Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

zeytinburnu karisti

reyou

Öne çıkan mesajlar

saturn said:

Ardeth said:

Rewendor said:

eh yani, şehit haberi yüzünden evinin camına Türk bayrağı asan adama "indirin bunu yoksa biz indiririz" diye tehditte bulunmaya kalkacak kadar şımardıysan, kalkıp 3 gecedir de kürtçe sloganla dükkan camı indirip arabaları taşlıyıp kırıyosan sonunda dayağı yersin.

valla al birini vur ötekine

said:
Dernek önünden ayrılmayan mahalleli önce slogan attı, ardından da tekbir getirip İstiklal Marşını okudu.

İki taraf da bu ülke için eşit derecede zararlı gruplar. Umarım iki taraf da gerektiği cezayı alır.

fazla bilimle uğraşmanın beyne zararlı olduğunu görüyorum.

gerçekten süper bir şekilde savunmuşsun fikrini ve beyninin kapasitesini çok açık bir şekilde ortaya koymuşsun bravo
Sosyal ağlarda paylaş

geçen gün bir kız gördüm. itü makinede okuyor.

milliyetçiliği ile övünüyor, etrafındakilerde onu destekliyor.

verilen bir örnek, birisi kızın yanında kürtçe bir kelime söylemiş, kız da acayip tepki vermiş. bunlar normal karşılıyor, bazıları destekliyor, o da övünüyor onla. hepsi de üniversite öğrencisi.

o kız benım yanımda yapsa onu direk küfür ederdim mesela. ne demek ulan bu kadar dana olunur mu ?

sorsan da itü makinedeyim, zekiyim, milliyetçiyim, bla bla.
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

ilk 6 sayfa okuyabildim bunu yazmadan önce.

ardeth ağır saçmalamış. hani az düşünerek yorum yazanlardan biri, trol değil. işte bu daha da vahim. trol olsa hadi neyse.

kürtler haksızlığa uğrarsa medeni şekilde hakkını arayanlar ile pkklıyı karıştırmayın.

pkk sempatizanı dediğinizin dağdakinden tek farkı biri adam öldürür diğeri ise öldürmesini olağan karşılar. gerekirse ona yardım eder. yardım illa silha taşımak da değildir. şehirlerde olaylar çıkartır.

sadece adam dövmek, yaralamak için kafa tası milliyetçiliği yapanlar da haksız. fakat adamların camında bayrağımız var diye de taşlarlarsa, buna karşı verilen tepki ile diğer pkklıların hareketlerini aynı kefeye koymak..lol

kürtlerin içinde barışçı ve hümanist bi kesim var, sırf bu kesim kendisini yönetmek istediği zaman adamlara baskıyla karşılık verildiği için herifler PKKyı desteklemeye başladılar, çünkü adamlara başka bi yol bırakmadık

birisi sana diyo ki, lütfen benim elimi kolumu tutma, ben kendi elimi sallamak istiyorum. sen diyosun ki "kes lan fakir". adam da diyo ki hakkımı arıycam! sen diyosun "gel yiyosa koççooom" ardından askeri ve polisi otorite aracı olarak kullanıyosun.

hatta adamları askere alıp kendi halkına karşı savaştırtıyosun. ondan sonra adamlar dağa çıkıp iyice PKK'yı desteklemeye başlıyo.

olay bu.gg.
Sosyal ağlarda paylaş

abi yalvarıyorum zeytinburnu'ya geri dönelim ya. bilen eden ara ara yazsın işte. yok anlatamıcaksınız. biri 6 milyar orta direk diyor, diğeri 15 milyar zengin değiliz diyor. 15-20 sayfadır anlatamadık. daha da anlatacak gibi değiliz. boşverin şu para muhabbetini. zeytinburnu ne alemde?
Sosyal ağlarda paylaş

@ardeth

iki taraf da zararlı oluyor. ama iki tarafta eşit derecede zararlı değil.

durup dururken o bayrak inecek diye olay çıkaran ile, iyice sinirlendirildikten sonra saçma sapan laflar edip, milleti döven aynı derecede suçlu değil. ikisinde de hata var dersen tamam ama sen direk aynı diyorsun.

hani bunu anlamıyormusun? nedir? eğer anlamadıysan denileni başka türlü açıklamaya çalışayım.
Sosyal ağlarda paylaş

thedude said:

abi yalvarıyorum zeytinburnu'ya geri dönelim ya. bilen eden ara ara yazsın işte. yok anlatamıcaksınız. biri 6 milyar orta direk diyor, diğeri 15 milyar zengin değiliz diyor. 15-20 sayfadır anlatamadık. daha da anlatacak gibi değiliz. boşverin şu para muhabbetini. zeytinburnu ne alemde?

