Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

trainspotting23 said:

iki taraf da eşit derecede zararlıdır diyip ardından tekbir nedir yahu? dendigi için. bayılmam ülkücüye hatta hiç sevmem ama tekbir falan diye pkk'lı ile bir tutamam

gerekli açıklamaları yaptım uzun uzun ister oku ister okuma sen bilirsin. muhtemelen tepkimin sadece bir tekbirle sınırlı olduğunu düşündün ve entel bir anti-din tepkisi sandın ama değil. Medeniyet ve insanlıkla daha çok ilgili.

PKK'lı ile PKK sempatizanını ise ayırmayı bilmek lazım. PKK'lı çok farklı bir nokta ama PKK sempatizanının normal bir Türkiye vatandaşından/kürt olmaktan o noktaya getiren şeyleri irdelemediğimiz ve o PKK sempatizanları dışında suçlu olan tavır ve kişileri aramadığımız sürece NAH çözeriz bu problemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Rewendor said:

şimdi "suça tahrik"le "suç"un bile hukukta eşit olmadığını düşünürsek (ancak ikisinin de yaptırımı var) benim dediğime geliyor yine olay.

hukuki olarak düşünürsen haklısın ama ben yine de bu sorunlara katkılarının eşit olduğunu düşünüyorum. PKK sempatizanı ile PKKlıyı da karıştırmayalım burda. PKKlı dediğimiz kişiler Türkiyedeki kürt-antikürt kamplaşmasından taraflardan ziyade ideolojik sebep çünkü.

abi kusura bakma ama dediklerin çok zor anlaşılıyor. Hızlı yazdığından mıdır bilemiyorum ama cümlelerin çok devrik ve manasız.(içerik açısından değil anladın işte) :S
Sosyal ağlarda paylaş

pkk sempatizanıyla pkk aynı şey. biri aktif diğeri destekliyor o ideolojiyi. "kürtle pkklıyı karıştırma" dersen o zaman haklısın, ama zaten ona lafım yok karıştırmıyorum onları. sokakta yürüyenler pkk sempatizanı yani pkklı kimliğiyle yürüdüler kürt kimliğiyle değil. tepki de pkk kimliğineydi.
Sosyal ağlarda paylaş

pkk sempatizanı ile pkk'lıyı aynı tutmak bu ülkede hiç bir sorunun çözülemeyeceğine işarettir üzgünüm. zaten bir insanı elinde silahlarla dağa çıkmaya iten sebebi bile anlamaktan aciziz bu tavırlarla bari bir insanı pasif bir pkk destekçisi olmaya iten sebepleri, kişileri ve sorunları anlayabilsek belki bir gıdım yol kat ederiz.

bunu dedim diye şimdi muhtemelen onları aklamaya çalıştığımı falan düşüneceksiniz ama hayır bir terör örgütünü desteklemenin malesef (o insanlara üzüldüğüm içim malesef) özrü olamaz, hukuki cezası neyse uygulanmalıdır.

ama hukuki cezaları uygulayıp bir köşeye oturur, tekbir çekip allah allah diye kendi adaletini dağıtmaya çalışan insanları daha az suçlu olarak görürsek bence asla insanların pkklı ve pkk sempatizanı olmasını engelleyemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Ardeth said:

Rewendor said:

şimdi "suça tahrik"le "suç"un bile hukukta eşit olmadığını düşünürsek (ancak ikisinin de yaptırımı var) benim dediğime geliyor yine olay.

hukuki olarak düşünürsen haklısın ama ben yine de bu sorunlara katkılarının eşit olduğunu düşünüyorum. PKK sempatizanı ile PKKlıyı da karıştırmayalım burda. PKKlı dediğimiz kişiler Türkiyedeki kürt-antikürt kamplaşmasından taraflardan ziyade ideolojik sebep çünkü.

abi kusura bakma ama dediklerin çok zor anlaşılıyor. Hızlı yazdığından mıdır bilemiyorum ama cümlelerin çok devrik ve manasız.(içerik açısından değil anladın işte) :S

diyorum ki PKK sempatizanı ile PKKlı kişiler bence birbirinden farklı.

