Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ttnet 8 mbite kadar şeysi

Artariel

Öne çıkan mesajlar

saatlerce telefonda bekletilip küfür etmemek için aramıyorum ttneti. hem kol gibi fatura giriyo sonra

izmir bornova atatürk mahallesinde oturuyorum. daha önce veya hala daha 8 mbite kadar tarifesini kullanan var mı bu ttnetin ? superonline henüz bu ilkel yere gelemediği için alamıyorum. bari 8 mbitten faydalanayım, en azından 400 kb/s yapabileyim diyorum. neye göre yavaşlıyor bu hız, nedir bi açıklayabilir misiniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

senin bağlantı hızın isterse 1 gbt olsun senin semtteki ana kutuya yakınlıgın ve mahallendeki altyapının kalitesiyle alakalı.

mesela benim 4 sokak aşagıdaki arkadaşım kutuya yakın oldugu için 18mbt kadar kaldırıyo altyapısı.. ama ben sadece en fazla 5 mbt alabiliyorum... kutuya uzagım ve aralarda ekler var..
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

8mbte kadar olanda genelde sorun olmuyor. 16mbite kadar olanda başlıyor asıl sorunlar.

Bak buna itiraz ederim işte. 16Mbite kadar olan bağlantıyı 16384kbps olarak dibine kadar sömürüyorum resmen. Hız düşmesi yaşadım. Hattınız desteklemiyor dediler. İlk bağlandığı gün ben bu değerleri gördüm dedim. Ne evim kalkıp yürüdü ne de santral dedim. İki kere inceleme talebi bıraktıktan sonra bir teknisyen gönderdiler ve hat değerlerimi ölçtüler. 17mbps üstü bir değer desteklediğini gördüm. Dedim bak 17mbps siz 12 mbps veriyorsunuz. Bu terbiyesizliktir dedim gelen adama. Santrali aradı, 16'ya sabitleyin, değişmeyecek dedi. O gün bu gündür tek sorun yaşamadım...

Ara, hat değerlerini ölçmeleri için bir teknisyen göndermelerini söyle. Israr edince gönderiyorlar. Çevremdeki çok insan artık acı çekmeden internet kullanıyorlar... :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kullanıyorum uzun zamandır Netlimitsiz 8mbit tarifesini. Son 2 aydan beri hızı tam olarak alabiliyorum, ondan önce 6mbit olarak kullanıyordum. Normalde 25gb indirmeden sonra hızın 1mbit'e düşmesi lazım fakat bende ve aynı paketi kullananların çoğunda adil kullanım kotası şu an aktif değil.
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir mantık yürüttüm kendimce, 1 mbit sınırsız internetimle zaten dosyaları 110 kb ile indirebiliyorum, 8 mbite kadar aldığımda da mantıken 110 kb ve üstü indirmeyecek miyim ? yani her türlü karda olmam mı ? sonuçta adam sadece tarifeyi değiştiriyor kabloyu falan değil hızda bir azalma olmaz diye tahmin ediyorum. yanılmam umarım
Sosyal ağlarda paylaş

taze taze...

1 mb sınırsızdan 8 mb e kadar geçmiştim. Fakat 2-3 dakilık videoyu yarım saatte izleyebildiğim için ttneti aradım. (elemanı az önce gönderdim.)

Bana burasının 1600 metre uzakta olduğunu ve 8mbit kaldırmadığını söyledi. ttnete dilekçe verip 4 mbit e indirtmemi söyledi. Sabah sabah uykulu olduğum için 4 mbit bağlantı varmı sorusunu sormak aklıma gelmedi. Sanırım tekrar dilekçede 1 mbit e geri geçmek istediğimi yazıcam. Allah kahretsin...
Sosyal ağlarda paylaş

ya allah belasını versin aradım kablonuz çok eski uç uca eklenmiş kırıklı vs. bir ton saydırdı adam resmen bana. hani kabloları değiştirseniz de bu bi çözüm olmaz diyor uzaksınız falan. atatürk mahallesinde ne zaman insanların yaşadığını öğrenecek bu millet anlamadım. hiçbir hizmet yok anasını satayım en fazla 4 mb olur diyor adam o da zar zor. koca izmirin içinde köy gibi bırakmışlar burayı en ufak hizmet yok ya. daha interneti suyu elektriği düzgün gelmez, gelip doğalgaz döşerler godumun yerine.
Sosyal ağlarda paylaş

Dağda bile adsl hattı var ve 16mbit veriyorlar. Halen daha şehirlerde neden problem yaşıyorsunuz anlamadım. Ya sizde bir problem var yada telekom'da.

ama şunu söyleyebilirim ki, uzun süredir internetle ilgili problemim olmadı. Böyle tek tük bölgesel problemler haricinde..

edit : karadeniz bölgesindeydim. dağ dediğimde yayla yani. yaylada adsl kullanıyor millet.
Sosyal ağlarda paylaş

benim butun ttnet 8mbit kullanan tanidiklarim yurtici 8 mbit iken avrupaya 3-4 mbit, amerikaya 1-2 mbite dusuyor.

ben uydunet 3mbit sinirsiz kullaniyorum her yere 3mbit. avrupa amerika farketmiyor vallaha

(speedtest.net sonuclarina gore kousuyorum.)

Sizin nasil durumlar? 8mbit hattiniz avrupa ve amerika testlerinde yavasliyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

8mbit gerçek limitsiz paketine geç bir aylığına. Seve seve yapmak zorundalar oraya bir santral. 1 ay o pakette kal. Daha sonra 8mbit adil kullanım zımbırtılı olana geçir. Sonra müşteri hizmetlerine

"Problem?" de... :D

Vermiyorlar ki işte...

sizin oraya ancak 4mbit alıo diyor.. onu bile zor verioz dio :) kesip atiyorlar onu siz alamazsınız sizi 2mbit e düşürek diyorlar aslşfkaslşfsa
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...