Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oslo'da patlama

logtrig

Öne çıkan mesajlar

hamsilipilav said:

saygı duyulcak ne var abi türkiyedeki sağcıların katliamlarına da saygı duyuyor musunuz?

Godwin Law is coming....
It states: "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1 (100%)."[3][2] In other words, Godwin put forth the hyperbolic observation that, given enough time, in any online discussion—regardless of topic or scope—someone inevitably criticizes some point made in the discussion by comparing it to beliefs held by Hitler and the Nazis.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben de çok okudum bu adamla alakalı bir sürü şey buldum ama hala beni triple major yapıp 24 yaşında milyoner olmuş, oldukça başarılı çevresinde sayılan bi herifin böyle bir şey planlayıp, günlerce çalışıp, bombayı oslo'ya koyup sonra gençlik kampında 90 çocuğu öldürmesine itecek sebebi bulacak bir ikna şeyi bulamadım.

Mason diyorlar, israil diyorlar tamam da, e abi adamın durumu ortada yani, işsz sapsız olsa tamam dersin dış güçler kullanmış, ulan herif milyoner?

Bence delirmiş herifin teki. Başka bi ihtimal yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Seri katil değil ki adam, seri halinde cinayet işlemiyor, tek seferde. Dizi değil film yani :P

Zekasına saygı duyulabilir, adamın yaptığı şeyin doğru olduğunu düşünmek gerekmez. Hitler'in zekasına da saygı duyulmalı mesela, neye kullandığından bağımsız olarak

PS: ve tabii ki adam ruh hastası, roket haklı
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Seri katil değil ki adam, seri halinde cinayet işlemiyor, tek seferde. Dizi değil film yani :P

Zekasına saygı duyulabilir, adamın yaptığı şeyin doğru olduğunu düşünmek gerekmez. Hitler'in zekasına da saygı duyulmalı mesela, neye kullandığından bağımsız olarak

neymiş bu olaydaki zeka anlamadım polis kıyafeti bulmak mı
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Hayır kardeşim yani bana dese ki kardeş bunalımdayım kafayı yiyorum olm derim atla gel türkiyeye, hem milyardersin hem sarışın norveçli öküz gibi herif, her gece ayrı ayrı hatun götürürsün olum derdim. Ne gerek var yani

adam milyoner abi, orda da ayrı ayrı hatun götürüyordur her gece. Yetmemiş demek ki
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

nileppezdel said:

neymiş bu olaydaki zeka anlamadım polis kıyafeti bulmak mı

başbakanlığı bombalamak ve yakalanmadan gidip bi kampı basıp katliam yapmak biraz zeka gerektirir. Aynı zamanda bu kadar motive oluşu, işini yapmak konusundaki yeteneği de takdire şayan. Kaldı ki o kadar başarılı bir kariyeri zeki olmadan yapmak zor heralde değil mi? Adam zeki Ardeth, senin gibi fizikçi olmak yerine milyoner bir katliamcı olmayı seçmiş, tek fark bu
Sosyal ağlarda paylaş

Şu zekasına saygı duymak lazım mesajları çok absürd kusura bakmayın. Norveç gibi insanların birbirlerine zaten baştan sonsuz güven içerisinde olduğu bir ülkede silah bulup polis kıyafeti giyip 90 kişiyi öldürmek mi zeka örneği. İnsanların iyi niyetlerinden faydalanıp kimseyi beklemediği yerden vurmak pek zeka örneği gibi gelmedi bana..
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

başbakanlığı bombalamak ve yakalanmadan gidip bi kampı basıp katliam yapmak biraz zeka gerektirir. Aynı zamanda bu kadar motive oluşu, işini yapmak konusundaki yeteneği de takdire şayan. Kaldı ki o kadar başarılı bir kariyeri zeki olmadan yapmak zor heralde değil mi? Adam zeki Ardeth, senin gibi fizikçi olmak yerine milyoner bir katliamcı olmayı seçmiş, tek fark bu

biraz zekaya mı saygı duydunuz anlamadım. motivasyonu da acayip süper bi motivasyonmuş, psikolojik sorunla motivasyonu karıştırmayın bence. gören de ordu karargahına girip tek başına kendine ateş eden 90 askeri öldürmüş zannedecek.