PKK sempatizanı dediğimiz kişiler kürt-antikürt sivil kamplaşmasına ait (yani sivil vatandaşlar arasında oluşan kamplaşma). Bunlar sorunun başka bir boyutu.

PKKlılar ise PKK ideolojisinin bir parçası, yani bu insanların özgürlük savaşçısı vs olarak gördüğü kişiler. Bu insanların PKKlıları neden özgürlük savaşçısı gibi gördüğü vs gibi sorun ve sorular cevaplanmalı burda da.
Sosyal ağlarda paylaş

PKKLılar pkk ideolojisinin parçası olurken, sempatizanları nasıl ideolojinin dışında kalıyor? KCK ne o zaman?

edit: örneklendirelim mesela. Ben 2. dünya savaşında Almanya'da yaşayan bir Alman olsam, köküne kadar nazi sempatizanı olup Aryan ırk aryan ırk diye dolaşsam ama Nazi partisi üyesi olmasam faşist olmayacak mıydım?
Sosyal ağlarda paylaş

bence pkk'lı ile pkk sempatizanını bir tutmak (tabi pkk'yı kullanarak türk halkını tehdit eden emine ayna gibi insanlar çok ayrı bir kefede) konu üzerine yeterince düşünmemişlikten kaynaklanıyor. konu üzerine ne kadar çok düşünülürse ince detaylar o kadar daha ortaya çıkıyor. ama konu üzerine düşünmeyip uzaktan bakarsanız eğer tabi çözünürlük düşük olunca pkk'lı ile pkk sempatizanını aynı noktada görüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

medya pek siklemiyor olayı. twitter en büyük bilgi kaynağı şu an. benim okuduklarıma göre, ölü ya da yaralı yok. polis kontrolü sağlamış ama bir grup dağılmamakta ısrar ediyor. ellerinde taş ve sopalarla nöbet tutmaya çalışıyor. gözaltılar olduğu söyleniyor ve tabi el klasiko yoğun biber gazı kullanılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth;

Pkk sempatizanıyla PKK'lı aynı şeyi savunur, aynı amaca hizmet eder, aynı düşünce yapısına sahiptir. Aralarındaki tek fark birinin aktif olarak bu işin en sonuna kadar gidebilemsi (dağa çık adam öldür vb), diğerininse en fazla böyle şehir içinde gerginlik yaratmasıdır.

PKK'lıyla Kürt'ü ayırt etmek gerekir dersen haklısın. Kürt kökenli herhangi bir insan da PKK'nın şikayetçi olduğu konulardan şikayetçi olabilir, hakkı yeniyor olabilir, vb vb. Bu konuda da düzgün şekilde hak hukuk arıyor olabilir, tepki gösteriyor olabilir. Bu onu pkk sempatizanı yapmaz. Ama tutup cam çerçeve indirmeye, sağa sola molotof atıp pkkya yemek silah yollamaya başalrsa, orada işin boyutu değişiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.anafor.org/haber_detay.asp?id=8652&uyeid=159

buyrun hele. zamanında ülkü ocakları da aynen bu şekilde kurulmuş. hatta ücretsiz karate dersleri falan verilmiş ülkücülere. emniyet güçlerine yardım edeceklermiş. kurtuluş savaşı da ilk önce milislerle başlamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Dennis said:

Sanki ülkücüler toplanınca bu kürt pkk destekliyor, bu desteklemiyor diye ayırıyorlar. Önlerine gelene dalıyorlar işte.

dediğin ne saçma birşey. Adamların toplandıkları yer kendi mahallelerindeki sokak, toplanma nedenleri de "pkk sempatizanı kürtlerin" sağı solu taşlamaları. Sence orada o an pkk desteklemeyen bir Kürt olma olasılığı var mı?

edit:

thedude said:

kurtuluş savaşı da ilk önce milislerle başlamış.

-mış eki başka birinden yakın zamanda duyulmuş bir bilgiyi ifade etmez mi? Senin bunu okulda tarih dersinde görmüş olman ve haliyle -dı yada -mıştı kullanman gerekir. Çıkan anlam ya konuşmayı bilmiyorsun ya da bu bilgiyi yeni öğrendin. Tarih bilmeden ahkam kesmeyin lütfen.

