Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Stronghold 3

Masticore

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
Oyun inanılmaz buglı, moralimi bozdu. Adamlar kapıya fln sıkışıyorlar, binalara takılıp kalıyorlar öyle ölene kadar, kontrol edilemiyor.
2 bölümü tekrar oynamak zorunda kaldım sırf Lord binalara sıkıştığı için. Düzgün bir patch lazım acil.
İlk izlenimim o kadar da olumlu değil. Çok kasmamışlar sanki oyun için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben grafikleri begendim, onemli bir buga da denk gelmedim.. Ama grafikler disinda oyunda hicbir yenilik yok, hatta eksiklikler var. Mesela duvarlari istedigimiz kalinlikta yapamiyoruz, standart vberilenlerle yetinmek zorundayiz. Crusader'daki gibi bir skirmish modu yok.

Biraz zevke bagli ama mizrakli adamlarin mizraklarini icabinda surlarin ustundeki adamlara kadar firlatmalari da hosuma gitmedi. O tarz mizraklarin firlatilarak kullanildigini hic sanmiyorum.

Bunun otesinde hemen hemen her sey Stronghold 1 ile ayni. Tek fark honor binalari, o da tam hatirlayamadigim Stronghold 2'de vardi sanirim.

Ilk Stronghold varsa almaya degmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

Biraz zevke bagli ama mizrakli adamlarin mizraklarini icabinda surlarin ustundeki adamlara kadar firlatmalari da hosuma gitmedi. O tarz mizraklarin firlatilarak kullanildigini hic sanmiyorum.

Yıllardır ortaçağ-kale sümilasyonu ile uğraşan bir firmanın böyle birşey yapması çok garip. Kaynakçadan anladığım kadarı ile mızrak olarak kullanılan ayrı bir çeşit, Thrust mantığı ile kullanılan ayrı ikisini aynı şekilde kullanmakta apayrı birşey olmuş...

Bence asıl konu: 13 metre yüksekliğindeki bir sura sağlam ağaçlardan yapılmış bir mızrak nasıl fırlatılır?

http://www.middle-ages.org.uk/spears.htm said:

The javelin was a type of spear used by the ancient Greeks and the pilum was the name of the throwing spear which was used by the Romans

An Angon was a throwing spear used during the Middle Ages. The angon was a 6 foot long spear with a slender iron neck featuring a barbed head. The angon was essentially identical to the Roman pilum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...