akademi dünyasında olduğumdan biliyorum üniversiteler bu adamdan zeki insanlarla dolu her birine tek tek saygı duymadığınızı düşüyorum. bence bu adamın psikopatlığı falan karizmatik geliyor size herhalde bilemedim. Yani televizyonda size "karizmatik" olarak lanse edilen bir davranış biçiminde olduğu için.
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Şu zekasına saygı duymak lazım mesajları çok absürd kusura bakmayın. Norveç gibi insanların birbirlerine zaten baştan sonsuz güven içerisinde olduğu bir ülkede silah bulup polis kıyafeti giyip 90 kişiyi öldürmek mi zeka örneği. İnsanların iyi niyetlerinden faydalanıp kimseyi beklemediği yerden vurmak pek zeka örneği gibi gelmedi bana..

Ben de bunu yazacaktım. Diğer yandan bulunduğu toplumdan bu derece sıyrılabilmesi gerçekten çok enteresan.
Sosyal ağlarda paylaş

abi sanki hepimiz her gün 90 kişi öldürüyoruz

hani bu çok gözü dönüp birini bıçaklamak yada namus cinayeti işlemek gibi bişi değil.yada birilerinin beynini yıkayıp haplandırıp yürü oglum muslmanlık yaşasın diye canlı bomba yaratmak gibi de değil

90 tane adam öldürüp sogukkanlı kalmak.robot olması lzm birinin.psikopatlık yeterli değil bence böyle şeyler için

milyoner olmakta öyle basit birşey değil.

adamın kafası başka calısıyormuş belli.çıldırıp kendine de sıkmamış enson.asıl hasta onlar oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

Yok psikopatlık karizmatikten ziyade ilgi çekici geliyor. Akıl hastalığının karizmatik bir tarafı yok. Motivasyon derken adamın bombaya koyacak gübreyi almak için ona uygun iş sektörü falan seçmesi, bu da demek ki iş hayatına girerken planlamaya başlamış ve hayatını buna adamış. Ruh hastalığı kaynaklı da olsa önemli bir motivasyon. Ha ayrıca istisnasız her zeki adamın zekasına saygı duyarım, o kadar başarılı akademik kariyeri olan adamın zekasına da doğal olarak saygı duyarım.

Ha ayrıca sadist düşünceyle hareket eden herkese saygı duyarım, onlar gibi olmak isteyip olamadığım için. Al sana itiraf :)
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

Norvec polisi bile adamin cok zeki oldugunu soylemis, dogruya dogru simdi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi nilep her zamanki gibi haksın.
nilepin mesajlarında filtre gelsin lorem ipsum gibi haksızım metini gelsin

nileppezdel said:
bu mesajda her zamanki gibi yine liseli liseli açıklamalarda bulunup haksız olduğum konularda da ayak direteceğim. ne kadar haksız olsam da haklıyım işte diye konuyu oraya sürüklemeye çalışacağım. dolayısı ile okumasanız da olabilir. ama okumak isterseniz spoiler'ı açın

Dikkat! Nilep mesajı içerir. Ve yine haksız

Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Motivasyon derken adamın bombaya koyacak gübreyi almak için ona uygun iş sektörü falan seçmesi, bu da demek ki iş hayatına girerken planlamaya başlamış ve hayatını buna adamış.

bence olay tam tersi olarak gelişmiştir. haberi okumadım ama adam bunu dediyse bile böyle gelişmemiştir yani. adam gübre işindedir zaten sonra bombalarla ilgili bilgi toplarken fark etmiştir vs

said:
Ha ayrıca sadist düşünceyle hareket eden herkese saygı duyarım, onlar gibi olmak isteyip olamadığım için. Al sana itiraf

İşte televizyonların, oyunların, kitapların vs sadistlik, psikopatlık gibi şeyleri karizmatik olarak lanse etmesinden kaynaklanıyor aslen. bu adam gibi sadist olmak demek psikolojik bozukluk demek çok farklı bir kafa dünyası belki adamın sosyal bilinci bile yok. sen sadist olmayı şu an olduğun kişinin karizmatik "evil" ikizi zannediyor olabilirsin ama değil bence (bence diyorum psikolog olmadığım için ama "commen sense" kullanmak yeterli bu durumlarda)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...