Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Andımız kaldırılsın yürüyüşü

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

uzun zamandıraşina olduğumuz konular bunlar. dinciler toplanır ve biz eskiden islam vardı ve dünyaya hükmediyorduk 3 kıtaya yayılmıştık ama şimdi başörtüsü yasak ve onun bunun uşağı olmuş konumundayız derler. dış güçlerin kafirlerin müslümanlara eziyet ettiği ve başörtüsü vs vs dini şeyleri yasakladığını ve bunlara karşı koyma vs vs gider bu konu

adamlar kendilerini hep acındırırlar. ve hiçbirşeyden haberi olmayan kişiler ise türk olduklarından heğ ezilenin tarafında durma eğilimi gösterirler.

acaba bu örneklerden başörtüsünü serbest bırakıp acındırma kozunu öldürsek ne olur nasıl olur
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

Pasta said:

Şey lazım anca bunlara
dinci bi mahalleye bomba düşücek
veya yangın çıkıcak hepsi yanarak ölücekler
o zaman derler anca biz bişeyi yanlış mı yapıyoruz lan diye.

İzmitte deprem oldu ki izmit marmaranın en tutucu kesimidir kendi akrabalarımdan da biliyorum verilen tepki bu
http://img03.blogcu.com/images/a/h/m/ahmetdursun374/934ae28ca3f81fb6c97cb702d9acb55b_1296139968.gif

ya şuraya en büyük küfürü yerleştirmek isterdim. şerefsiz lan bunlar en iyisi doğuşun vidyosunu bulayım
Sosyal ağlarda paylaş

saturn said:

islamı kabul edesiye kadar her gün 50 genç türkün kellesi gitti diye biliyorum.

seçme ?

Türklerin o dönemde de herhangi bir siyasi birliği yoktu, öyle 50şer 50şer keseriz diye tehdit edilecek bi ortak toplum yoktu ortada. Bi grup türk zaten müslüman olmuştu, talas savaşını araplarla ittifak yapan bu müslüman türkler kazanınca hepimiz müslüman olmuş sayıldık. Yaklaşık 200 yılda ve biraz kanlı oldu ama baya bi iktidar boşluğu olan bi dönemdi zaten göçebe türkler için, boylar yavaş yavaş wolololo etkisinde kaldı.

Gerçi fena olmamış ya, ne o öyle şamanizm mamanizm falan nihal atsız dinleri. Hazır ramazan da yaklaşıyo mis gibi
Sosyal ağlarda paylaş

andimiz gereksiz. ha bunlar malzeme ediyorlar kendi politiklarina o ayri. yoksa okuyuncu olunmuyor hem türk hem dogru hemde caliskan.

Sunu alman okullarinda okutsalar ya almanca. Almanim dogruyum caliskanim.

ich bin deutsch, ich bin korrekt, ich bin fleißig.
Wie glücklich derjenige doch ist, der sagt ich bin ein Türke. !!!

arkasaniada Arbeit macht frei yazarsin. offf yahudiler cingar cikarir valla.
Sosyal ağlarda paylaş

Artariel said:

şaman kalsaydık ya lan zevkli oluyor hem. eminim islamdan daha az ve daha zararsız hurafeleri çıkardı sdf

Şu an ki hurafelerin ve geleneklerin çoğu zaten bildiğim kadarıyla yüzyıllardır devam eden şamanist adetler ile islamın birleşmesi sonucu çıkmış şeyler. Tahtaya vurmak, erkek çocuklara mavi giydirmek (tüm dünyada var gerçi bu), gelin arabasının önüne oyuncak bebek koymak (70lerde kaldı biraz bu da gerçi) hep şamanizmden kalma şeyler. Bu üçü ilk etapta aklıma gelenler, araştırsak neler neler çıkar daha.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

saturn said:

seçme ?

Türklerin o dönemde de herhangi bir siyasi birliği yoktu, öyle 50şer 50şer keseriz diye tehdit edilecek bi ortak toplum yoktu ortada. Bi grup türk zaten müslüman olmuştu, talas savaşını araplarla ittifak yapan bu müslüman türkler kazanınca hepimiz müslüman olmuş sayıldık. Yaklaşık 200 yılda ve biraz kanlı oldu ama baya bi iktidar boşluğu olan bi dönemdi zaten göçebe türkler için, boylar yavaş yavaş wolololo etkisinde kaldı.

Gerçi fena olmamış ya, ne o öyle şamanizm mamanizm falan nihal atsız dinleri. Hazır ramazan da yaklaşıyo mis gibi

bende senin dediklerine benzer ama biraz farklısını biliyorum. orta asyada uygurlar yıkılınca bir boşluk doğdu kabul ama türk devletleri boylardan oluşuyordu. sanırım türgişler abbasinin bir öncesi araplarla savaşarak orta asyanın müslüman olmasını engellediler. ve bu savaşlarda rivayet o dur ki her gün 50 kelle olayları olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Madde madde inceleyelim yazdıklarını. Ama objektif bakmaya çalışıcam

1) Başörtüsü yasağı : Yasak kelimesi olumsuzluk çağırıştırsa da kılık kıyafet uygulamasının bi normu olması gerekiyor. Dini sembollerin ön planda olması baskı ortamı oluşturabilir, laik sisteme uygun değil.

