Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Andımız kaldırılsın yürüyüşü

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

demian,Allah aşkına ilköğretim çağındaki çocuklar okula gelmeyi de istemez.Komik olmayalım lütfen yahu?!Milyonlarca çocuğu zorla alıp okula tıkınca bu baskı olmuyor,anti-demokrat davranış olmuyor,insan haklarına aykırı olmuyor(ki değil gerçekten,onlar çocuk,reşit değiller, kendi kararlarını kendileri veremezler,verdikleri zaman büyük oranda yanlış kararlar verirler ya da yanlış kararlar vermeleri ve yapmaları kuvvetli ihtimaldir)...1 dakikada söylenen ve kafası çalışan çocuğun gayet rahatlıkla anlamını anlayacağı bir yemini etmek söz konusu olunca,"belki bu yemini etmek istemeyenler vardır"deniyor,diyorsun....
Yok arkadaş,ANDIMIZ'ı etmek istemeyen kafalar belli işte.Siz de tuzağa gelmeyin.ANDIMIZa karşı çıkanların demokrasi,insan hakları diye bir kaygıları yok ya da bunlar için karşı çıkmıyorlar.Ya Kürtçü oldukları için karşı çıkıyorlar,ya da Atatürk düşmanı oldukları için karşı çıkıyorlar.
Biraz daha uyanık olalım lütfen.
Kendimizi alakamız olmayan düşüncelere,sistemlere,ideolojilere trolletmeyelim(doğru kullandım galiba).
Sosyal ağlarda paylaş

Andımız da geçenler gerçekten rahatsız edici mi geliyor size? gayet normal bence. hepimiz okuduk o andımızı. içinde dil,din,ırk, renk ayrımı yapmaya teşvik eden birşey mi var? Ben türk değilim muahbbetleri yapmayın değilsen bile azınlık yüzünden herşeyi nötrleştircek değiliz. Ortama uyum sağlıcaksın. insanın yaşadığı devletini, insanlarını sevmesi, büyüklerine saygı, küçüklerine sevgi göstermeyi temenni etmesi yanlış mıdır? Andımız kalkmamalı hatta günde 2-3 kez okutsunlar da bu ülkeyi bölmeye çalışanlar iyice kudursunlar. Sabahları ilkokul çocukları hep birlikte yüksek sesle söyledikleri andımızı duymak gerçekten güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

en iyi savunma saldırıdır mantığı var burada. Sonuçta genlerimizde var bizim kendi ırkımızdan utanmak, onu ne mutlu türküm diyene ile kompanse ediyoruz =)
He, andımız değiştirilebilir, ne mutlu türkiyeliyim falan yapılır. Ama geçmişi,tarihi ve kendini öğretirken yanlı olmakta fayda var. Bireysel olmaktan uzak tutar insanları.

Bide kendi tercihine bırakılsın denmiş, lol diorm babası anası ne derse onu diyecek o yaşlarda ki bi adam. Ben karşıyım bilader, zormu geliyor ülke yararına and içmek nedir olay yani.
Bu gaz olsun, öğrencilere destek olsun biraz da milliyetçilik aşılan die üretilmiş bişey, işte bunu okuyunca belki bi ihtimal daha sıkı ders çalışır adam ülkesine daha bağlı olur diye düşünülmüş.

Mesela askerde, eğer yemin etmek istemiyorsan,etmiyorsun. Bu o tarz bişi deil.
Sosyal ağlarda paylaş

atatürkten sonra çokpartili yönetime geçmek bizim sonumuzu hazırladı, halkta bütün cahilliği silicek neslin yetişmesini yabancı karıştırmalar yüzünden devam ettiremedik, hep halkın din zaafını kullandılar

ismet inönü halkın din çılgınlığı yüzünden kurban gitti, oy kaybetti, herşey berbat oldu, berbat olan s.çılan şeyi de DP adnan menderes sıvadı iyice, üstüne iyice sıvandı sıvandı sıvandı artık bugün gül dikiyoruz sıvadıklarımızın üstüne

halkın aslında istediği şey faşizm. gerçekten bu olay tamamen
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Onun adına eğitim diyorlar Ardeth kardeşim. Beyin yıkamak değil,bu mantıkla 7 yaşındaki çocuğu öğreteceğimiz her şey beyin yıkamak olur. Eğer devlet en küçük bireyine eğitim verirken kendi varlığının devamını sağlamak ve kendisini oluşturan milletinin bütünlüğünü sağlamak amacıyla belirlediği eğitim programını uyguluyorsa ve bu eğitim programının bir parçası da bu ANDIMIZ ise bana göre bunu körü körüne "beyin yıkama" olarak nitelendirmek yapılan işi basite indirgemek olur.

