Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tsk komuta kademesi istifa etti

adamınbiri

Öne çıkan mesajlar

Laorx said:

Karea said:

nereye kaçıcaksın ki ?

iran , ırak , suriye ?

yunan zaten almaz seni

bak bi rusya var oraya da kapağı atsak süper olur :)

koşarak kaçmayı planlıyosun herhalde

Ingenious said:

demian said:

umarım iç savaş çıkar da kaçmak için sebebimiz olur ya. hadi AKP, aynen devam, lütfen yıkın bu ülkeyi.

bak hiç bu açıdan düşünmemiştim... :-]

şu arkadaşa cevaptı aslında o
tabi ben yazıncaya kadar araya büsürü msg girmiş
Sosyal ağlarda paylaş

asker var diyorduk, bir halt yapamazlar ordu çıkar tepelerine diyorduk , bir kaç sene önce , onlarıda yıldırmayı yoketmeyi başardılar, şimdi atamalar var bakalım kimler geçecek ordunun başına, bunları bizler sandıkda yıkamayız, orduda yenildi, geriye bir tek seçenek kalıyor.

ya hepimiz bu ülkeden kaçmak zorunda kalıcaz, ya da gün gelecek atatürk cumhuriyeti için sokaklarda savaşıcaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

ya baydim ben bu haberlerden filan, tasi taragi toplayip anadoluda bir ciftlik kurup oraya yerlesicem ve hayatimi wow a adiycam, en guzeli

http://encyclopediadramatica.ch/images/0/0f/AndersBehringBreiviktrolld.jpg

bu senin dediğini yapan bir bünye karşında :D

yerel gazeteleri okurum;muğlalı hasan ustanın dondurmacı arabası çalındı gibi otantik haberler süper oluyo :D yerel tv lerdeki reklamları saymıyorum bile
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

teknik olarak ne olduğu çok şeyimde değil
görevden ayrılıp gitmek istemişlerse istifadır.

yoksa istifa ediyorum! diyip ceketini alıp gitmek bunlarda var mı onu da bilmiyorum

adamınbiri ile karşılıklı onu yazışıyoruz.Ulusal Kanal, Kanal B ve ART'ye göre istifa...diğer tüm kanallara göre emekliliğini isteme...

Ayrıca şöyle bir durum var.Gen.Kur.Bşk. ve diğer kuvvet komutanları istifa ettikleri zaman 50 seneye yakın askerlikten doğan özlük haklarından vazgeçmezler ancak bulundukları görevden ayrılırlar. Durum şu an karışık...İş hayatında şu vardır, "patron,ben ayrılmak istiyorum, hesabımı kesin de el sıkışıp ayrılalım."O zaman ele-güne karşı istifa etti denmez de anlaşarak ayrıldılar denir.Burada da hükümete "kardeşim biz ayrılıyoruz o zaman,ne gerekiyorsa yapın" denmiş olabilir.Benim kitabımda 4 komutan aynı anda emeklilik istiyor şeklinde bir haber komiktir ve aslında istifa ile eş anlamlıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

asil sorun ciftlikte malzeme bulmak yanniz

m4 alabiliyomuyuz?, bide kizilcahamam yakinlarinda ciftlik lazim tandiig olan varsa haber versin

dikkat et tavuk kümesinin içinde kızılcahamambombalısaldırı.doc u bırakma. şöyle masa üzerine, laptop un üzerine koy, buzdolabının üzerine stickerla not al falan. polis geldiğinde bi bardak su iste sonra yut notları.
Sosyal ağlarda paylaş

ışık koşaner'den açıklama gelmiş:

