Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amalgam Dolgu

pisst

Öne çıkan mesajlar

bende yıllardır kaçtım dişçiden

ama işte düzeltmek lazım

ya benim diş işim başka porselen falan değil o

hyr annem kendi dişçisinde tanesi 400 euro ya yaptırmıstı

babama gittiğimiz dişçi indirimsiz 600 demişti yanılmıyosam

gidip sor tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

Yahu fiyatlar çok değişkendir ,nişantaşındaki bir hekime gidersin 600 euro der ,ssk diş hastanesine gidersin 200 lira verirsin ,gerçek fiyat diye birşey yok.

Ha ona görede hizmet alırsın o ayrı mesele.

da işte yaptırdın mı paraya kıyıcaksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

Yahu fiyatlar çok değişkendir ,nişantaşındaki bir hekime gidersin 600 euro der ,ssk diş hastanesine gidersin 200 lira verirsin ,gerçek fiyat diye birşey yok.

Ha ona görede hizmet alırsın o ayrı mesele.

zaten abi git devlete kimse porselen inley onley yapmaz kaldı ki muayenehanesi olanların bile bir çoğu yapmıo.. parası tuzlu alıyosun falan ama maliyeti yüksek bide uğraştığına değmez
Sosyal ağlarda paylaş

pisst said:

Usa ya git dil zaten az onu öğren 2 ay çalış parayı biriktir git parayı dişe ver olacak gibi :S

Türkiyede fazl değildir fiyatı annem porselen kaplama yaptı tüm alt dişeri 1000TL ye.

bu porselen kaplama değil bu birincisi.
ikincisi bütün alt dişleri 1000 liraya kimse yapmaz. maliyeti 1000 lirayı geçiyo zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

barnacle said:

ben 3 sene önce 150 liraya kanal tedavisi yaptırdım. azı dişine. diş renginde oldu mis gibi.

Kompozit bendede vardı eksiden 1 amalgam var şimdi yerinde onun. Eriyip gitmişti. Aşınıyor + miğdeye iniyor onlar. Ne indiğide belli değil civanın salınımı en azından fdi, ada, who tarafından zararsız olarak konulmuş. Reçine kompozitler şüpheli şu anda hiç kimsenin onayı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Salak zannettiniz heralde beni. Araştırma falan onlarada baktım falan onlarda diyor. Amalgam dolgu olmuyan adamda bile yüksek çıkabiliyor. Fakat amalgam olanlarda genelde %50 60 daha fazla oluyor. Vücutta var zaten istemesende bir miktar.

Zaten ben vejetaryenim sorun yok o konuda amorti ediyordur toksinleri B)

Arkadaşlar diş hekimi sanırsam benle makara yapmışar gibi (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

salak falan zannettiğimizden değil. daha nasıl anlatıyım bilemiyorum illa rakamlarımı çıkarmak lazım ama şöyle bir örnekleme yapıyım. civanın toksik değeri 1000 se atıyorum normal insanda 2 çkıyosa amalgam dolgulu insanda bilmem kaç sene sonra 10 çıkıyo diyelim. bunu söylemeye çalışıyorum. porselen inley içinde bizzat senin için hocamla konuştum bizim fakültede bile yapılmıyo (başkent üni.) sen düşün artık. fiyat konusuda değişkendir ama porselen inley yapan hekim 600-700 liradan daha aza yapmaz ki bunun üst sınırı hakkında fikrim yok. e amerikadaki tedavilerin ücretleriyle burdakini karşılaştırırsan sana ne kadara patlıcağını düşün. senin iyiliğin için konuşuyoruz =) ama kaldı ki araştırmalar diyo bunları hebele hübele demen komik kaçıyo. bizde işkembeden sallamıyoruz burda zaten =)

edit: o parlatmayı sertleşmesine zaman vermek açısından aynı gün yapmıyolar ama yapanlarıda var çağırmadıysa yapmıştır sıkıntı olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...