Ayrıca önceden söyleyeyim gramer nazilik değil bu yaptığım. Karşımızdakini ciddiye alıp birşey yazıyoruz haliyle temel birkaç şeyi bilmesini bekliyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth'e katılıyorum,neden katılıyorum sorusuna gelirsek ülkücülerin pkk'dan aşağı kalır yanı yok,yapılan katliamlar ortada,nice masum insan hatta bebekler bile öldürüldü yani masumları öldüren,bebek öldüren tek örgüt pkk değil.

Şu olayda da sade vatandaştan çok kurt işareti yapan malum gençliği görüyorum.Olan malına mülküne zarar gelen sade vatandaşa oluyor,benim üzüntüm bu noktadadır.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de onu diyorum zaten bir Kürt insanını geçiş yapma olasılığını en yüksek olduğu nokta önce PKK sempatizanlığı gibi geliyor bana. Dolayısıyla PKK'lı olmakla arasında bir fark var ve bir insan PKK sempatizanı olduğu zaman PKK'lı olma olasılığı çok daha artıyor. Dolayısıyla normal bir kürtü PKK sempatizanı olmayan iten şey, yani o iki durum arasındaki enerji bariyerini aşmaya iten şey nedir bunları düşünmek için PKK sempatizanını normal bir Kürte daha yakın bir konum gibi düşünmek lazım.

Neyse bu konuya nerden geldik bilmiyorum ama benim orjinal argümanım zaten bu kadar nefret dolu bir kalabalığın normal kürt vatandaşlarını PKK sempatizanı olmaya ittiği. Bu konuda bir itirazınız varsa onu tartışalım ben asıl onu merak ediyorum. Ha diyorsanız ki "PKK sempatizanı olmaya eğilimi olan bir insan şüpheyle bakarım ben zaten" o zaman başladığımız yere geri dönüyoruz ve bu bakış açısıyla hiç bir çözüm noktasına ulaşılamayacağından %100 eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Dennis said:

Sanki ülkücüler toplanınca bu kürt pkk destekliyor, bu desteklemiyor diye ayırıyorlar. Önlerine gelene dalıyorlar işte.

dediğin ne saçma birşey. Adamların toplandıkları yer kendi mahallelerindeki sokak, toplanma nedenleri de "pkk sempatizanı kürtlerin" sağı solu taşlamaları. Sence orada o an pkk desteklemeyen bir Kürt olma olasılığı var mı?

Bu olay için demedim onu genel birşey. Bizim okulda da kürt bir çocuğu dövmüşlerdi, sonra kürtler toplandı işte aradılar bunları, pek delikanlı ülkücüler de şuraya gelin dedikten sonra polisi arayıp, kendileri gitmemişler. Tek kişi olmayınca delikanlılıkları eksi seviyelere iniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

PKKLılar pkk ideolojisinin parçası olurken, sempatizanları nasıl ideolojinin dışında kalıyor? KCK ne o zaman?

edit: örneklendirelim mesela. Ben 2. dünya savaşında Almanya'da yaşayan bir Alman olsam, köküne kadar nazi sempatizanı olup Aryan ırk aryan ırk diye dolaşsam ama Nazi partisi üyesi olmasam faşist olmayacak mıydım?

Hayır sen Nazi partisinin güç kazanmak için kullandığı bir birey olacaksın. Tek başına muhtemelen faşist bir eylemde bulunmayan ama toplum psikolojisi içersine girdiğin zaman çıldıran bir birey olacaksın.

Aynı farkı PKK'lı ve PKK sempatizanı arasında da var. PKK'lı öyle bir noktaya erişmiş ki 3-4 kişilik gruplarla askere karşı operasyon düzenleyecek kadar sıkı sıkıya bağlı ideolojisine. PKK sempatizanı ise içindeki aşırı nefret veya korku duygusu bir grup içersinde körüklendiği zaman harekete geçecek bir pozisyonda. Diyorum size olayı yeterince detaylı düşünmüyorsunuz, yakından bakma çabanız yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...