinde bulunduğu durum iyi değilden daha da felaket.Ve samimi olarak tekrarlıyorum...Şu an Yunan ordusu Ege'de birkaç hareket yapıp zart diye saldırsa memlekete bir kere deniz kuvvetleri kilit...Harekat daire başkanı, deniz kuvvetleri kurmay başkanı dahil olmak üzere tüm kilit komutanlar tutuklu.Hava kuvvetlerinde de bayağı tutuklu var.Komuta kademesi allak bullak.Şu an hangi komutanlığa kim vekalet edecek,bu belli değil.Dediğin gibi birileri işin gırgırında.Oysa şu an birileri bir taraflara giren şemsiyeleri açmaya çalışmakla meşgul.
Sosyal ağlarda paylaş

Yunanistan bu kadar borç altındayken Türkiyeye saldıracak bir de Avrupa Birliği buna sıcak bakacak? Hayır Türkiyeye bayıldıklarından değil Yunanistanın önce iç politikasını dengeleyip avrupa birliğinin para deliği olmaktan kurtulması gerektiği için. Yani söylediğin senaryolar çok komik. Evet böyle bir durum olası bir savaş senaryosunda gerçekten tehlikeli ama mantıklı bir savaş senaryosu olması lazım ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

tinu said:

herkez kendi aleminde, şu yaşanan olay çok büyük ve tehlikeli bir durum , iç savaş dedim diye gülüp eğleniyor kimileri, umarım gerçekten hep gülüp eğlenecek bir konu olarak kalır neyse patiye göre bir konu değil bu konu,

ya ne iç savaşı ahahahaha

kırmızı kalı kitaplarıyla tekbir getiren şakirtler vs ellerinde bükülmüş sözcü gazetesiyle gazlanmız ulusalcı gençler mi?

ÇOK TEHLİKELİ DURUM ABİİİ dediğini neler geldi neler geçti, bu olayın da ömrü 2 hafta şurda. O arada fener düşerse 5 gün max.

Yok şu anda biri saldırsa ne olurmuş da ölmüşüzmüş de,
komutanlar istifa etse de tc'ye dalsak diye düşünüyordu millet şu an çünkü.

Bu nasıl bi gaz,,

ben iç savas bu olaydan sonra çıkar demiyorum farkındaysan, çok tehlikeli bir durum, anlamıyorsunuz dimi,

adamlar ele geçirdiler ülkeyi, bir çember oluşturdular , şimdi ya o çemberin içinde olacaksın yani onlardan olacaksın peki padişahım emredersin padişahım diyeceksin ,

ya çemberin dışında kalıp yok olacaksın, her kapı kapanacak sana, hareket edemeyeceksin , muhalif olamayacaksın itiraz edemeyeceksin,

o çemberin oluşumunu engelleyen bir duvardı ordu, ne yaptılar ergenekon tutuklamalar yancı medyanın baskısı vs.. orduyu önce halkın gözünde yıprattılar, şimdi tüm komutanları istifa ettirdiler, ve yakında atamalar var, ordunun başınada o çemberin içinde olan komutanları geçirecekler, ve bundan sonra çok daha özgürler çok daha rahatlar, artık ordu yok, polis onların, orduyuda aldılar, medyada onların, itiraz ettiğin an içerdesin, ama tabi size göre ne varki dimi :)

her yolu kapatıyorlar onlardan değilsen hiç bok değilsin, ve bu böyle devam ederse bir gün o çemberin dışında kalanlar o çemberi kırmak isteyecek, bu yüzden bu olay çok büyük hatta kırılma noktası neyse ya dediğim gibi patiye göre bir konu değil bu ,
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

tinu said:

tinu kardeş.
Seninle bire bir aynı düşüncelere sahibim.Fark şu.Ben son 2 senedir iç savaş öngörüyorum.Daha birkaç gün önce başka bir konu başlığında yakında seferberlik ilan edilecek dediğim zaman da benimle dalga geçen tipitipler oldu.Ama zararı yok.Ülkenin içinde bulunduğu durum iyi değilden daha da felaket.Ve samimi olarak tekrarlıyorum...Şu an Yunan ordusu Ege'de birkaç hareket yapıp zart diye saldırsa memlekete bir kere deniz kuvvetleri kilit...Harekat daire başkanı, deniz kuvvetleri kurmay başkanı dahil olmak üzere tüm kilit komutanlar tutuklu.Hava kuvvetlerinde de bayağı tutuklu var.Komuta kademesi allak bullak.Şu an hangi komutanlığa kim vekalet edecek,bu belli değil.Dediğin gibi birileri işin gırgırında.Oysa şu an birileri bir taraflara giren şemsiyeleri açmaya çalışmakla meşgul.

Yahu yaşını başını almış adamsın. Şu yazdığın yazı ilkokul çocuğunun yazacağı yazı, duygusal davranma gözünü seveyim ya.
Sosyal ağlarda paylaş

"aslarını korumaya çalışıyorlar, emekliklerini bu yüzden istiyorlar,
orduya zarar verir, bütün tsk'yı zan altında bırakıyorlar"

diyorlar, ne demek bu ya ben anlamıyorum.
her gün şehit veriyoruz, üst kademe komutanlar yaka paça yakalanıp gidiyor,
bunlar zarar vermiyor da "aslarını koruma" mevzusu mu zarar vericek?
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

o çemberin oluşumunu engelleyen bir duvardı ordu, ne yaptılar ergenekon tutuklamalar yancı medyanın baskısı vs.. orduyu önce halkın gözünde yıprattılar, şimdi tüm komutanları istifa ettirdiler, ve yakında atamalar var, ordunun başınada o çemberin içinde olan komutanları geçirecekler, ve bundan sonra çok daha özgürler çok daha rahatlar, artık ordu yok, polis onların, orduyuda aldılar, medyada onların, itiraz ettiğin an içerdesin, ama tabi size göre ne varki dimi :)