"şu anda 173'ü muvazzaf, 77'si emekli olmak üzere 250 general-amiral, subay, astsubay ve uzman jandarma çavuş, hürriyetlerinden yoksun olarak tutuklu bulunmaktadır. tutuklamaların evrensel hukuk kaidelerine, hakka, adalete ve vicdani değerlere uygun olarak yapıldığını kabul etmek, bir çok hukukçunun da ifade ettiği gibi, mümkün değildir. bu durum, bir çok defa yetkili makamlara iletilmesine, anlatılmasına ve takip edilmesine rağmen soruna yasal çerçevede bir çözüm bulunması mümkün olmamıştır. haklarında henüz hiçbir kesin yargı kararı olmamasına rağmen tutuklu bulunan 14 general-amiral ile 58 albay, hürriyetlerinin tahdit edilmesinin yanı sıra mevcut yasalarımız gereğince bu yıl yapılacak yüksek askeri şura'da değerlendirmeye girme hakkını kaybetmiş ve peşinen cezalandırılmıştır. soruşturma ve uzun süreli tutuklamaların bir amacının da tsk'nın sürekli gündemde tutularak kamuoyunda bir suç teşkilatı olduğu izleniminin yatarılmaya çalışıldığı, bunu fırsat bilen yanlı medyanın da her türlü yalan haber, iftira ve suçlamalarla yüce ulusumuzu kendi silahlı kuvvetlerine karşı tavır almaya teşvik ettiği dikkatlerden kaçmamaktadır. bu durumun önlenememesi ve yetkili makamlar nezdinde yapılan girişimlerin dikkate alınmaması genelkurmay başkanı olarak personelimin hak ve hukukunu koruma sorumluluğumu yerine getirmeme engel olduğundan, işgal ettiğim bu yüce makamda göreve devam etme imkanını ortadan kaldırmıştır. şartlar ne olursa olsun tsk'nın kahraman mensuplarının kutsal görevlerinde bundan önce olduğu gibi bundan sonra da üstün disiplin, cesaret ve fedakarlıkla başarıya ulaşacaklarına olan kesin inancımı bir kez daha güvenle ifade ederken, tsk'nın tüm mensuplarına sağlık ve esenlikler dilerim."

offf fena karışcak ortalık.
Sosyal ağlarda paylaş

ya guzel guzel yaziyoruz iste buraya

masaustune bendarbeyapcam.doc diye bir belge actim, butun haritalari filanda oraya copy pasteledim

butun irtibat kurdugum kisileri ise pozisyonalri ile birlikte kucuk bi deftere not edip bu defteri ip ile boynuma astimki yakalnirsam polis zorlanmasin

butun planimi telefonla analttim bide, kayitlarada gecmistir kesin

yazik polis efor sarfetmesin ehr turlu onlemi alalim
Sosyal ağlarda paylaş

Apo'nun bugünkü açıklaması...

İmralı’da ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken bölücübaşı Öcalan, avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada “Benim yapacaklarım bitti. Bundan sonra benim rolümü sürdürmem için sağlık, güvenlik ve özgür hareket alanının sağlanması gerekiyor. Artık bunlar olmadan hiçbir şey yapmıyorum” dedi.

devamı için linki tıklayın...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18368937.asp?gid=381

Eeeee, memleketin ordusunu hepi topu 20-30 tane yavşak gazeteci ve onlardan daha yavşak badem bıyıklı 80lik ilkokul mezunu bir cemaat lideri Amerikan destekli iktidar ile tarihinin en zayıf durumuna sokarsa...Gelmiş geçmiş en hain, en kötü, en aşağılık katil de unutur tabi,"devletimin emrindeyim,devletim ne emrederse yaparım."dediği günleri.

İlerici-demokrat-hepimiz Ermeniyiz-yaşasığn demoğkhrasii diyen aydın görünümlü entel-dantel takımı kına yaksın. Şu an herhangi bir ülke Türkiye'ye saldırsa ne duruma düşeriz, hiç düşüneniniz var mı? Yazıklar olsun koskoca devleti bu hale getirenlere de, buna neden olanlara da!!!
Sosyal ağlarda paylaş

askeri lise falan okusaymışım keşke zamanında. önüm ap açık olcakmış. o koltuğa mı otursam, bu koltuğa mı diye düşünür olurdum heralde şu günlerde.. ortalık iyice tenhalaşıp sular durulduğunda da salona ilk gelen misafir gibi, tüm sandalyeler boş, nereye otursam derdine düşerdim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...