2) Andımız Saçmalığı : Tam anlamıyla bi saçmalık. Türküm doğruyum çalışkanım diye her gün her gün ezberden saçma bi şiir okuyup varlığımızı türk varlığına armağan etmek falan aptal militer söylemler bunlar. Ha bunu okumuşsun ha sordum sarı çiçeğe, aynı gerzeklik. Bence de kalkmalı.

3) Anadilde eğitim yasağı : Pratikte bi faydasını görmüyorum, zaten türkçe öğrenen okuldan değil televizyondan öğreniyor. Milli eğitim birliği adı altında kürtçe eğitimin yasaklanması aynı zamanda kürtçe dilinin de yasaklanması anlamına geliyor, bu yasak da kalkmalı.

4) Milli Güvenlik Despotizmi : Kesinlikle kalkması gereken bir ders daha. Faşist söylemlerle dolu bi yığın saçmalık.

5) Kesintisiz eğitim zorbalığı : Burda zorbalık nedir onu anlamadım. Heralde kuran kurslarına gidebilmek ve çocukları cahil bırakabilmek için istiyorlar. Aptal oldukları için bunu istemeleri normaldir, aptalların her istediği yapılmaz.

5'in 3'ü gayet mantıklı yalnız. Sırf isteyenleri beğenmiyoruz diye istenilenleri tartışmamak olmaz bence.

ezanı kaldır, ramazanı kaldır, namazı kaldır. kısacası dini kaldır. diğerlerini de kaldıralım np.

dayatmalara hayır diyen kitlenin, tüm hayatının dayatmalar tarafından boğulmuş olması, çok ironik
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

cetintas said:

Andımız 72 milleti bir arada tutan Atatürkçü düşüncenin sembolüdür,üniter devletin harcıdır...Anlayana tabi.
Ama yormaya gerek yok artık kendimizi.
Ben seferberlik ilanının yakın olduğunu biliyorum.
Memleket artık bölündü.Kabul etsek de,etmesek de.Böyle gitmeyecek.

Bu işler her sabah ilkokul çocuklarının beynini yıkamakla olmaz ama çetintaş. Bırakın da insanların seçme şansı olsun zaten.

Onun adına eğitim diyorlar Ardeth kardeşim. Beyin yıkamak değil,bu mantıkla 7 yaşındaki çocuğu öğreteceğimiz her şey beyin yıkamak olur. Eğer devlet en küçük bireyine eğitim verirken kendi varlığının devamını sağlamak ve kendisini oluşturan milletinin bütünlüğünü sağlamak amacıyla belirlediği eğitim programını uyguluyorsa ve bu eğitim programının bir parçası da bu ANDIMIZ ise bana göre bunu körü körüne "beyin yıkama" olarak nitelendirmek yapılan işi basite indirgemek olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Şunlara

kavurma said:

aquila said:

bunlarin ne sikintisi varmis andimizla?

Ey büyük Atatürk sanırım.

|Joker| said:

Yok olur, olsun da. İlkokul çocuklarının beynini Atatürk'le yıkayalım. Bir şey kaybetmeyiz.

Pasta said:

Din tarihini bilen adam müslüman olmaz niye anlatsınlar ki?

Flameoffear said:

Türk milletinin başına gelen en büyük felaket seçtiği din sanırım.

Aluriel said:

ne pis şey lan din

saturn said:

seçme ?

nomsaR said:

günaydın herkese

(tu):)-D

Ama en büyük alkış

Sparkcaster said:

çok boktan bi vatandaşbase ine sahibiz

:)-D:)-D:)-D
(tu)(tu)(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth,7 yaşında çocuğun nasıl seçme şansı olacak Allah aşkına?Her durumda o yaştaki çocuklara bir şeyler öğretilir ve seçme şansı falan verilmez.Devlet eğer benim anladığım manada bir devlet ise vatandaşı ve 7 yaşındaki çocuğu için en iyisini bilmesi gereken en yetkili kurumdur.Vatandaş için vardır devlet.7 yaşındaki çocuğa da varsın devlet ideolojisini öğretsin,bunu beyin yıkama olarak görmemek lazım diye düşünüyorum.Devlet denetimi olmayınca Kur-an kurslarının durumunu görüyorsun.Bırak 7 yaşını 4-5 yaşında bebeler bile oralarda ve kafaları nelerle dolduruluyor kim bilir."Türk'üm,doğruyum,çalışkanım,yasam küçüklerimi korumak,büyüklerimi saymak,yurdumu,milletimi özümden çok sevmektir.Ülküm;yükselmek,ileri gitmektir." şeklindeki sözlerin Atatürk'e verilen yemin(and) ile sona ermesinden rahatsız olmayı anlamıyorum.Bunu beyin yıkama olarak nitelemeyi anlamıyorum. Ya da ille de beyin yıkanacaksa böyle güzel bir yeminle yıkansın diyorum.Ben,benim yaşımdakiler,sen,biz bu yemini yıllarca ettik.Ben kendi adıma bir zarar görmedim bundan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...