O çembere dahil olmayan hala %50lik bir kesim var ama o kesimi ortadan kaldırmak o kadar kolay değil. Zaten dediğim gibi arkadaşlar genel kurmay başkanından falan bahsediyoruz. Eğer yerine gelecek insanların şakirt olma potansiyeli yüksek olan bir durum olsaydı böyle bir harekette bulunmazlardı diye düşünüyorum. Eminim bu tarz şeyleri bizden daha detaylı düşünmüşlerdir ve daha iyi biliyorlardır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi dur dur çok güzel bi laf duydum

"tsk askerleri teröristle nasıl savaşır, mağaraya nasıl girilir, dağda nasıl terörist avlanır eğitimi almaz,
bunun eğitimini alan birliklere (polisi kastediyor) verilmesi lazım terörle mücadele"

o yeah.

adamlar resmen ordu hakkında hiç bir bilgiye sahip değillermiş...
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Yunanistan bu kadar borç altındayken Türkiyeye saldıracak bir de Avrupa Birliği buna sıcak bakacak? Hayır Türkiyeye bayıldıklarından değil Yunanistanın önce iç politikasını dengeleyip avrupa birliğinin para deliği olmaktan kurtulması gerektiği için. Yani söylediğin senaryolar çok komik. Evet böyle bir durum olası bir savaş senaryosunda gerçekten tehlikeli ama mantıklı bir savaş senaryosu olması lazım ortada.

Misal dedik be Ardeth.
Ayrıca Amerika'da dünyanın iç ve dış borcu ile uğraşıyor,yıllardır karşılıksız dolar basıyor ve Irak,Afganistan,yeniden Irak,arada Somali,Yugoslavya,derken Libya ve yakında Suriye,İran....saldırıp kamuoyunu ülkenin ekonomik çöküntüsünden kısmen de olsa soyutluyor.Bu Yunanlılar da dangalak millet.Ben misal verdim ama genel kurmay başkanları az biraz Makarios sever bir adamsa,dedesinin de Kapalıçarşı'daki dükkanları varsa neden olmasın?

Ben cidden soruyorum, şu an herhangi bir saldırı olsa...ya da bırakın dış saldırıyı,içimizdeki Kürtçüler-PKKlılar topyekün ayaklansalar,bu isyanı kim bastıracak,nasıl bastıracak?
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

tinu said:

O çembere dahil olmayan hala %50lik bir kesim var ama o kesimi ortadan kaldırmak o kadar kolay değil. Zaten dediğim gibi arkadaşlar genel kurmay başkanından falan bahsediyoruz. Eğer yerine gelecek insanların şakirt olma potansiyeli yüksek olan bir durum olsaydı böyle bir harekette bulunmazlardı diye düşünüyorum. Eminim bu tarz şeyleri bizden daha detaylı düşünmüşlerdir ve daha iyi biliyorlardır.

e ben niye iç savasa gidiyoruz diyorum, %50 kısım var evet ama %50 kısımın karşısında medya var, polis var, savcılar mahkemeler var, iş dünyası para bunların elinde, e şimdi orduyu da yok ettiler, ne kaldı o %50 nin dayanabileceği bir güç yok, ve seneler geçtikce daha kotuye gıdecek o %50 kısım dışlanmaya devam edecek, tek kelime ettiğin binecekler kafalarına, e sonuç nereye gidecek?
Sosyal ağlarda paylaş

Lolololol iyi olmuş sonunda hayırlı bi iş yapmışlar istifa ederek. Umarım hükümet şu doğan boşluktan yararlanır da 15 ay bi 6-9 ay seviyesine çekilir. Kısa dönemi de biraz daha kısaltırlarsa tadından yenmez.

AKPye ikinci defa HLL TEAM çekerim şu olayı kotarırlarsa. Hadi aslanlarım hadi şakirtlerim
Sosyal ağlarda paylaş

TSK artık AKP hükümetine karşı güç değil. Darbe durumu tamami ile imkansız. Orduyu bitirdiler, kaliteli generaller, muhalifler ya hapiste ya da önleri tıkanmış durumda, AKP yanlısı albaylar terfi aşamasında. Şu anki general komutasının hemen hepsi tamamiyle mülayim adamlar, sesleri çıkmaz keyfine bakar.

Bu üst mevkiler tamamiyle arkadan gelen yandaş tiplerle dolacak.

Medya - yargı - polis - kilit kurumlar derken bu zincire ordunun da dahil olmasıyla herşey dönüşü olmayan yola girdi.

Halk desen %50'si nerede zaten belli, kim yönlendirirse oraya yönleniyorlar, %10'u zaten bölücü, kalanların da büyük kısmı antimilitarizm hayallerinde, Türküm diyene faşist diyen zihniyetteler. Düşmanımın düşmanı dostumdur demeyi bilemediler. Geriye kim kaldı? Hiç kimse.

O yüzden iç savaş diyenlere sadece gülerim. İç savaş çıkmayacak, bu millet daha uyanmaz, kalanların da elinden hiçbir şey gelmeyecek.

Türkiye Cumhuriyeti en geç 20 sene içinde şeriat rejimi altında ABD uşağı rolune bürünecektir. Tabii ki şuan ki toprak parçamızın yarısı ile. Daha kürdistan kurulacak.

Dış kuvvetlerle ciddi savaş dışında hiç birşey bu lanet döngüyü artık kıramaz.

3-5 kişinin cebi doldu, 70milyon ve koskaca bir ülkenin tarihi çöpe atıldı.

Türklerin neden en iyi yaptığı şeyin devleti yıkıp tekrar kurmak olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.

GG.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...