Sen niye bir çocuk kendi kararlarını verebilecek yaşa gelmeden ona zorla varlığını vatanına milletine armağan ettiriyorsun? Bu beyin yıkama değilse nedir? Niye seçim yapabilecek yaşa gelmemiş bir insana zorla vatanını sevdirtmeye çalışıyorsun. Bırak 18 yaşını geçince o karar versin vatanının mı sevecek başka yere mi gidecek. Başka bir konuda da sen söylemiştin zaten "isteyen istediği yere gider" diye e o zaman ilkokul çocuklarına bu dayatma niye? Zorla ideolojik fikir aşılıyorsun işte, andımızın neresi de eğitim var anlamadım.

Eğitim dediğin önce bilgi vermekle olur. Dediğim gibi Atatürk'ün yaptıklarını, fikirlerini vs bir ders kapsamında öğretilmesi gayet normal (zaten yapılıyor da). Bunun ötesinde gerçekçi bir şekilde modern dünya tarihi dersi kapsamında olan savaşları vs öğrenmek de makul. Ama bunun yerine ilk öğretimde yaptıkları şey milli güvenlik tarzı videolar izletip ilkokul çocuklarına hiç bir sebep neden vermeden "aha bu komşumuz düşman, bu da düşman, şu da düşman" diye izlettirmek. Eğitim dediğin saf bilgi sunmaktır ve yorumlamasını beyinlere bırakmak demektir.

Bu bariz beyin kontrol kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

her insan cocugunu istediği gibi yetiştirmekte özgür arkadaşlar.
beyin yıkama falan değil olay. onlara göre de sen bu düşünceyi benimsediğin için küçükken ya da daha sonra senin beynin yıkanmış.

artık bu "en doğrusu bu" zihniyeti değil de "bence" şeyi oturmalı.

pf karnım acıktı 2dk bile duramıyorum bu başlık cok sıkııcı
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Ardeth,7 yaşında çocuğun nasıl seçme şansı olacak Allah aşkına?Her durumda o yaştaki çocuklara bir şeyler öğretilir ve seçme şansı falan verilmez.

İŞTE tam bunu diyorum. 7 yaşındaki çocuğun bir ideoloji seçmesi için yaşı o kadar erkenken neden o çocuğa zorla vatan sevgisi aşılanıyor?

said:
Bunu beyin yıkama olarak nitelemeyi anlamıyorum. Ya da ille de beyin yıkanacaksa böyle güzel bir yeminle yıkansın diyorum.Ben,benim yaşımdakiler,sen,biz bu yemini yıllarca ettik.Ben kendi adıma bir zarar görmedim bundan.

Yahu bir insan vatanının sevmekte serbest mi değil mi? Bir insan varlığı ile ne yapacağını seçmekte serbest mi değil mi? E bu seçimi yapması için en ideal koşul nedir? Kendisine farkındalık aşılanır, özellikle de modern türkiye tarihi anlatılır, mümkün olduğunca sadece saf bilgilere dayanarak (bu tabi daha liseye doğru olabilir ilkokul erken çünkü). Daha sonra 18 yaşına gelen vatandaş varlığı ile ne yapacağına kendi karar verir.

Son olarak bu konularda kendi adımıza konuşmamak lazım. O andımız olmasaydı ne olurdu, olmasına nazaran ne farklar yaşanırdı bunu değerlendirmek zor. Yani sen ülkesini kendi iradesi ve fikirleri doğrultusunda seven bir insan olabilirsin. Ama ben andımızın ve tabi ki ilk öğretim üzerinde uygulanan bu politikaların, ülkesini beyin yıkama sonucu seven insanlar doğurduğunu düşünüyorum. Bir baksana, Türkiye bence ülkesini ancak belirli semboller üzerinden sevebilen insanlarla dolu. O semboller olmadan sudan çıkmış balığa dönerler çünkü ilk öğretimden beri bu semboller üzerinden vatan sevgisi aşılanıyor insanlara. Bu insan haklarına aykırıdır benim fikrimce.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth,bu tartışma senin bu bakış açınla 3 ay sürer.O zaman sana şöyle bir soru:Neden 7 yaşında çocuğa okuma-yazma öğretiyoruz?Bir sor bakalım,o çocuk okuma-yazma öğrenmek istiyor mu?Ya da 10 yaşında çocuğa neden bayağı kesirlerde çarpma,bölmeyi öğretiyoruz?O çocuk acaba istiyor mu?Ya da 13 yaşında çocuğa neden tarih dersi öğretiliyor?Belki o 13 yaşında ki çocuk tarih öğrenmek istemiyor.