ahahahahahahah
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

barbu said:

ilk 6 sayfa okuyabildim bunu yazmadan önce.

ardeth ağır saçmalamış. hani az düşünerek yorum yazanlardan biri, trol değil. işte bu daha da vahim. trol olsa hadi neyse.

kürtler haksızlığa uğrarsa medeni şekilde hakkını arayanlar ile pkklıyı karıştırmayın.

pkk sempatizanı dediğinizin dağdakinden tek farkı biri adam öldürür diğeri ise öldürmesini olağan karşılar. gerekirse ona yardım eder. yardım illa silha taşımak da değildir. şehirlerde olaylar çıkartır.

sadece adam dövmek, yaralamak için kafa tası milliyetçiliği yapanlar da haksız. fakat adamların camında bayrağımız var diye de taşlarlarsa, buna karşı verilen tepki ile diğer pkklıların hareketlerini aynı kefeye koymak..lol

kürtlerin içinde barışçı ve hümanist bi kesim var, sırf bu kesim kendisini yönetmek istediği zaman adamlara baskıyla karşılık verildiği için herifler PKKyı desteklemeye başladılar, çünkü adamlara başka bi yol bırakmadık

birisi sana diyo ki, lütfen benim elimi kolumu tutma, ben kendi elimi sallamak istiyorum. sen diyosun ki "kes lan fakir". adam da diyo ki hakkımı arıycam! sen diyosun "gel yiyosa koççooom" ardından askeri ve polisi otorite aracı olarak kullanıyosun.

hatta adamları askere alıp kendi halkına karşı savaştırtıyosun. ondan sonra adamlar dağa çıkıp iyice PKK'yı desteklemeye başlıyo.

olay bu.gg.

bu nasıl bir saçmalamadır haha. özel mesajına cevap verdim. gerçi yanlışlıkla yazmışsın ama aynı şeyleri buraya yazmiyim.

onun yerine kendi halkına karşı savaştırma kısmına geleyim. bu konudaki yorumum.

SDFSDFYGFSDHSGUYSD. terörist ile kürt halkını bir tutan bir insan mı var karşımda ben mi yanlış algıladım. ben bilmiyorum askerlerin çeşitli şehirlerde "kürt bu la" diyip adam öldürdüğünü.

sdfsfgs
Sosyal ağlarda paylaş

barbu said:

@ardeth
hani bunu anlamıyormusun? nedir? eğer anlamadıysan denileni başka türlü açıklamaya çalışayım.

Yahu burda 20 kere açıkladım ben de analoji bile kurdum. Bu iki taraf var olduğu sürece PKK sorunu sadece dağdaki teröristleri öldürmekle çözülmez. Bu iki birbirine zıt taraf (sadece evini savunan insanlardan bahsetmiyorum kimlerden bahsettiğim bariz diye umuyorum) var olduğu sürece bu sorun bitmez. Dolayısıyla bu sorunun devam etmesine eşit derecede katkıları var. Ben kimseyi haklı çıkarmaya çalışmıyorum burda ne PKK sempatizanlarını ne de diğer tarafı.

Ama yok yani size söylüyorum, bu ülkede binaya sıkışmış tek kişiyi linç etmek istercesine tekbir getiren insanlar olduğu sürece PKK sempatizanları da olmaya devam edecek. Eğer bunun yanlış olduğunu düşünüyorsanız onu tartışalım. Ama eğer bu dediğme katılıyorsanız neden iki tarafın da bu soruna eşit derecede katkıda bulunduğunu görebiliyor olmanız lazım.

Bu konuyu tartışırken takındığınız agresif ton bile (eğer ben yanlış algılamıyorsam) size bir şeyler anlatmalı bence. Ki siz bu konuyu tartışabilecek makul insanlarsınız yine. Bir de o tekbir getirenlerle bu konuyu bu şekilde tartışmaya çalışsam ne olur düşünün bi. Daha tartışma platformunda insanlar bir şeyi tartışmaya korkuyorsa, makul bir kürt vatandaşı da kürt olmaya korkar bu ülkede, bu insanlar yüzünden.
Sosyal ağlarda paylaş

selam barbu, mesaj kutun dolu

yazımı anlamamışsın, bahsettiğin grup zaten evet PKK yanlısı grup, aynı kişiler aynı zamanda benim bahsettiğim kürtlere baskı yapıp küçük çocuklarını kaçırıp eğiten insanlar.

yani senin dediğine zıt bişey söylemedim, tezini çemkirip yendim seni hehe hadi iyi günler moduna girmene gerek yok aynı şeyi söylüyoruz sdjf

niye bu kadar kavgaya meraklısın, alfa erkeği olma çabası mı bu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...