Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şişmanlık ve askerlik: Bilgi başlığı

Mino

Öne çıkan mesajlar

Allure-
mesajın çok iyi niyetli ama işin aslı oyle değil. askeriyeye vasıflı ve vasıfsız amele lazım işlerin görülmesi için o yüzden hepimiz hayatımızın bi döneminde oradayız. eğer askeriye görülmesi gereken işleri için dışardan hizmeti satın alırsa şu anki yedek subay ve erlere verdiği paranın (yaptığı harcamaların) bilmem kaç mislisini ödemek zorunda kalır. oysa bu düzende vatan millet sakarya gazıyla, 3-5 liraya işi görülüyor.

yoksa geçicen o top yekün savaşa hazırlık mavralarını... 1950'lerde kaldı

edit: askerde telefon yasak
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

Şerefsiz dahiliye doktoru subay bugün beni heyet olmamasına rağmen bile bile çağırmış hastaneye,gittim.Adamlar sevk kağıdını sıraya aldı falan,yarınmış heyet.Ama adam heyet olmayabilir de diyor.Kardeşim 6-7 eylül de benim kayıdım var almam lazım belgeyi diyorum.Ohooo zaten sen yarın heyete giricen onun evrakları bayramdan sonra çıkar diyor.Çıldırdım ya,bu kadar kokuşmuş bu kadar rezil bir yer görmedim.Askeriyeyi lanetliyorum resmen.Doktora derdimi anlatıyorum istanbula gidicem yüksek lisansa filan diyorum adam omuz silkip bana ne diyor.Allah cezanızı versin sizin,keşke bi imkan olsa da vicdani retten gitmesem.Nefret ettirdiniz ulan kendinizden.

BEĞENMİYOSAN PATLICANLARI HAZIRLA KARDEŞİM

ERKEK SAVAŞI BU BEYENMİYOSAN OYNAMA sdsfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

2 kuzenim bi de abim gitti. Kuzenler "vatan millet sakarya, vatan borcu" mode on gittiler, geldiklerinde sövmekten dudakları şişmişti.

Kısa dönem erleri bile bazen öyle mantıksız işler peşinde koşturuyorlar ki aklın hayalin durur diyorlar. Büyük kuzen tv de her "tsk nın personel ihtiyacı var" lafını duyunca deliriyor ahahah, "abuk subuk bi işe 5 kişi gönderiyorlar lan, çinin nüfusu bile yetmez tsk'ya" diye.

Abim de bunalıma girmişti yazık iş yapmamaktan. Sabah atelyelerin başına geçiyordum 5 atelyenin her birinde çay içe içe günü bitirmeye çalışıyordum, mide hastası olacaktım çay içmekten" diye sızlanıyordu garibim sdfsdgs. 6 ay 6 sene gibi gelmiş işsizlikten. Makine mühendisi bide, resmen havaya uçan 6 ay.
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

eşcinseli, fazla kilolusu, hastasını falan geçtim, onların yapmak gibi herhangi zorunluluğu olmamalı zaten ama;

askerlik yapmak neden bazı kişilerin bu kadar zoruna gidiyor? zaman kaybı evet, üniversite mezunu olduktan sonra, mesela, 6 ayını askerlik yerine kariyerinle değerlendirebilirsin doğrudur.

adamlar size gidin kandil dağına harekata katılın veya yüksekova'da sınır nöbeti tutun demiyorlar ki, yedek subay olmak zorunda da değilsin. askere giden adam ister istemez biraz olgunlaşır, adamlaşır, maddi durumu iyi olan biri ile kerpiç evde doğmuş büyümüş birisi orada komutanın karşısında eşittir. kendi başının çaresine bakmayı öğrenirsin, ha bu muhabbetler belki geri de kalmış olabilir, bilemem sonuçta seneye mezun olduktan sonra gidiyorum askere.

belki herkes için değil ama bazı kesim için askerlik olmalı, yüzler sürtülsün, adamlar dibi görsün diye. dayak tekme tokat muhabbetleri de yine aynı kesim için geçerli.

arkada$ım dalga mı geçiyorsun? 6 ay Hakkari Çukurca'da sınırda nöbet tuttum, günde 12 saat.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...