Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW u bırakmak.

Mammoth

Öne çıkan mesajlar

bence yapacak işin yok bol vaktin varsa en iyi değerlendirme aracı wow ve arkadaşlarla takılmak falan.

olaya kızarkadaş girince wow uninstall edilebilir, taa ki ayrılma durumuna kadar.

zaten hayatında yoğun bir tempo ve yapıcak bir sürü işin varsa sen uninstall etmesen bile bir süre sonra haybeye aylık ücret ödediğini fark edersin ve pek de açıp wow oynayasın gelmez, çünkü bir raide hazırlanmak bile 1 saat falan sürüyor ki bunu beklemesi azcık zamanı olan biri için çekilmez oluyor. kendiliğinden bayar.

bu da bir hobi sonuçta, ne bileyim maket yapmak, bisiklete binmek, resim çizmek gibi birşey. zaten yeni hali wowun pek hardcore oynamaya müsait değil, devamlı eski şeylere yeni texture lar ekleyip getiriyorlar. o kadar da bağımlı edici bir gücünün olduğunu düşünmüyorum şu aralar.
Sosyal ağlarda paylaş

ElectronicPanda said:

çünkü bir raide hazırlanmak bile 1 saat falan sürüyor ki bunu beklemesi azcık zamanı olan biri için çekilmez oluyor. kendiliğinden bayar.

öyle bir olay kalmadı artık,flaskını guild koyuyor önüne aynı şekilde feastinide veriyor her fight öncesi,sadece pot getirmen gerekiyor 1 stack ah'den alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an aylardır temizim yani oynamıyorum.
Aslında wowu ilk 3-4 ayından beri aralıklarla oynuyorum, serverın en baba guildlarıyla en zorlu sabahlara kadar süren raidlere gittiğim de oldu uzun süre, ama yine de defalarca oyunu bırakıp tekrar başladım. hatta bi sefer accountu sattım ama aylar sonra tekrar alıp başladım.

Şimdi bakıyorum da o devirlerde hardcore oynamak cidden salaklıkmış, insan sağlığını bile kaybedebiliyor guilda uycam diye.
Oysa şu an gerçekten çok kolay oyun ve bence olması gerektiği gibi.
İşin garip tarafı ise bunca seneden sonra halen wowun yerine geçecek bir mmo çıkmaması, umarım gw2 bunu yapar ve çabuk çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Şimdi 7 ay olmuş. Tahminen 5 - 6 defa bırakmışızdır kardeşimle. Vanilla zamanını inanılmaz özlüyorum. Son dönüşlerde 1 - 2 ay oynayıp bıraktık. Son dönüşte farklı karakterler kasıp bıraktık ya. 85'den sonrası loop hiç ama hiç zevk vermiyor. Bir tek pvp oda kaliteden yoksun. Hala canım çekiyor ama yapılacak çok iş varken açtırmanın bir anlamı yok. Üşüyoruz...
Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on said:

wowdaki pve yi de anlayabilmiş değilim. daha çok pve yapabilmek için pve yapıyorsun adeta.

vanilla zamanı, resilience olmadığı zamanlar öyle değildi işte :)
end game pve itemlerinin mudailleri olan pvp itemlerini de alması pve kadar zor idi. Ayrıca CTS-Maladath ile yeni 60lamış mage-priestleri doğraması yahut perdition blade ile ambush-backstab ile direk adam kesmesi ayrı zevkliydi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...