Beyin yıkama falan yok.
Dünyanın ilk Kurtuluş Savaşı'nı ve hem de cümlenin tam anlamı ile 7 Düvele karşı kazanan bir genç cumhuriyetin;yüzlerce yıllık yobazlık ve gericilik üzerine bina edilmiş toplum yapısını devrimci bir anlayış ile şekillendirmek için yapmış olduğu eğitim çabasını yansıtıyor bana göre bu yemin.
Sosyal ağlarda paylaş

Son mesajını şimdi gördüm.
Ya kardeşim sen gerçekten yazdıklarında ciddi misin?Bir insana vatan sevgisi tabi ki küçüklükten öğretilecek.Sen 18 yaşına kadar bir adamı bomboş,vatansız olarak yetiştirirsen o adam o yaştan sonra hangi vatanı sevecek?Al işte,zaten senin dediğin şekilde ÖZAL GENÇLİĞİ ürünleri bol miktarda mevcut.Vatan,millet hepsi tatava cinsi gençlerle kaynıyor ortalık.Bunlar benim yetiştiğim sistemle yetişmediler.Sonuç ortada.

Edit:
Atasözü-Ağaç yaşken eğilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sonra niye toleransın sıfır olduğu, mayo giyenlere ve ermenilere güvenilmez diyen insanlarının yetiştiği bi toplumda yaşıyoruz?

Sevgiyi "ölümüne sevmek" olarak insanlar üzerinden değil semboller üzerinden çocuklara ezberletirsen, büyüdüklerinde kadınlarını da ölümüne seven çelişkili bi toplum haline gelirler işte. Varlığım türk varlığına armağandan başka temel insani değeri olmayan, yeterli eğitimi alamayan (çünkü devlet ancak bu kadarını vermiş) barzolar sokağa hakim oluyorlar. Halbüki bunları çocukken insan olarak yetiştirsen insan olarak büyüyecekler. Dinle minle alakası yok arkadaşlar bunun üzgünüm, siz insanları ne yönde eğerseniz o yönde büyüyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice,Andımız'ı anlayarak ve severek okuyan benim gibi adamlardan bu ülkeye de,millete de zarar gelmez.Ama Andımız'ı gençlere dayatıyorlar,okumayalım,şu kelimenin yerine şunu koyalım,bu ne kardeşim bu çağda,demokrasi var,insan hakları var......
şeklinde söylemlerin ürünü:
-islam fuck yeah toplumu,
-Kürtçü <<İleri Demokrat Vatandaşlar>>,
-Bana ne lan milletten,ülkeden gençliği...

O senin söylediklerinin hiçbirinin nedeni ANDIMIZ değil. Aksine ANDIMIZ'da aşılanmak istenen değerlerin aşındırılmasının ürünleridir o bahsettiklerin.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Son mesajını şimdi gördüm.
Ya kardeşim sen gerçekten yazdıklarında ciddi misin?Bir insana vatan sevgisi tabi ki küçüklükten öğretilecek.Sen 18 yaşına kadar bir adamı bomboş,vatansız olarak yetiştirirsen o adam o yaştan sonra hangi vatanı sevecek?Al işte,zaten senin dediğin şekilde ÖZAL GENÇLİĞİ ürünleri bol miktarda mevcut.Vatan,millet hepsi tatava cinsi gençlerle kaynıyor ortalık.Bunlar benim yetiştiğim sistemle yetişmediler.Sonuç ortada.

Edit:
Atasözü-Ağaç yaşken eğilir.

Vatan sevgisi verme diyen yok. Kimseye ben Türk'üm, ben şuyum ben buyum dedirtmeye, varlığını bir şeye adatmaya hakkın yok. Herkes ondna bahsediyor, vatan sevgisi vereceğim diye bunu yapamazsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...